Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez a hidrogénes víz átverés?

Ez a hidrogénes víz átverés?

Figyelt kérdés

Sajna nem igazán értek a témához, de érdekelne.


Itt olvashattok róla bővebben: [link]


Van egy ilyen készülék, amit a Biocom forgalmaz, és 312 ezer forint...


2015. szept. 9. 16:40
 1/10 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy átverés.
2015. szept. 9. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

"a víz (H2O) hidrogéntartalma jelentősen lecsökkent az elmúlt századok alatt"


Általános iskolai kémai kettessel is ordítania kell róla, hogy észveszejtő, totálisan pofátlan hazugság és átverés az egész.

2015. szept. 9. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Igen, ez a szöveg eléggé marketing gyanús csak.


Viszont itt egy professzor elvileg beszél erről:

https://www.youtube.com/watch?v=kn8WAedNXM0


És ezt preferálja ha jól értem.

2015. szept. 9. 18:23
 4/10 anonim ***** válasza:
Országh József nem hülye, én vettem részt vele konferencián, de mint mondja, nem orvos, szóval lehet, hogy bekajált valami hype-ot... Holnap, ha lesz rá időm, megnézem a videót, mert érdekel, mint mond erről az erősen kamunak tűnő vízhidrogénezésről.
2015. szept. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Értem, köszi! Igaz a videót csak pörgetve néztem meg gyorsan, de nem szerepelt benne ez a termék konkrétan.


Lehet csak odabiggyesztették a termék nevét egy professzor előadásához, hogy hitelesebbnek tűnjön, és eltudják adni...

2015. szept. 9. 20:50
 6/10 anonim ***** válasza:

Na, megnéztem, meghallgattam. Úgy tűnik, hogy itt egy erőteljesen kutatás alatt álló témáról van szó, ami ráadásul száműzve lett a tudományos eretnekségek boszorkányketrecébe, így elég kevés kutató foglalkozik vele. Az ő eredményeik alapján persze voltak, akik siettek máris piacra dobni a 625. gyógyvizet, anélkül, hogy kellő bizonyossággal tudnánk, mi az élettani hatása.


Itt van Országh József oldalán sok minden erről:


[link]


"A gyógyvíz nem ivóvíz


A kereskedelmi ajánlatok « dzsungelében » az első osztályozás a következő: szét kell választani a mindennapi használatra (ivásra) és a gyógyításra szánt vizeket. A kétféle víz egészen más követelményeknek felel meg. Nagy általánosságban, egy gyógyhatású víz, pontosan magas ásványi só tartalma miatt, asztali fogyasztásra nem alkalmas. Másrészt, még egy kitűnő minőségű asztali víz sem használható gyógyításra. Legjobb esetben csak az egészség megőrzését segíti elő. "


De egyébként kíváncsi lennék, mi lenne, ha ezt a témát bedobnád a tudományok témakörbe. Ott van jópár biológiához/kémiához/fizikához jól értő ember.

2015. szept. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy megnézted.


Az a baj, hogy hiába értenek a kémiához, biológiához, vagy netán a fizikához, nem biztos hogy az az igazság amit ők annak tudnak, tehát hogy hogyan is működnek ezek a dolgok, és akkor melyik az előnyös és melyik nem.


Ugyanis ezek az ún. alternatív gyógyászok már számtalanszor megcáfolták azt, amit a hagyományos orvoslás állít.


Talán ahhoz, hogy megtudjuk az igazságot, tesztelni kéne magunkon, akár folyamatos orvosi felügyelet alatt, akik feljegyzik a testben történő egészségügyi változásokat.


Ugyanígy a desztilált víz, ami után most kutatok, hogy valóban jó-e vagy sem.

Főként az emberek véleménye érdekel, tehát elsősorban fórumokat olvasok, és nem szakirodalmat. És fura módon az emberek pozitívként írják le, míg ugye a hagyományos nyugati orvostudomány szerint káros, sőt ha jól tudom halálosnak állítják be.

2015. szept. 10. 14:00
 8/10 anonim ***** válasza:

Ja, biztos azoknál van az igazság a tudósokkal szemben, akik szerint a víznek folyamatosan csökken a hidrogéntartalma. Biztos a fórumokra posztoló pénztárosnők meg virágárusok sokkal megbízhatóbb források mindenben, mint azok a tudósok, akik mondjuk egy amerikai egyetem alagsorában egy dollármilliós kutatólaboratóriumban vizsgálják ugyanazt a problémát, amiről a titkárnőcske a BKV-ellenőr blogjából tájékozódik és ilyen fórumokon osztja az észt.


Háromszáz évvel ezelőtt ugyanezek még boszorkányokban meg sárkányokban hittek, miközben Newton felfedezte a gravitációt és kidolgozta az integrálszámítás és a differenciálszámítás alapjait.

2015. szept. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Előző: tudósok, kutatók is foglalkoznak a kérdéssel, mint a fenti Országh József. A határtudományok, kutatás alatt lévő területek körül mindig megjelennek a félreértésekből vagy nyereségvágyból eredő áltudományos vagy tudományos-fantasztikus kijelentések.
2015. szept. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

8-as: Nem azt mondtam, hogy a tudósok rosszak, hanem azt hogy a nyugati orvostudomány nem a legjobb.


Nyilván itt az alternatív gyógyászat alatt azt értjük, amik nem a nyugati orvostudományhoz köthető. És én azokat jobbnak tartom.


Amúgy meg az üzlet részéről elfeledkeztettek.

Gyanítom, hogy az orvostudomány is már sokkal előrébb jár, mint azt gondolnánk, sőt biztos vagyok benne. Csak ha felfednék volna ezeket az emberek előtt, már rég csődbe ment volna elég sok ágazata az egészségügynek.


Én csak az igazságot szerettem volna tudni a hidrogénes vízzel kapcsolatban. Arra jutottam, hogy ez most átverés.

2015. szept. 10. 15:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!