Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Azt hiszem depressziós vagyok....

Azt hiszem depressziós vagyok. Mit tegyek, hogyan lábaljak ki belőle?

Figyelt kérdés

Egyetemista lettem, de semmi sem olyan, mint reméltem... Se a tananyag, se a csoporttársak, se az albérlet... Most nagyban készülök a vizsgákra, de mintha semmi sem maradna meg a fejemben, pedig napi 7-8 órát intenzíven tanulok. Az utóbbi fél évben egyetlen örömömet a sportban leltem, egy hónapja nagyon fáj a derekam és már ezt sem tudom csinálni. Ez vezette le a feszültséget, ez kapcsolt ki, nagyon hiányzik, úgy érzem, az utolsó örömforrásomat is megvonta tőlem az élet. Sajnos többet is ettem az elmúlt időben, mivel nem mozgom le, híztam, rettenetesen érzem magam a bőrömben. A tanulás és a másik városba költözés miatt ritkán találkozom a barátaimmal, már ha még annak nevezhetem őket. Nagyon magányosnak érzem magam, a párom nem ért meg, nem érzi át a helyzetemet. Erre még jött egy kiadós láz-torokgyulladás-nátha tegnapelőtt. Nyakamon a vizsgaidőszak.

Szégyenlem magam, mert tudom, hogy boldognak kellene lennem, szerető családom van és biztosítani tudják nekem, hogy tanuljak, de mégsem vagyok az. Pityergek egész nap, igyekszem, hogy ne vegyék észre.

Nem akartam ennyit írni. Aki esetleg végigkínlódta, mit tegyek? Hogyan kapjam össze magam?



2014. dec. 29. 19:06
 1/2 anonim ***** válasza:
Hát csoda módszert nem tudok írni, mert minden ember más. De megnyugtatlak, hogy ez nem depresszió csupán csalódottság. Én is voltam hasonló cipőben, mikor az ember nagy reményekkel indul neki az új életnek kicsit túl álmodozza a dolgokat, aztán szembe kerül a valósággal. Nekem is volt olyan mikor úgy éreztem, hogy minden/mindenki ellenem van, a szerettem pedig távol voltak vagy nem értettek meg. Nagyon rossz dolog, ha az ember környézetében nincs egy megértő barát akinek eltudja sírni a bánatát. Mindenképpen csak azt tudnám javasolni, hogy szedd össze magad, keress más elfoglaltságot, és ne úgy fogd fel ezt mint szórakozás, hanem mint csak egy "út a célod felé", azért vagy ott, hogy tanulj, nem azért hogy bulizni járj.Csak erre összepontosíts szerintem. Közbe pedig próbálj barátságokat kialakítani, mozdulj ki. De a célod legyen előtted, hogy szeretnél majd valaki lenne az életben:)
2014. dec. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm (Y) :)
2014. dec. 29. 22:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!