Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez körömágy gyulladás lehet?...

Ez körömágy gyulladás lehet? Mit tegyek vele?

Figyelt kérdés
ekcémás a kezem 1,5 éve. diszhidrotikus ekcéma. folyton sebes az összes ujjam és hólyagos. amik aztán kidurrannak, és ismét seb. 2 orvosnál voltam, semmit se tudtak kezdeni vele. pár hete a kisujjam körömágya alatti rész a középső ujjpercig meg van dagadva. talán egy hónapja. éreztem azt is, hogy forróbb a bőr ott és piros, de ezt is az ekcémának tulajdonítittam. tegnap este azonban lüktetett és fájt nyomásra az egész terület. nem tudtam miért. ma fürdés közben nyomkodtam ott, hogy mi ez, mi lehet, és a körömágyam alól genny fröccsent rá a körmömre. (szóval azt éreztem bent a bőr alatt, az feszített és fájt). nyomkodtam tovább, jött még ki valamennyi sárgás büdös genny (tudom, hogy undi, bocsi). most is fáj nagyon, és nem tudom, mit csináljak vele. teafaolajat csöpögtettem rá, és tettem rá ma pár órára dunsztkötést is paradicsommal. szerintetek mindenképpen doki kell, vagy ezek a módszerek megérnek pár napra egy próbát?
2015. jan. 3. 15:42
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha már ennyire gennyes, akkor jobb ha elmész sebészetre, addig is szerintem áztasd be kamillás langyos vízbe, majd jódozd be, folyasd be a körmöd alá.
2015. jan. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
azóta lelohadt a daganat róla és már nem fáj. kezelem folyamatosan a teafaolajjal és két éjszakára volt rajta dunszt. valakinek tapasztalat? sikerült kikezelni ezt valakinek egyedül, otthon? most sokat javult. talán.....
2015. jan. 5. 18:32
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem három éve úgy megnyomta a cipő a középső lábujjamat, hogy begyulladt a körömágy. Betadinnal kenegettem, és lassan elmúlt. De a körmöm leesett később, és furcsán is nőtt vissza. Szerintem amiatt is érdemes orvoshoz menni, mert nagy a fertőzésveszély, és a dokik a körmöt is meg tudják talán menteni.
2015. jan. 17. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!