Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek tisztaság mániás...

Rebelle kérdése:

Szerintetek tisztaság mániás vagyok?

Figyelt kérdés

Az a bajom, hogy sokan betegesnek tartjak azt, hogy sokat takaritok... Es nem tudom tenyleg az , vagy normalis...


Szoval, nalam minden vasarnap minden szobaba port torlok/ felporszivozok/ felmosok / ablakot tisztitok / ki mosom a fuggonyt/ agynemut cserelek....


Hetkozben pedig minden nap felmosok / porszivozik


Havonta elviszem a szonyegeket ( amik nagyok ) tisztitoba a kicsiket hetente kimosom...


Addig nem tudok elaludni amig nincs minden a helyen es elmosogatva stb.


..... Ez nekem teljesen normalis , csak az a baj, hogy 2-3 eve ha el megyek valami ismerosomhoz vagy csaladtaghoz es valami nem tiszta , akkor elkezdek ott is takaritani.. Nem szolnak erte es nem azert csinalom , mert valami mania , hanem joszandekkal szeretettel..... Annyira nagy baj lenne az , ha valaki szereti a rendet es a tisztasagot?



2015. jan. 12. 23:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Ki mit szokott meg, kit mi zavar.


"minden vasarnap minden szobaba port torlok/ felporszivozok/ felmosok" - ez nálam is így van, a mosogatás szintén mindennap (minden étkezés után)

"ablakot tisztitok / ki mosom a fuggonyt" - ünnepek előtt szoktuk.

"minden nap felmosok / porszivozik" - nincsen rá kapacitásom, csak egyszer hétvégén.


Nekem ez egy kicsit sok, de ki mit szeret. Az sem mindegy mekkora a ház/lakás. 100 négyzetméter vagy 30-50 négyzetméteres, hány szoba van, hány ablak (nekünk 100 négyzetméter 7 ablakkal, családi ház).

2015. jan. 12. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 bambulka válasza:
Szerintem tisztasag manias vagy de nyugi en is az vagyok es szerintem nem is beteges dolog. En is szeretek takaritani mert megnyugtat es jo erzes bar mondjuk en az ismeroseim beken hagyom. Azert probalom magam visszafogni :D
2015. jan. 12. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hát igen.. Amugy 80 negyzet meteres a lakas es 12 ablak van...
2015. jan. 13. 00:34
 4/6 anonim ***** válasza:

Igen,szerintem túlzásba viszed.

Valamit próbálsz kompenzálni a sok takarítással,vagy magánéleti problémád van vagy egy feldolgozatlan trauma.

Anyukám is ilyen,neki tudjuk mi baja van,neked is rákell jönnöd és utána könnyebb lesz.

2015. jan. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem baj,ha valaki tólzottan szereti a rendet,a tisztaságot.A baj akkor lenne,ha ez az embereknél,az ott élésnél fontosabb lenne.Nos;az-e?

Amikor takarítasz,az embereket is eltakarítod-e az útból?Elrakod-e rendcsinálás ürügyén a neki fontos,hogy valahol elöl legyen dolgaikat?

Más dolgokat,amberekkel való törődést,beszélgetést ott hagysz-e csak ezért,mert inkább valami kis takarítanivalód akad?

Egyébként addig örülj,amíg tudsz takarítani,mozogni.Mert én is szívesen pucolnám az ablakokat havonta,mint szoktam,de nem tudok úgy mozogni,beteg lettem.Pedig nekem olyan jó volt csillogó tisztának látni az ablakokat,és ha kb.havonta csinálja az ember,sokkal kevesebb munka egyszer-egyszer.Ha csak évente 1-2-szer van megpucolva,akkor az ecet kívül nem is hozza le a piszkot,sőt egyszer nem is elég egyszerre.Mindegy,ha az ember maga nem tudja,kénytelen másoktól függeni.

Naponta felmosni-porszívózni sem baj,főleg,ha cica-kutya van.Hetente ágyneműt cserélni is teljesen normális dolog.A mosogatóban sem rendes dolog mosogatnivalót hagyni másnapra.

Az egy érdekes dolog a szőnyegtisztítás havonta,ami rossz is lehet a szőnyegeknek,elhasználódhatnak benne.És a szőnyegtisztítószerek nem tudom,hogy egészségesek-e ahogy a levegőbe visszapárolognak.Nem tudom,nekem évente egyszer-kétszer mindig elég volt,cicákkal-kutyákkal együtt.Ezért vettünk egy itthoni szőnyegtisztítógépet,hogy amikor az ember úgy érzi,akár csak egy kisebb részt is kipucolhasson.

És nem használják ki az ismerősök a jóindulatot?

2015. jan. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
nálam mániásabb nem lehetsz, ha megvigasztal, pucoltál már kulcslyukat? Ne tudd meg hogy nézett rám anyám :D mikor elmeséltem neki.
2015. márc. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!