Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért nem tiltották még be...

Miért nem tiltották még be ezt a drogot? (Rivotril)

Figyelt kérdés

Rivotrilt szedek ami ugye a droghoz tartozik. Mostanában összetörve és orron felszippantva veszem be és ilyen dolgokat veszek észre magamon:


- bágyadtság, kóválygás

- mindenen nevetek

- önbizalmam lesz

- boldogság, mámor

- fejfájás


Elvonási tüneteim:


- izomrángás

- nyálfolyás

- sírógörcs


Valamint olyan szenvedés szerű dolog. Folyton kéne a rivó, emiatt elviselhetetlenek az éjszakák. Tudom, már függő vagyok csak szeretném tudni ezt miért nem tiltották még be?? Hiszen tök ugyan azok a tüneteim mint egy drogosnak. (olvastam, hogy Amerikába már betiltották)


15/L



2015. szept. 19. 18:18
1 2
 11/18 anonim válasza:
Sajnos utolso valaszolo teved! A rivotrilrol leszokni ugyan olyan kemeny mint mas drogrol!
2015. szept. 22. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

3-as, te nyomorult nem azért kezdte el szedni mert ki akarja magát ütni, hanem mert beteg

És van olyan hogy elvonási tünet, amit le is írt a kérdező, ezzel meg is van válaszolva a rendkívül elmés "miért nem hagyod abba" kérdésed

Ami történt nem a kérdező hibája hanem az orvosé, aki valószínűleg nem tájékoztatta megfelelően a mellékhatásokról

Már csak azt nem értem minek kommentelsz ha csak baromságot bírsz írni mert halvány lila fingod sincs a dologról


cli_hlt, akkor gondolom azon a véleményen vagy hogy a többi kábítószert sem kéne betiltani, mivel kellő elővigyázatossággal és körültekintéssel a legtöbb minimális kockázattal használható lenne


A kérdésre válaszolva elképzelhető hogy egyszer betiltják, anno a heroin és az amfetamin is gyógyszerként kezdte a pályafutását, hasonlóan sok más kábítószerhez

2015. szept. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy te legalább értelmezted a kérdésemet. :) Ezt eddig nem is tudtam a heroinról meg az anfetaminról :o Ez nekem új. És igen, a "doki" semmit sem mondott róla csak rám nézett és felírta. -.- Ma például megkérdeztem egy tanárom (kémia) és ő is csak nézett hogy hogy adhattak egy gyereknek ilyet. És ő is mondta hogy ez bizony elég erős nyugtató. És mikor rákérdeztem hogy ez drog? Mert olvastam akkor azt mondta igen és sürgősen le kéne állnom vele. ://
2015. szept. 23. 20:35
 14/18 anonim ***** válasza:

Jo, ezek szerint le szeretnel allni vele, helyes! Nem tudom, mennyire olvastal utana, ha annyit tanacsolhatok, akkor mejegyzem, hogy fokozatosan allj le vele, ne egyszerre mert az nagyon nagy szenvedessel jar!

Sok sikert, vigyazz magadra! :)

2015. szept. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Tapasztaltam :) (sajnos) és köszönöm
2015. szept. 24. 13:59
 16/18 anonim válasza:
Ha le akarsz róla jönni, az első napok (kb.3) húzósabbak lehetnek, ilyenkor használhatsz valami természetes nyugtatót is (én a citromfű teát ajánlom). Elalvás előtt pedig érdemes macskagyökér teát inni (gyógyszertárakban is kapható). Aztán folyamatosan csökkentsd az adagolást. Pl. ha 2 es rivót tolsz állj át felekre, aztán negyedekre kb. 1-2 hetente csökkentsd az adagokat, amíg 1/4 re érsz egy nap alatt. Utána teljesen hagyd abba! A citromfű tea sokat segíthet, otthon is termesztheted, cserépben télen is jól elvan. Aztán ha kemény megvonás jön be, ne foglalkozz vele, tereled el a gondolataidat más felé ilyenkor (nézz egy jó filmet, hallgass zenét). Ha abbahagyod az első 3 nap lesz kemény, utána még kb. 2 hétig lehetnek erősebb megvonások, aztán visszaáll az egyensúly. Minden fejben dől el! Sok sikert hozzá! ;)
2015. szept. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
A teát úgy kell csinálni hogy fogsz egy jó nagy poharat. A feléig telenyomkodod citromfűvel (ha otthon találsz a szárát is bele lehet rakni), aztán forralsz vizet és mikor már rendesen bugyog beleöntöd a pohárba és letakarod az egészet (pl. egy kisebb tányérral). Mindenképp nagyon sok citromfű kell bele, nem szabad finomkodni mert különben nem adja be. Én is kb. 1/2-1/4-ed arányban szoktam ;)
2015. szept. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
Bárcsak be lenne tiltva! Teljesen tönkre tette az életem. Öngyilkossági és gyilkossági gondolataim voltak miatta.
máj. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!