Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek lehet B12 vitamin...

Szerintetek lehet B12 vitamin hiányom?

Figyelt kérdés

Most néztek nálam egy általános vérképet. Azóta vannak összeesküvés elméleteim. :-)


MCV (vörösvértestek átlagos mérete) értékem magasabb a referenciatartománynál, ami utalhat folsav vagy B12 hiányra. Hematokrit, vvt szám és vas szint Ok. Magas viszont a laktát-dehidrogenáz. Ez pedig megint utalhat hemolízisre, vvt károsodásra. Vagy májkárosodásra is. Ahogy a csökkent karbamid és HDL szintem is jelezhet májproblémát. A bilirubin, a húgysav és az LDL viszont normális.


Vegán vagyok, nem tudom ez pontosan mibe, mennyire számít bele. A kálcium, vas, nátrium, kálium, összkoleszterin szintem, stb. mind jó, ezekre büszke is vagyok. Általában vitaminok többsége is szerintem rendben van, mert rengeteg gyümölcsöt-zöldséget eszek. Egyedül ez a B12 amivel talán esetleg probléma lehetne.


Szerettem volna egy olyan vérvizsgálatot, ami konkrétan a vitamin és ásványianyag szinteket is kimutatja, de a háziorvosom azt mondta, hogy ő ilyenre nem tud beutalót írni.


Mit tegyek? Nem akarom túlaggódni a dolgot, mert végülis az is lehet, hogy csak a vérvétel során sérültek meg picit a sejtjeim és azért vannak hemolízisre utaló nyomok. Dokim szerint minden rendben. Vitamintablettát pedig nem akarok addig szedni, amíg biztosra nem veszem, hogy kell, mert lehet hogy csak ártanék vele. Tudtok valami jó megoldást? Meg lehetne esetleg nézetni valahogy mégis a vitaminszintjeimet?


Pici dolog, de nekem fontos lenne!



2015. ápr. 1. 20:12
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
53%
mivel vega vagy, belgyógyász kérhet bizonyos tünetek után folvas és b12-t. vagy elmész magánlaborba, és 6ezer körül megkapod a kettőt.
2015. ápr. 2. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Mindenféle vitaminból lehet hiányod, ha nem szedsz valami normális multivitamint. Ismétlem, valami NORMÁLISAT. És ugyanez érvényes mindenkire, ennek nincs köze ahhoz, hogy vega vagy. A labort inkább hagyjuk...
2015. ápr. 2. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Első válaszolónak köszönöm, majd még próbálok utánajárni. A 6 ezer forintot azért sajnálnám rá, de ha egyszer lesz rá alkalom, akkor majd rákérdezek máshol is.


Második: Nem hinném, hogy ennyire brutális lenne a helyzet, hogy mindenkinek, életmódra való tekintet nélkül multivitamin tablettákat kellene szedni. Mesterséges, természetellenes és szerintem felesleges is. Én naponta megeszek 3 kiló gyümölcsöt, és ha ez nem fedezi a C-vitamin szükségletemet, akkor semmi. Nem akarom a szervezetemet feleslegesen túlterhelni olyan anyagokkal, amikre nincs szüksége.

2015. ápr. 2. 13:34
 4/21 anonim ***** válasza:
0%
megint első. Amúgy, ha vega vagy, célszerű igénybe venni az sztk-kban a dietetikust, "felügyelheti" az étrended. A fehérje és a b12 ami valóban sok gondot szokott jelenteni. De ha kérsz b12 injekciót, abba sem halsz bele.
2015. ápr. 3. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
82%
Kérdező hagyjuk már ezeket a beidegződött baromságokat a mesterséges meg természetes vitaminokról! Ugyanaz a kémiai képlete. Ezt a mesterséges vitamin nevű hisztit a gyógyszerzabálásban érdekelt idióták terjesztik, láthatóan nagy eredménnyel, csak "sajna" egyetlen épkézláb kutatással sem tudták még alátámasztani. Ha te megeszem egy nap három kiló gyümölcsöt, az tök jó, akkor úgy nagyjából a valós vitaminszükségletednek az egytizedét TALÁN sikerült is fedezned. Ha kényszerérett szarokkal tetted, akkor még ennek töredékét sem. És ha nem biogazdálkodásból származott, akkor viszont cserébe még egy rakás vegyszarral is gazdagítottad magad. Aha, tényleg nagyon egészségesnek hangzik... Aztán hogy mennyire felesleges a vitaminfogyasztás, erről majd beszélgetünk pár év és néhány betegség múlva, rendben? Először tapasztalni kellene, utána véleményezni. A magad számára is ez volna hitelesebb.
2015. ápr. 3. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
66%
Vitaminszedéssel még soha, senki nem ártott magának. Az emberiség nagy százaléka eleve vitaminhiányos. Több, mint 10 éve szedek rendszeresen vitaminokat, az uralkodó szemlélet szerint veszélyesen magas dózisban. Azóta nem adok munkát az orvosoknak és nem jelentek bevételt egyetlen gyógyszergyárnak sem. Pedig a korom már indokolhatná. Az ő szemszögükből logikus lépés a vitaminokról hamis képet festeni.
2015. ápr. 3. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

5. Azért a vitamingyártók sem szentek. Nekik is ugyanúgy megvan a hasznuk abból, ha te folyamatosan szeded az ő készítményeiket. A mai gyümölcsök és zöldségek vitamintartalma nem olyan mint rég. Ez igaz. Vegyszerezik, ez is igaz. Ezen változtatni kellene, ez tény.


Nyáron igyekszek házi termesztésű dolgokat beszerezni családi körből, amiről tényleg tudom, hogy hol, hogyan termett. Télen ez nehezebb. De én komolyan hiszek benne, hogy egyetlen vitaminkészítmény sem pótolhatja magát a gyümölcsöt, amiben a vitamin természetesen megtalálható. A mesterségesen előállított vitamin ugyanis EGY anyag, egy vegyület, egy kémiai szerkezet, egy képlet, és ennyi. A természetes növényben, viszont ott van még több százezer más anyag, ami lehet, hogy önmagában még nem vitamin, de segíti a vitamin felszívódását, hasznosulását, feldolgozását. Nem ok nélkül van a vitamin az almában. Azért van ott, hogy azt megedd, úgy ahogy van. Nem vegyszerezve, nem feldolgozva, nem kivonva és nem is tablettákba sűrítve.


Amúgy az írásod eléggé negatív és agresszív hangnemű volt. B6-vitamin, magnézium? :-) Egyél banánt, azt megnyugtat és feldob! Jobban fog esni, mint a vitaminkapszula.


És igen, amúgy érdekelne, hogy melyikünk lesz egészségesebb 10 év múlva. Vajon természetes vagy a mesterséges forrású vitaminok-e a jobbak?


6. A vitaminmérgezés valóban elég ritka. A legtöbb vitamin vízben oldódik, így ha többet eszel a kelleténél, akkor egyszerűen kipisiled. Többezerforintos vizelet? Itt még talán nem tartok. Mint mondtam, a szervezetemet sem akarom túlterhelni. Hiába jó valami, ha egyszerűen túl sok. Nem véletlen, hogy a természetben is úgy vannak adagolva a vitaminok, hogy azokat a megfelelő arányban és a megfelelő mennyiségben vihesd be a szervezetedbe. Amúgy az A-vitaminról hallottam, hogy abból lehetséges a túladagolás, bár ez is csak jóval a normális dózis felett.

2015. ápr. 3. 15:39
 8/21 anonim ***** válasza:
27%
Az emberi hülyeség ellen a világ összes magnéziuma sem segít. Tőlem aztán azt csinálsz amit akarsz de ha olyan q...rva okos vagy, mi a szarnak kérdezel? Akkor Menj a fejed után aztán Csókolom.
2015. ápr. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Azért kérdezek, mert érdekel mások véleménye a témában. De ez nem azt jelenti, hogy én teljesen tájékozatlan lennék. Igenis utánajártam, olvastam, tájékozódtam és megvan a magam véleménye a dologról. Nem hagyom, hogy bárki befolyásoljon és légből kapott érvekkel megvezessen. Én nem ilyen vagyok. Én a saját eszemre hallgatok, és igen, legtöbbször a saját fejem után megyek. Mentségemre szóljon, hogy az eddigi döntéseim nagy részét sikerült jól meghoznom, és szerintem ezért bízhatok a saját ítélőképességemben.


Értelmes válaszokat, logikusan kifejtett érveléssel alátámasztott tényeket, okokat, véleményeket szívesen meghallgatok. (Ok, ezért talán nem a GYIK.hu-n kellene próbálkozni..) De nem fogok elkezdeni (az eddigi véleményem ellenére) nagy mennyiségű vitamintablettát szedni, mert valaki egy internetes fórumon egy 5 soros kommentben (aminek a felében engem, a másik felében az orvos- és gyógyszerésztudományokat szidta), trágár szavakkal, bunkó módon, mindenféle bizonyíték, vagy alátámasztás nélkül azt mondta, hogy ez így jó. Már bocs, de így én nem akarom azt szedni, amit te, mert nem akarok olyan lenni, mint te, mert úgy gondolom, hogy nálad én a jelenlegi állapotomban is milliószor jobban vagyok. Próbáltam kedves lenni, próbáltam poénra venni a dolgot, nem voltál rá vevő. Ez van.


U.I.: "Az emberi hülyeség ellen a világ összes vitamintablettája sem segít. Tőlem aztán azt csinálsz amit akarsz de ha olyan q...rva okos vagy, akkor menj a fejed után aztán Csókolom."


Csók neked is és legyen szép napod!

2015. ápr. 4. 10:52
 10/21 anonim ***** válasza:
70%

Hát elég ügyes vagy ha télen is megeszel 3 kg gyümölcsöt jó drága lehet .


De kizártnak tartom hogy ebben lenne b12 ,és feltételezem hogy nem eszel meg napi 2 tojást.


B12 csak biokertészetben biotrágyázott zöldségekben gyümölcsökben fordul elő.


Tudomásul kell venni hogy olyan korban élünk ahol hiányos szeméttel etetnek ,ha nincs saját kerted meg állataid akkor pótolni kell a vitaminokat vagy meghalsz.


A vitaminok alatt nem pezsgőtabletták meg ilyen vegyes szarokra kell gondolni ami egy zsák pénz és minden nap beveszed aztán nincs is benne semmi.


B12 ből meg kizárólag methyl cobalamint vegyél , dr fully nál 60 db os postával együtt volt 4000Ft . Egy kapszula a napi adagod 600x a, nem kell naponta beszedni ami rá van írva mert pocsékolás ,a májad 1000x esét tudja tárolni akár két évre is eloszthatod mert eláll és fillérekből megoldottad az egészséged. Ugyan ez ilyen multivitamin centrum hülyeségekből százezrekbe kerülne és nincs is szükséged a többi vitamin többségére mivel vega vagy .


Ezenkívül a sörélesztő pehelyt is ajánlom.

2015. ápr. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!