Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek lehet B12 vitamin...

Szerintetek lehet B12 vitamin hiányom?

Figyelt kérdés

Most néztek nálam egy általános vérképet. Azóta vannak összeesküvés elméleteim. :-)


MCV (vörösvértestek átlagos mérete) értékem magasabb a referenciatartománynál, ami utalhat folsav vagy B12 hiányra. Hematokrit, vvt szám és vas szint Ok. Magas viszont a laktát-dehidrogenáz. Ez pedig megint utalhat hemolízisre, vvt károsodásra. Vagy májkárosodásra is. Ahogy a csökkent karbamid és HDL szintem is jelezhet májproblémát. A bilirubin, a húgysav és az LDL viszont normális.


Vegán vagyok, nem tudom ez pontosan mibe, mennyire számít bele. A kálcium, vas, nátrium, kálium, összkoleszterin szintem, stb. mind jó, ezekre büszke is vagyok. Általában vitaminok többsége is szerintem rendben van, mert rengeteg gyümölcsöt-zöldséget eszek. Egyedül ez a B12 amivel talán esetleg probléma lehetne.


Szerettem volna egy olyan vérvizsgálatot, ami konkrétan a vitamin és ásványianyag szinteket is kimutatja, de a háziorvosom azt mondta, hogy ő ilyenre nem tud beutalót írni.


Mit tegyek? Nem akarom túlaggódni a dolgot, mert végülis az is lehet, hogy csak a vérvétel során sérültek meg picit a sejtjeim és azért vannak hemolízisre utaló nyomok. Dokim szerint minden rendben. Vitamintablettát pedig nem akarok addig szedni, amíg biztosra nem veszem, hogy kell, mert lehet hogy csak ártanék vele. Tudtok valami jó megoldást? Meg lehetne esetleg nézetni valahogy mégis a vitaminszintjeimet?


Pici dolog, de nekem fontos lenne!



2015. ápr. 1. 20:12
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Kérdező, mi nem volt világos abból, hogy tőlem azt csinálsz amit akarsz? Azt mondod nem ülsz fel légből kapott dolgoknak. Ehhez képest elsőre megeszel mindent, amit nagyon tudományos maszlagként nyomtak le a torkodon. Felteszem azt is elhitted, hogy a fájdalomcsillapító fájdalmat csillapít és a gyógyszer gyógyít... Amire hivatkoztam, azt nem a kisujjamból szoptam ki és van tapasztalatom a vitamin előtti és utáni állapotról. De téged ez sem kell, hogy zavarjon, hiszen az igazság se érdekel, a baromságot meg elsőre lenyeled. És erre vagy büszke? Gratulálok!
2015. ápr. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Sajnos tényleg nem olyan könnyű a téli gyümölcsevés, de az egészségért mindent ugyebár! :-)


Hát igen, a B12 az B12. Én csak abban bízom, hogy a szervezetem valahogy valamiből mégis csak hozzájut a szükséges mennyiséghez. Mert nyáron tényleg sok házi termesztésű (kvázi bio) élelmiszert fogyasztok és elvileg az emberi szervezetben élő bélbaktériumok is tudnak termelni valamennyit. Aztán, hogy ez mennyi, és ebből mi szívódik fel, mi hasznosul, azt nem tudhatom. De az tény, hogy B12-ből nagyságrendekkel kevesebb kell, mint például a C-vitaminból és a szervezet tudja tárolni.


Szóval reális esélye van annak, hogy nem vagyok B12 hiányos. Csak én szeretem túlaggódni a dolgokat és ezért tájékozódom ilyen irányokban is, mert lehet, hogy egyszer majd mégis szükségem lesz vitaminpótlásra. Most még nem érzem, hogy bármi bajom lenne, csak azért mi lesz, ha mégis lesz? Fel szeretnék készülni erre a lehetőségre is, az nem árthat.


Szóval köszönöm a tippeket. Sörélesztőpehely mire jó? Abban is van B12?

2015. ápr. 4. 17:38
 13/21 A kérdező kommentje:

11. Miért ki vagy te? Most már komolyan érdekel! Orvos, dietetikus, egészségügyi mérnök, vitaminmenedzser? :)

Hidd el nekem, hogy nagyon is érdekel az egészségem, jobban mint amennyire az emberek többségét valaha is fogja. Szomorú a helyzet, ha a te szemedben én vagyok a hülye.


Nem tudsz te rólam semmit. És így ítélkezel? Az első válaszodban azt írtad, hogy hagyjam a laborvizsgálatokat és helyette kezdjek el rögtön mesterséges vitaminokat szedni, szerinted ez nem tartozik a "baromság" kategóriába?


És amúgy ha tényleg ennyire felhúzod magad a témán és azt mondod, hogy tegyek amit akarok, akkor kérdem én: Miért vagy itt? Hogy kioktass? Megvolt, köszönöm szépen, elmondtad a véleményedet. Én pedig elmondtam, hogy nem értek egyet. Elmondtad az érveidet, én is elmondtam az enyéimet. Úgy döntöttem, hogy továbbra sem osztom a a nézeteidet. Ennyi. Erre most te vagy felhúzod magad, vagy elfogadod hogy nem biztos, hogy az a helyes, amit te annak gondolsz. Történt már ilyen a világegyetemben.

2015. ápr. 4. 17:56
 14/21 anonim ***** válasza:
0%
Látom még most sem érted. Leszarom mit csinálsz. Tőlem akár fel is kötheted magad. Hogy a laborvizsgálat miért nem mérvadó, elmondtam. Nem fogadtad el, te dolgod. Javasoltam, hogy szedj vitamint, nem fogadtad el, te dolgod. Előhúztad ezt mesterséges vitaminokról terjesztett agybajt és lobogtattad. Ez is a te dolgod. Makacsul ragaszkodsz hülye teóriákhoz, nélkülözve a logikus gondolkodást, de rommá sztárolod magad, hogy mekkora penge vagy az egészség megóvásában. És ezek után vérig sértődsz, ha leoltanak. Gondolkozz kicsit! Utoljára mondom el, aztán vagy felfogod, vagy nem: tőlem azt csinálsz, amit akarsz. Csak ha valaki mond valamit, gondolkozz kicsit és ne láss bele olyat, ami el sem hangzott! Köszi.
2015. ápr. 4. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
0%

Nem érdemes indulatoskodni. Kedves kérdező, az első alapvető probléma az, hogy következetesen mesterséges vitaminokról beszélsz. Abban igazat kell adnom van az ingerült válaszadónak, hogy a természetes és a mesterséges vitaminok vegyi képlete azonos, teljesen mindegy, hogy azt a természet állítja elő, vagy az ember. Nem arról van szó, hogy az egészséges étkezés helyett célszerű vitaminokat szedni, hanem annak kiegészítéseként. Nem fogod a szervezetedet túlterhelni, sokkal valószínűbb, hogy először fogod megadni neki azt a vitaminmennyiséget, melyre régóta szüksége volna. Nem érdemes megvárni, hogy a szervezeted valamilyen betegséggel jelezze, hogy vitamin- és tápanyaghiányban szenvedsz. Hangsúlyozottan ajánlom figyelmedbe a saját példámat. Egészségesnek hitt életmód (értsd ez alatt a sportot és a táplálkozást) mellett találtam szembe magam a hypertonia betegséggel. Magas vérnyomást ma úgy kezel az orvostudomány, hogy beállítanak egy gyógyszerre, melyet alkalmanként lecserélnek egy másikra, azonban a lényeg minden esetben ugyanaz; életed végéig szedned kell a gyógyszert. Az orvostudomány nagyon képmutató és a gyógyszeripar ezt a képmutatást szolgálja ki. Ráállítanak egy gyógyszerre, látszólag minden rendben van, hiszen ha beveszed a gyógyszert, megfelelő tartományban marad a vérnyomásod, tehát megoldottuk a problémát, gondolhatnánk. Pedig nem, egyáltalán nem oldottuk meg, csupán elkezdtünk kezelni egy tünetet. Rossz választ adtunk egy problémára, amit újakkal tetézünk, hiszen rövidesen jelentkeznek a mellékhatások, melyek kiküszöbölésére aztán újabb és újabb gyógyszereket írnak fel és a végén emberünk marékszámra eszi a gyógyszeripar mérgeit. Szerencsésnek mondhatom magam a tekintetben, hogy a háziorvos, akihez eljutottam, egy eléggé modern és nyitott gondolkodású ember. Azt ajánlotta, hogy kezdjek el nagy dózisban multivitamint szedni. Javasolt két márkát, elmondta, hogy miben térnek el a többi, piaci terméktől. Ez az eltérés a hatóanyagok mennyiségében volt tetten érhető. Néhány hónapnyi rendszeres szedést követően elhagyhattam a gyógyszert és a mai napig nem is kell szednem, noha 10 éves időtávról beszélünk. Rendszeresen ellenőrzöm a vérnyomásomat azóta is és örömmel mondom, hibátlan! Sokkal jobb a közérzetem, energikus vagyok és kiegyensúlyozott. Beláthatod, hogy ilyen tapasztalattal a hátam mögött engem nemigen lehetne meggyőzni arról, hogy a vitaminok káros hatással lennének a szervezetre, uram bocsá' még túl is lehetne adagolni. Elfelejthettem nyaranta az orrspray és az allergiagyógyszer használatát is, mert ezekre sincs már szükségem. Megkapta a szervezetem végre azt, amitől rendesen tud működni, így nem szorul arra, hogy a vitaminhiány okozta tüneteket veszélyes gyógyszerekkel fedjük el ideig-óráig, érdemi javulás nélkül. Számomra ebből az a konzekvencia, hogy az egészséges táplálkozás önmagában nem elegendő, a vitaminszedést ellenző propaganda pedig amellett, hogy megmosolyogtató, valójában sokkal inkább gyalázatos. Máig tartják magukat az olyan tévhitek, mint pl az, hogy a magas dózisban szedett c vitamin vesekövet okoz. Napi 4000 mg 10 éve. Ennyit szedek, esetemben tehát ennyiről beszélünk. Ennyi idő alatt már illett volna vesekövet növesztenem. De még tovább megyek. Egyre több orvos javasolja nagy mennyiségű c vitamin fogyasztását bőséges folyadékbevitel mellett, ha valakinél vesekő alakult ki. Tehát ezzel kezelik! Érdekes, nem?

A napi ajánlott vitaminmennyiséget ugyanazok az érdekcsoportok határozták meg, akik abban érdekeltek, hogy az emberek betegek legyenek és gyógyszert használjanak, lehetőleg élethosszig. Ez az érdekcsoport az, amelyik például meghatározta, hogy melyek azok az eü értékek, melyek normálisnak nevezhetők. Ettől eltérő értékek esetén pedig máris írható a gyógyszer. Azt azonban csak mostanában kezdték el vizsgálni, hogy ezek az értékek mennyire helytállók? Hát, nagyon nem azok. Lásd, koleszterinszint. És tudod, inkább multivitaminra adok ki pénzt, mint gyógyszerekre.

2015. ápr. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

15. Köszönöm, hogy leírtad a történetedet! :)

Talán az eddigi kommentekből ez nem volt egyértelmű, de akkor most egyenesen leírom. Ha nekem valaha bármi bajom lenne, a legeslegutolsó dolog lenne az, hogy orvoshoz mennék, hogy gyógyszert írjon fel nekem. Szinte soha nem szedtem, gyerekkoromban sem. Se fejfájáscsillapítót, se tablettát, se aszpirint, se voltarent, se semmit. Még orrcseppet is csak akkor, ha már tényleg nem tudtam aludni a bedugult orromtól. Szóval valószínűleg ezért van egy ilyen "fóbiám" mindenféle kapszulától, pici, fehér, kerek pirulától, mert egyszerűen én ezt nem ismerem. Én vagyok az, aki előbb vár fél évet, hogy magától rendbejöjjön, aztán elkezd gyógynövényt gyűjteni a mezőn vagy kipróbál valami homeopátiás cuccot. És ha már végleg nem segít semmi, na akkor talán esetleg, ha tényleg nagyon nagyon komoly a helyzet kezdek el valami mesterséges gyógyhatású készítmény fogyasztásán gondolkodni.


Mindezek mellett a vitaminok fogyasztását még így is 10000x jobbnak tartom, mint az esetlegesen hormon és vegyszertartalmú "valódi gyógyszerekét", és biztos vagyok benne, hogy bármilyen komolyabb megbetegedés esetén előbb tolnék be egy nagydózisú C-vitamin kapszulát, mint hogy az orvostól kapott izét szedjem. Talán ez eddig nem volt világos, de én nem a vitaminok ellen és a gyógyszerek mellett vagyok. Én inkább kicsit mindkettő ellen, de ha választani kellene, akkor a vitaminokat választanám.


Lenyűgöző dolog, hogy a vitaminokkal milyen sokféle betegség hatékonyan kezelhető, sőt akár még jobban is, mint máshogy. De én még nem vagyok beteg. Lehet, hogy a vitaminoktól sem lennék, de mi van ha mégis? Minek szedjek naponta pici, kerek, fehér bogyókat, ha nincs rá semmi konkrét okom. Szóval most még nem. De abban a pillanatban, hogy szükségét érzem, szedni fogok.


Neked szükséged volt rá a betegséged miatt, és őszintén örülök, hogy meggyógyultál, ez csodálatos! Jó egészséget kívánok neked a továbbiakban is.

2015. ápr. 5. 11:23
 17/21 A kérdező kommentje:

14. Én nem lobogtattam semmit a mesterséges vitaminokról ezen csak te húztad fel magad. Makacsul ragaszkodom a véleményemhez, ahogy mindenki más is a sajátjához. Nem vagyunk egyformák, ezt a legjobb egyszerűen elfogadni.

Sztárolom magam?? De legalább nem vagyok agresszív és lekezelő, mint te.

Nem sértődtem vérig, csak nem értem, hogy mivel váltottam ki belőled ekkora indulatokat.

Gondolkodok, hidd el, de vannak olyan dolgok, amiken nincs értelme túl sokáig rágódni (például egy trágár szavakkal teletűzdelt 5 soros komment).

Azt csinálok amit akarok: igen, köszönöm szépen, azt teszem.

Nem haragszom rád, csak nem értelek. Ha tényleg annyira jól vagy a vitaminoktól, akkor miért nem tudsz nyugodtan és kedvesen válaszolni egy érdeklődő szándékú kérdésre?

De ha tényleg ennyire nem megy, akkor hagyjuk is, mert ez neked is rosszat tesz és nekem is.

Köszönöm és viszlát!

2015. ápr. 5. 11:37
 18/21 anonim ***** válasza:

A vastagbél állít elő b12 t de az már nem szívódik fel, a korral előrehaladva már a bevitt b12 t sem tudod hasznosítani csak egyre kevesebb százalékban. Az olcsó gyúrós cianokobalamin szintén semmit nem ér ,a pezsgőtablettákban multivitaminokban annyi sincs mint egy tojásban . Öregeknek ,vegáknak évente ajánlott beszedni legalább egy doboz metil kobalamint . Ott van amit mondtam azt vedd meg ne mást!


Ha fiatal vagy 5 évig is ellehetsz 0 b12 pótlással de én nem várnám meg a tüneteket amikor fillérekért pótolhatod kétes gyümölcszabálás nélkül. A tünetei az idegrendszerre hatnak ,depresszió,álmosság,figyelmetlenség,...bénulás ,halál. ez a vége. És persze a vérsejt hiány is tünet.

2015. ápr. 6. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Még hogy nem okozhatnak a vitaminok bajt? Apukámnak most állapítottak meg vesekövet a D-vitamintól. Bedőlt Szendi baromságainak, ez lett az eredménye.

A C-vitamint csak azért lehet "büntetlenül" tolni, mert vízben oldódó vitamin, és a felesleg kiürül a szervezetből, max. hasmenést kap, aki arra érzékeny, de a többi vitaminnal csínján kell bánni. Nevetséges, hogy miközben szidjátok a gyógyszeripart (sok téren teljes joggal), a vitaminok túlzásba vitt szedésének bedőltök, mintha abból nem ugyanúgy nekik lenne hasznuk. Mégis mit gondoltok, ki a halál gyártja a vitaminokat, és ki az aki elhiteti veletek a szponzorált háziorvosokon és weboldalakon keresztül, hogy mi a jó nektek? Nem azt mondom, hogy egyáltalán nem kell gyógyszert szedni vagy vitamint, de azt sem, hogy a napi adag 10, 20, vagy akárhányszorosát, mert az is lehet veszélyes.

2015. ápr. 6. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
0%

Ja persze az orvos ránézett apádra és ott csillogott a szemében, hogy d vitamin a bűnös. Hogy az emberek milyen korlátoltak...!

Hagyjuk már ezt a baromságot!

Ha valaki vitamint zabál az jó eséllyel nem lesz bevételforrás a gyógyszeriparnak. Hát persze, hogy minden szart ráfognak a vitamnokra!

Az E vitaminról is elterjesztette ez a székletházi banda hogy szívbetegséget okoz. A naggyon okos brit tudósok. Miután egy sor kutatás igazolta, hogy az E vitamin jót tesz a szívnek, sok szívbeteg kezdte el szedni. Majd jöttek az okos "tudósok" és okosat kérdeztek: Szed E vitamint? -igen. Van szívbetegsége? -igen. Hááát az E vitamin szívbetegséget okoz!!! Na Ennyit erről... Pont Ennyire okoz vesekövet a d vitamin.

2015. ápr. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!