Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez lehetett koffeinmérgezés?

Ez lehetett koffeinmérgezés?

Figyelt kérdés
Tegnap délelőtt elég sok erős kávét megittam, nem ettem előtte, utána sem. Semmi bajom nem volt, csak nagyon felpörögtem, aztán az is elmúlt. Mivel mostanában nagyon nincs étvágyam, csak estefelé szoktam enni valamennyit, tegnap is így volt, és miután ettem, rosszul lettem. Szédültem, sípolt a fülem, elájultam, aztán még többször majdnem. Két órát kellett feküdnöm felpolcolt lábbal, ha fel akartam kelni, megint kezdődött, közben végig nagyon éreztem, hogy dobog a szívem, még a fejemben is. Nem vert nagyon gyorsan, de érezni lehetett. Aludtam egy félórát, és jobb lett, utána még fent voltam éjfélig gond és rosszullét nélkül, csak olyan voltam, mint akit agyonütöttek. Mi lehetett ez? Még a reggeli sok kávétól? De miért pont evés után?
2010. febr. 20. 09:30
 1/3 anonim ***** válasza:
83%
A koffeinmérgezés tünetei a hányinger, hasmenés, rendellenes szívverés és légzés, szédülés, idegesség, ingerlékenység és gyakori vizeletürítés. Ennek fényében igen, lehetett. Mi a f@szért kell ennyi kávét meginni? Szerintem állj le vele, EGYÉL NORMÁLISAN, és ha megint jelentkezik a rosszullét (kávé nélkül, evéssel), akkor orvos.
2010. febr. 20. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez a kevés evés miatt volt. A koffeinmérgezés után úgy érzed magad, mint, ha másnapos lennél.

Tünetei valóban, ahogy az első írta: hányás, hasmenés, gyakori vizelés, erős fejfájás, szorongás.

2010. febr. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Örülök hogy te tudsz aludni.. én reggel bevágtam avgy 4 adag kiskávénak megfelelő mennyiséget mert sokat főztem na mondom ha nem iszom meg akkor ittrohad meg rajtam kivül itthon nem kávézik senki... aztán nagyon felpörögtem... dél környékén haverom aztmondta h igyak egy kis kávét h ne essek vissza teljesen azért maradjak éber erre bekalimpált aszivem... hánytam majdnem az utca közepén (szerencsére mindig tartok magamnál ebédről zacskót, ami eredetileg azért gyüjtök h legyen hova tenni a kutyakakit), elmentem a közeli patikába megmérték a vérnyomásom 183/90 volt.. ami messze magasabb a normáli értéknél ami kb 120/80nál mozog.. a kellemes 72 helyett meg 116 volt a pulzusom... elmentem a papirral a dokihoz... ott mondták szedjek be egy kis nyugtatót, plusz ge ykis B6 vitamint a hányés ellen.... bevettem a B6ot rá 10 perc se kellett kihánytam... mikor végre kiürült a gyomrom a maradék Kávétól, bevettem egy fél nyugtatót, s lassan kortyonként iszogattam meg egy fél liter ásványvizet kevés keksszel.... a kevést úgy értem h kb 3 órahosszaalatt ittam meg a vizet és 2 kekszet ettem csak... mostmár jobb a vérnyomásom már csak 135/90 ami már sokkal jobb de még mindig nem az igazi... és 87-90 között vana pulzusom.. ha minden igaz kb egy órája bevettem a nyugtató másik felét, attól talán tudok aludni... vacsorával nem kockáztatok félek hogy kihányom... ennyi a sztori nekem a koffeinmérgezésről...
2011. jan. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!