Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Púpos a hátam,20 éves férfi...

Stevy kérdése:

Púpos a hátam,20 éves férfi vagyok, egyébként sportos, izmos, az orvosok szerint már túl késő ellene tenni, de én még is szeretnék. Mit tehetek ellene?

Figyelt kérdés
2015. aug. 29. 10:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Próbáld gyógytornásszal megbeszélni a dolgot!
2015. aug. 29. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Soha sincs későn! Esetleg a befektetett energiának kisebb az eredménye, de mindenképpen van. (Bár nem tudom mennyire vagy púpos :-) ).

Maguk az orvosok is általában lebecsülik a (gyógy)torna jelentőségét. Keress valamilyen tartásjavító torna csoportot, Pilates nagy divat mostanában, biztosan találsz a lakhelyed közelében. Aránylag kevés de rendszeres (heti 2-3x 1 óra) tornával is néhány hónap alatt csodát lehet csinálni.

2015. aug. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Tartasi problema lehet az oka ... sok fiatal azt hiszi, hogy az olyan laza ha gornyedten tartja magat. Valoszinu tenyleg keso, mert a vazszerkezeted a rossz tartasoddal egyutt alakult ki. Persze megprobalkozhatsz tartasjavito tornakkal, de a csontjaid mar nem fognak vissza alakulni ... talan izombol meg kitudod huzni magad.
2015. aug. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Azért annyira nem reménytelen a dolog. A csontok nem deformálódnak olyan könnyen. Viszont 10 emberből minimum 9-nek nagyon komoly tartás hibái vannak. A mellizom zsugorodik, lapockák közti izmok elgyengülnek és túlnyúlnak. Ettől a fej előre mozdul, amitől tönkre mennek a nyaki porckorongok. Lapockáit képtelen az ember együtt tartani, váll előre görnyed, általában természetellenesen felhúzva amitől begörcsölnek a trapéz izmok. Mindennapos mozdulatokat már nem tudja az ember úgy végrehajtani, ahogy az természetes lenne. Az idegrendszer kerülő utakat keres és talál. Olyan izmokat kapcsol be, amelyeknek más az eredeti céljuk. Ezek után az eredetileg tökéletesre hangolt szerkezet úgy fog viselkedni mint egy rosszul beállított futómű. Olyan helyeken terhelődik, amelyek nem erre lettek kitalálva, előbb utóbb megkopik.

De a zsugorodott izmok nyújthatók, az elgyengültek erősíthetők, a rossz beidegződések leépíthetők. Szalagjaid valószínűleg valamennyire már túlnyúltak, porckorongjaid valamennyire degeneráltak, de ha befejezed "tested rombolását" az eddigi károsodás lehet hogy soha semmilyen gondot nem fog okozni.

2015. aug. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!