Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez betegség vagy mi más...

Ez betegség vagy mi más lehet?! 13/L

Figyelt kérdés

Sziasztok 13 éves lány vagyok!

És néha nagyon nehezen kapok levegőt vagyis nem tudom "lenyelni" a levegőt.

Szinte minden nap előfordul.Anyu minik rámszól ha így veszem a levegőt,hogy azonnal haggyam abba.

Ha két ember között vagyok akkor is előfordul,de nem hiszem,hogy aszma,mert bezárt helyeken nem mindig veszem így a levegőt.

És azért nem tudok eligazodni,mert nem meghatározott időn belül jön ez elő.

Anyukám azt mondta,hogy ne stresszeljek,mert az miatt van,de mégis egy 13 éves lánynál ez normális???!!

Nem mondhatom,hogy sok mindenen végig mentem már,hisz 13 éves vagyok,de történtek már dolgok az életemben,de minden embernél történnek.Az iskolát azt gyűlölöm és sokat idegeskedek miatta.

És ha így veszem a levegőt (elég nehéz így leírni!)

akor a levegőt nem tudom lenyelni és a bal mellem alatt benyilaló érzést érzek és van mikor a szívem is beszúr.

Ez miért van??


2010. márc. 11. 19:12
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Menj orvoshoz, sztm nem szervi bajod van, hanem inkább pánikbetegség. De az orvos tudna biztosat mondani.

2010. márc. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
nekem futás után szokott ilyen lenni :S férreveszed a levegöt sztem :D 13/F
2010. márc. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Biztos nem a levegőt veszem férre,mert akkor férre veszem a levegőt,de ilyenkor FULLADOK.

Futok verseny szerően (vagyis mostmár nem nagyon)

és a külömbséget azt érzem.


Köszönöm a két választ :)

2010. márc. 11. 20:14
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem is ugyanez a bajom.Már 2 éve ez van,az orvos azt mondta,hogy nincs semmi szervi oka,valószínűleg pánikbetegség. :S

13/L

2010. márc. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Értem.

Köszii, hogy írtál.

2010. márc. 12. 13:50
 6/8 anonim ***** válasza:

sportolj sokat...és nehogy elkezd inni vagy cigizni...


a futás segit...


és ez a stressz miatt van, nekem eddig eccer volt ien:D


a tanácsom: ha ien hejzet van: szard le az egészet, ha hülyeséget mondasz akk mivan? csak vicceltél és kész, nem öl meg senkisem érte...



F/16

2010. márc. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Igen könnyű azt mondani,de ez nem ugy van,hogy felidegelem magam és azonnal igyveszem hanem csak hirtelen előjön,

FUTNI??

azt mondták,hogy attól csak roszabb lesz!!!

Táncolok elég keményen,verseny szinten,de edzésen kiszoktak küldeni és az edző jön velem és segít,mert ugy érzem,hogy megfulladok!

Köszi a választ.

2010. márc. 13. 19:06
 8/8 anonim ***** válasza:
Biztos ami biztos menj el orvoshoz. Nálam ilyen akkor szokott lenni, ha fülledt a levegő valahol. Ugye van amikor az ember nagyobb levegőt vesz, sóhajt, nekem ez nem szokott menni... Egyszerűen úgyérzem nem töltődik meg a tüdőm levegővel és menten megfulladok. Ettől még kicsit be is pánikolok, és kész. Ami nekem ilyenkor segít az a friss levegő, ha egyenesen ülök, próbálok valami olyanra gondolni, ami eltereli a figyelmemet arról, hogy nehezen kapok levegőt. Mély levegőket veszek, és előbb utóbb megnyugszom és helyre áll minden... Van hogy ez órákat vesz igénybe, de nincs mit tenni. Szervi bajom nincs, versenyszerűen sportoltam, több sportágban is egyszerre, és sosem volt a levegővel semmi bajom... ez inkább a pánikon múlik. Ha nem ijednék meg, amikor ez rámjön, akkor valószínű gyorsan el is illanna...
2010. márc. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!