Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » NAGYON véres széklet. Mitől...

NAGYON véres széklet. Mitől lehet?

Figyelt kérdés
Már régebb óta kicsit véreztem ott a nagy dolog után de most gel van puffadva a hasam és ma mikor elvégeztem a dolgomat ugye megnéztem a "terméket" és látom hogy az egész wc tiszta véres először azt gondoktam talán korábban menstruálok de nem mert ott semmi vér nem volt viszont amikor hátul töröltem meg láttam hogy onnan származik... segítsetek mi lehet ez???
2014. okt. 20. 20:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha piros a vér, aranyér. A repedés nem vérzik annyira. Menj az orvoshoz, hogy megállapítsa pontosan, mi is a baj. Utána betartani a székelési higiénát és a kezelését.
2014. okt. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Belső vagy külső aranyér, de lehet a vastagbél nyálkahártyájának a megrepedése is. Örülj neki hogy friss, piros vért láttál. Gond akkor szokott lenni ha alvadt barna vért talál a beteg. Az komolyabb gondokra szokott utalni.
2014. okt. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha a székletben sötétebb színű a vér, akkor a bél felsőbb szakasza, ha világosabb, pirosabb, akkor az alsó, tehát végbélhez közelibb része vérzik. Sajnos az, hogy mi okozza, azt így nem lehet megmondani, sok oka lehet, és ha már ennyire vérzik, meg több napja tart, akkor sürgősen menj el orvoshoz, mert gondolj bele, ott bent valami seb lehet, ami folyton fertőződik a széklettől. A doki tud majd segíteni.
2014. okt. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A diagnózis felállításához tudni kellene, hogy van-e láz vagy hőemelkedés ? Mutat-e valamilyen patogén kórokozót a székletvizsgálat ? Van-e jelentős stresszhatás ? Ugyanis lelki-idegi megterhelés is okozhat vastagbél hurutot. De a szalmonellózis egyik tünete is lehet (az viszont legalább is hőemelkedéssel jár). Önmagában a vastagbél-végbél mechanikai sérülése aránylag könnyen begyógyul. Az is lényeges, hogy van-e bélfájdalom, vagy nincs? A végbél berepedés ugyanis érezhető fájdalommal jár, míg a vastagbél más szakaszai vérzéssel járó bélfal sérülés esetén nem feltétlenül járnak fájdalom érzéssel.Vírus okozta bélhurut is járhat kisebb bél nyálkahártya vérzésekkel, de a vírusos fertőzések is járnak fájdalommal, diszkomfort érzéssel. Legjobb lenne először elmenni a háziorvoshoz és az ő javaslatát, esetleges beutalót elfogadni és annak megfelelően eljárni.
2014. okt. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 cicwarek ***** válasza:
Azonnal menj el az ügyeletre! Fehérneműt, papucsot, hálóinget, fogkefét, papírzsepit, WC-papírt, mobiltöltőt, fél liter vizet vigyél egy hátizsákban.
2014. okt. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Végül mi volt a gond. ma én is teljesen így jártam mint te. :(
2015. febr. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kérdező vagy előző válaszoló, kiderült mi volt?

Ma nagyon megijedtem hasmenésem volt kicsit reggel és a legelején láttam egy kis élénk piros vért.

2021. febr. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!