Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért hiszik az idősek, hogy...

Miért hiszik az idősek, hogy nem létezik cukorbetegség, laktózintolerancia vagy glükózintolerancia, magas koleszterin?

Figyelt kérdés

Az idősek miért nem hisznek az orvosnak, miért hiszik, hogy ezek a betegségek nem léteznek és én vagyok a házisárkány, hogy nem adok tejet a gyereknek (laktózérzékeny), zsírszegényen főzök a páromnak (magas a koleszterinje), nádcukrot használok és az ételek felét zöldségek teszik ki?


Nem csak konkrétan anyósékra gondolok, hanem minden idősebb ismerősünkre. Mintha valami fényevők lennénk...



2015. szept. 13. 10:32
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
25%

voltál már idős? mondjuk 70 éves? nem? na majd akkor érdeklődj...


biztos jártál már igazi falusi sátras lakodalomban... ahol úgy háromszázan vannak legalább...vagy többen.. nos ott van ám minden..


egyébként nézz utána, mi a fényevés, és kik hisznek benne..

2015. szept. 14. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem a régi emberek nem "tanultak" az internetről és még az orvos se mondott ewl nekik sokmindent a betegségről, csak annyit, hogy ezt nem ehetik meg azt sem. Azt nem mondta meg a doi, hogy miért. Ha nem érti meg az ember a logikáját, akkor nem is tudja úgy betartani a diétát. Engem pl minden érdekel, mitől hogyan működik, a technika vívmányaitól kezdve a betegségek okain keresztül bármi ami létezik.


Még 2008-ban kiderült, hogy cukorbeteg vagyok és akkor én se tudtam pontosan mit ehetek és miből mennyit lehet. Milyen gyógyszer fontos és mi az ami talán nem annyira. Főleg bedőltem egy természetgyógyászbnak aki a rádióban szokott beszélni és nagyon lehúzta a koleszterin csökkentő gyógyszert, hogy "az csak arra való, hogy a gyárak megszedjék mahukat pénzzel és nem kell azt szedni". Ezután majdnem megvakultam, kezdett egyre romlani a szemem. Azután megint elkezdtem szedni a koleszterin csökkentő gyógyszert, de már dupla adagot kértem a doktortól és mondta, hogy szedjem akkor úgy. Azóta javul a korábbi szövődmény szemben lábfejbe visszajött az érzékelés majdnem mint régen. Persze tartom a diétát és szedem a gyógyszereket, különös tekintettel a koleszterin csökkentőre. Már tudom, hogyan és mennyit szabad ennyi, ahhoz, hogy két óra múlva beálljon 5-6 közé a vércukor szintem. Már csak nagyon ritkán mérem véletlenszerűen, mert tudom, ha tartom a másfél-kettő óránkénti evést és mindig csak annyit fogyasztok, amit le tud bontani a szervezet ez idő alatt normál szintre, akkor sok minden élelmiszer bele fér. Még csokit is szoktam ennyi, persze fruktózzal és csak egy keveset egy étkezési cikluson belül. Nem inzulinozok, hanem Metfogammát szedek napi 2X1000 mg -ot.


Szerintem tudatosan kell élni, akkor tudunk vigyázni magunkra. Az idős embereknek nem volt meg a lehetősége tanulni olyan dolgot, ami nem tartozott közvetlenül szorosan a végzett napi munkájukhoz. A mai ember viszont nyitott a világra.


Azt nem tudom, hogy az "idős ember" valójában mit fed, de én 38 éves koromban döbbentem rá, hogy atyaúristen, nem lehetek ilyen öreg. Most meg ha utána számolok, hirtelen elszaladtak az évek és magam sem hiszem, hogy most nyáron múltam 60, amikor nem hiszem, hogy ennyi lennék, de a számok ezt mutatják ha 55-ben születtem. Basszuskulcs. Megöregedtem volna én is? Viszont nagyon tudatosan foglakozom az ilyen betegségekkel, amit még 10 évvel ezelőtt el sem tudtam volna képzelni, hogy valaha gyógyszert kell szednem egyáltalán bármit is.

Volt ez az országos felfordulás, ami nagyon betett nekem, amikor tömegesen vesztették el az emberek a munkahelyüket és kiszerveztek alvállalkozások sorozata alá fele fizetésért akiket csak lehetett. Egyre növekedtek az árak és elrohant az inflációval az egyre csökkenő jövedelmünk. Emberek kerültek utcára, köztük majdnem én is, amikor Gyurcsányék eladták alólunk a Posta palotát bajnai cégének jóval ár alatt és az ő offshore számláikról épített irodaházat kellett kibérelni a posta vezérigazgatóságnak horribilis bérleti díjért, mert akkoriban az ember nem volt érték. Ebbe betegedtem bele. Lelkileg összeroppantam és kínomban már minden édességet kezdtem szinte falni a rendes kaja helyett is, mert állandóan feszült és stresszes voltam attól, hogy elveszítem azt ami már huszonéve a munkám, akkor ötven évesen.


Azóta rendeződött a problémám, de a batgségekre azóta is táskányi gyógyszeetrt kell szednem, amikor 2005, de inkább 2008 előtt szinte nem ismertem az orvost, legfeljebb néha megfázással mentem el hozzá.


Viszont ha tudatosan odafigyeléssel kigyensúlyozottan tudunk élni, akkor fenntartható egy olyan tünet mentesség, amivel még el lehet talán éldegélni, legalábbis remélem.


Járok kardiológiára évente egy-két alkalommal és ott is jókat hallok. A korábban megvastagodott szívbillentyűm már normális vastagságú lett, részben mert odafigyelek a cukorra, másrészt meg kerékpározok elég sokat hozzá. Ezt a kardiológus is erősen javasolja és tényleg, van is eredménye.


Pedig "állítólag" betöltöttem a 60. évet, ami az én szememben azt kellene mutassa, hogy megöregedtem. Pedig 50-55 éves koromban jóval öregebbnek éreztem magam. Most meg fiatalabbnak érzem magam még a 40 -hez képest is. Hogy van ez. Igaz, a politikai rombolás akkor nagyon durván lenyomott mindenkit, az emberek nagyobb részét. Az az időszak termelte ki a sok hajléktalant is, amit én is csak kis baráti kamatmentes kölcsönnel tudtam megúszni, különben már jött a végrehajtó és adott még három hónapot a rendezéshez, különben költözhettem volna a híd alá, mert nem tudtam fizetni a kétszeresére és háromszorosára emelt lakásfenntartási árakat a megszűnt munkahelyem után kapott segélyből. Az ilyen és ehhez hasonló dolgok miatt betegedett és alt meg vagy vált hajléktalanná nagyon sok ember akkoriban.


Na meg aez a leki sérülés amit az akkori politikusok miatt szereztem és is és még nagyon sokan, ez a másik probléma nálam. Egyszerűen félek emberek közé menni, hozzájuk szólni élőben, azóta. Inkább így ki írom magamból amit gondolok.


Bocsánat, hogy ilyen sokat írtam, és hogy kicsit csapongok közben, de ezek a dolgok egymásból nyíltak és szorosan összefüggenek nálam.

2015. szept. 14. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!