Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért büdös a hónaljam?

Miért büdös a hónaljam?

Figyelt kérdés

Naponta kétszer fürdök, de amúgy hiába sikálom meg erősen, vagy szappanozom be 10x, ha hozzáérek az ujjammal, akkor az büdös lesz...

Próbáltam alkohollal kezelni pár napig, akkor nem volt szaga, de nyilván nagyon száraz lett a bőröm, így azt nem tudom tovább csinálni, próbáltam még szódabikarbónát is a bőrdoki tanácsára, de attól sem lett teljesen szagtalan.


Mit csináljak? Más nem érzi, nem vagyok izzadós sem(az izzadtságom sem büdös), igényes fiatal nő vagyok...


2015. márc. 13. 19:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Használj deozodort!
2015. márc. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nyilván erre még nem gondoltam!


De FÜRDÉS UTÁNI állapotról beszélek, nem hiszem el, hogy normális ez a helyzet.

2015. márc. 13. 19:41
 3/8 anonim ***** válasza:
mert dolgoznak ezek a szag cuccok. nálad ilyen erősen ezek szerint
2015. márc. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem normális az igaz. Táplálkozásod nem túl egyoldalú? De van ilyen sajnos, ismertem egy elképesztő lábszagú embert...semmit nem tudott csinálni.

De Rexona stick és ez [link] együtt nagyon jó. Előbb a rexona, aztán a kristály enyhén nedvesen. DM-ben kapható.

2015. márc. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Dezodor után sem érezni semmit. Ha fürdés után megszagolom, úgy sincs szaga, csak ha hozzányúlok...
2015. márc. 13. 19:48
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem az az érdekes, hogy te milyennek ítéled meg a saját testszagodat, hanem, hogy mások milyennek. Ha mások nem érzik, akkor ez csak pszichés probléma és akként kell kezelni.

A testszag rendkívül egyén-függő. Esetenként az étkezéssel is összefügg, hiszen a vastagbélből felszívódó anyagok egy része kiválasztódik az izzadtságmirigyekben is. Általánosságban azt mondják, hogy az állati hús fogyasztása enyhén büdösebbé teszi az embert. Emellett vannak kifejezetten illatmirigyek is a test különböző részein, amelyek "illatait" is befolyásolhatja a táplálkozás. Ha alkohollal történt kezelés után napikig nem érezted a "szagot", akkor még az is elképzelhető, hogy valamilyen mikroorganizmus (gomb vagy baktérium) jelenlétben keletkezik a szag. Ha azonban más tünet nincs, akkor ez feltehetően a bőr normális mikroflórájához tartozó mikroorganizmus. Javasolni tudom a leírtakkal szemben a bórax oldatos áttörlést, ami bőrbarát és mégis antimikrobiális hatású.

2015. márc. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi, kipróbálom a bóraxosat :)

Tény, hogy nagyon érzékeny az orrom, és félek attól, hogy más valamikor büdösnek gondol...

2015. márc. 13. 19:54
 8/8 A kérdező kommentje:
Ja és a vicces, hogy vegetáriánus vagyok. :-D
2015. márc. 13. 19:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!