Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek lehet B12 vitamin...

Szerintetek lehet B12 vitamin hiányom?

Figyelt kérdés

Most néztek nálam egy általános vérképet. Azóta vannak összeesküvés elméleteim. :-)


MCV (vörösvértestek átlagos mérete) értékem magasabb a referenciatartománynál, ami utalhat folsav vagy B12 hiányra. Hematokrit, vvt szám és vas szint Ok. Magas viszont a laktát-dehidrogenáz. Ez pedig megint utalhat hemolízisre, vvt károsodásra. Vagy májkárosodásra is. Ahogy a csökkent karbamid és HDL szintem is jelezhet májproblémát. A bilirubin, a húgysav és az LDL viszont normális.


Vegán vagyok, nem tudom ez pontosan mibe, mennyire számít bele. A kálcium, vas, nátrium, kálium, összkoleszterin szintem, stb. mind jó, ezekre büszke is vagyok. Általában vitaminok többsége is szerintem rendben van, mert rengeteg gyümölcsöt-zöldséget eszek. Egyedül ez a B12 amivel talán esetleg probléma lehetne.


Szerettem volna egy olyan vérvizsgálatot, ami konkrétan a vitamin és ásványianyag szinteket is kimutatja, de a háziorvosom azt mondta, hogy ő ilyenre nem tud beutalót írni.


Mit tegyek? Nem akarom túlaggódni a dolgot, mert végülis az is lehet, hogy csak a vérvétel során sérültek meg picit a sejtjeim és azért vannak hemolízisre utaló nyomok. Dokim szerint minden rendben. Vitamintablettát pedig nem akarok addig szedni, amíg biztosra nem veszem, hogy kell, mert lehet hogy csak ártanék vele. Tudtok valami jó megoldást? Meg lehetne esetleg nézetni valahogy mégis a vitaminszintjeimet?


Pici dolog, de nekem fontos lenne!



2015. ápr. 1. 20:12
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

Szerintem sem okozhat vesekövet egy vitamin hanem inkább a pezsgőtabletta amiben el van nyeletve ilyenről már hallottam.


Engem szerencsére nem fenyeget a vesekő minthogy csak desztilállt vizet iszom mást nem.

2015. ápr. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!