Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért hiszik az idősek, hogy...

Miért hiszik az idősek, hogy nem létezik cukorbetegség, laktózintolerancia vagy glükózintolerancia, magas koleszterin?

Figyelt kérdés

Az idősek miért nem hisznek az orvosnak, miért hiszik, hogy ezek a betegségek nem léteznek és én vagyok a házisárkány, hogy nem adok tejet a gyereknek (laktózérzékeny), zsírszegényen főzök a páromnak (magas a koleszterinje), nádcukrot használok és az ételek felét zöldségek teszik ki?


Nem csak konkrétan anyósékra gondolok, hanem minden idősebb ismerősünkre. Mintha valami fényevők lennénk...



2015. szept. 13. 10:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én környezetemben nem ez jellemző az idősekre. Nagyon is figyelnek az ilyen dolgokra. A többségük rendszeresen jár vérnyomást, vércukorszintet méretni.
2015. szept. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%
Én nem ismerek olyan idős embert, akire illik a leírás. De el tudom képzelni, hogy a képzetlen, tanulatlan emberek nem tudják elképzelni, hogy vannak ilyen betegségek.
2015. szept. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
72%

Hát, nem kell vele foglalkozni. Megérteni úgy se fogják, a gyerek és a párod meg nem lehet beteg az ő korlátoltságuk miatt.


Anyámra is nagyon sokan furán néztek a gyógynövények miatt régen, mégis kb. 80%-kal kevesebb gyógyszert szedtem a többi embernél, és makk egészséges voltam.

2015. szept. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
91%

én se ismerek ilyet. szerintem nem találkozott még a környezetében akit érintett volna ez és ezért nem veszi komolyan.

de igazából ne érdekeljen más véleménye.úgy főzöl ahogy akarsz,ha valakinek nem tetszik,hát így járt. nehogy már te legyél a hülye aki egészségesen főz+ betartja az orvosi javaslatokat a családja érdekében.

2015. szept. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
86%

Nagyimnak úgy lett elmagyarázva, hogy nem bírja a bátyám gyomra a tejet.

Így megértette.

Nem kell túlmagyarázni.

Az meg hogy hogyan főzöl a te döntésed, oszt csók.

2015. szept. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
77%
Az ő idejükben mindent maguknak termeltek és nem ettek műkajákat. Bár az ő szervezetükben is gondot okozott a glükóz, laktóz és a glutén, de viszont mikor megitták a kis házi tejüket, az nem csak egy tejcukros hőkezelt vizes lötty volt, hanem a laktóz mellett komoly tápanyagtartalommal bírtak, magas vitamin és ásványi anyag értékekkel. Ráadásul nem mindenki tehette meg, hogy mértéktelen mennyiségben fogyasszon édességet, az gyakorlatilag csak különleges ünnepekkor fordult elő. Így a szervezetük sokkal ellenállóbb volt, mert a káros anyagok mellett sok hasznosat megettek. Ráadásul anno a média a tejet magasztalta, mint az élet forrását. Nem terjedtek azok az információk, melyek a cukor és a gabonafélék ártalmaira hívják fel a figyelmet, mert a hírcsatornák korlátozottabbak voltak. Más neveltetés, más körülmények.
2015. szept. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
85%
Mert amikor ők jártak iskolába, fényévekkel kevesebb ilyen betegségről hallottak, tanultak. Tematikus csatornák sem voltak, ahol erről hallhattak, de internet sem ahol olvashattak volna róla.
2015. szept. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
75%

Speciel a laktózérzékenység nem egy újkeletű dolog, a tejcukrot lebontó laktáz enzim ugyanis evolúciósan nem része az emésztőrendszerünknek (mutass csak egy állatot, amelyik megissza egy másik faj tejét), évezredek alatt alkalmazkodott a szervezetünk. Pontosan annyi laktózérzékeny volt arányaiban 100 éve is, maximum vagy nem foglalkoztak vele, vagy nem nevezték így, de figyeltek arra, hogy az egyén ne fogyasszon tejtermékeket. Népgyógyászat megfigyelések alapján született. A genetikai betegségekről is tudtak, csak nem így hívták, hanem nemzetségi nyavajának :)

A cukorbetegek 90%-a kettes típusútól szenved, ami 100%-ban a helytelen életmódtól alakul ki. Vagyis elhízás, mozgásszegény életmód, jó sok cukor és zsír. Abban gondolom megegyezhetünk, hogy 100 éve az átlag embernek alig voltak olyan gondjai, hogy mekis kaját zabált és egész nap a tv előtt heverészett :) Biztos vagyok benne, hogy a többi nyavaja is hasonlóan vagy nagyon ritka volt, vagy simán csak nem foglalkoztak vele, esetleg nem így hívták. Nem beszélve arról, hogy a magas koleszterin például jóval gyakoribb az 50 feletti férfiakban, mint mondjuk egy 25 éves fiatalemberben. Átlagéletkor 100 évvel ezelőtt? Hát maradjunk annyiban, hogy nem volt kifejezetten gyakori 50-nél tovább élni.

2015. szept. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
82%

A cukorbetegséget és a magas koleszterint ismerik, az már az "ő idejükben" is ismert, kezelt betegség volt. Igaz, akkoriban a kezelés annyiból állt, hogy vedd be ezt a bogyót, szúrd be azt az injekciót, azt csá, azzal, hogy a gyógyszer mennyisége helyes életvitel mellett csökkenthető, vagy elhagyható, vagy nem tudták vagy senkit nem érdekelt. Gondolom ismerős a mondat, hogy "eszek még pár szelet sütit, majd lövök utána inzulint".

Szóval a lényeg, akkoriban még általánosan elfogadott volt, hogy a gyógyszer a csodaszer, illetve nagyon kényelmes felfogás az, hogy nekik maguknak semmit nem kell tenniük azért, hogy az életminőségük javuljon. Szerencsére ez a szemlélet már erősen átalakulóban van.

2015. szept. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
85%

Nekem a mostohaapám ilyen, pedig ő "csak" 38 éves, fiatalabb anyumnál.

Teli torokból kiabál velem, mikor nem engedem meg neki, hogy a fiatalabb tesómnak (az ő gyereke), aki cukorbeteg odaadjon egy tábla csokoládét, hogy gyorsan egye meg az egészet... Nem hajlandó utánaolvasni a dolgoknak, az orvosok idióták, én is az vagyok stb. Én arra "gyanakszom", hogy a 8 általános iskolai végzettsége ezt nem foglalta magába.

2015. szept. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!