Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyire vegyem komolyan a...

Mennyire vegyem komolyan a betegségem?

Figyelt kérdés

2 éve kiderült, hogy középsúlyos asztmám van, most pedig, hogy inzulin-rezisztanciám is. Kicsit hülyén érzem magam, ha szóbakerül, mert a családom (kivétel a barátom) eléggé leszarja, és úgy vannak vele hogy "fejben" csinálom magamnak ezeket a dolgokat, ha nem foglalkoznék vele, nem is lenne, és túl sok időm van, ezért "betegséggel ütöm el az időt".

Próbáltam abbahagyni az asztmagyógyszert,de olyankor mindig durván befulladtam. Mit csináljak? Nem élek úgy, mint egy beteg, de nem is akarom elhanyagolni magam, és zavar hogy mindig sopánkozó tyúknak érzem magam, ha nagyritkán beszélek a bajaimról.


2008. szept. 6. 20:46
 1/5 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem nem beszélj a betegségeidről, ne tudjanak erről semmit, akkor jobban fel fog nekik tűnni hogy nem vagy jól. Figyeld meg, rögtön érdeklődni fognak. Ha állandóan "nyavalyogsz" (bocs, nem úgy értem) nem érzik komolynak a problémát, mert mindig ezt hallják.
2008. szept. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
DE hát marhára nem nyavalygok. Szinte szóba se hozom az egészet (max egy hónapban mondjuk 1*), de tudom hogy sajnálkoznak meg lenéznek.
2008. szept. 6. 20:53
 3/5 anonim ***** válasza:
93%

Az ő dolguk, mit gondolnak - attól nem te leszel rosszul. Sok (buta) embernek csak az a betegség, ami legalábbis magas lázzal jár.

Annyira vedd komolyan a betegséged, amennyire kell: tehát gyógyszer, és lehetőség szerint kerüld a veszélyes helyzeteket.

Az inzulinnal többet kell MAJD foglalkozni: addig pedig rendszeres kivizsgálás.


Panaszkodni pedig nem érdemes: de az jó, ha mindenki tudja rólad, mi a bajod. Akkor talán ő is vigyáz rád veszélyes helyzetben, és nem hoz ilyen helyzetbe.

2008. szept. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
56%
Azért biztos van valami okuk, hogy ezt mondják. Gondolom, nem akarnak neked rosszat. Nagyon-nagyon sok betegséget az elme okoz, először jön a hipochondria, ami aztán tényleg átcsaphat olyan dolgokba, amiket már az orvosok is ki tudnak mutatni. Beszélj a családoddal, hogy miért gondolják, hogy nem is vagy igazából beteg, és ha tudnak értelmes dolgot mondani, akkor érdemes lenne ellátogatnod egy pszichológushoz.
2008. szept. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló: sajnos olyan "igazi" beszélgetések nincsenek a családomban, és főleg emiatt, járok pszichológushoz.

De tudom, hogy vannak betegségek, amiket az elme okoz. Ezért is szeretném magam lelkileg is helyretenni, de gondolom, azzal nem ártok, ha emellett pl gyógyszert szedek, ha szükséges.

2008. szept. 6. 21:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!