Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Felső porcba lövés után...

Felső porcba lövés után mennyi ideig volt gyulladt?

Figyelt kérdés

Úgy három hónapja kilövettem a felső porcban a fülem - igen, tudom most már, hogy szúrni kellett volna, de a nő erősködött, hogy így is jó lesz. Nos, nem volt jó.

Nemrégen begennyesedett, megijedtem és kivettem a fülbevalót. Fertőtlenítettem, és hagytam benőni a bőrt, majd újraszúrattam - a porcot nem kellett nyilvánvalóan -, ez volt három napja. Azóta orvosi fém van benne, teljesen jól reagált, nem fájt, nem is volt érzékeny, de ma reggelre elfeküdtem, és mostanra gennyes is lett.


Mit kellene tennem vele, hogy végre begyógyuljon? Mennyi ideig normális az, hogy orvosi fémre is így reagál?


Köszönöm szépen!



2015. okt. 10. 16:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Porcos testékszerek gyógyulási ideje 8 héttől 2 évig terjed!

Ha akár minimális szinten, de van fémallergiád, akkor orvosi fém nem jó, titán, PVD, vagy szilikon száras ékszer javasolt. Pillangókapcsos ékszer nem javasolt a gyógyulási időben, mert a hajad hátul rátekeredik és pár óra alatt a hajról a kosz-baci..stb. belemegy a lyukba és gyulladást okoz.

Kezelni octenisepttel az első 3-4 hétben napi 5x, utána a teljes gyógyulásig napi 2x ajánlott.

Kerülni kell a sampon, hajlakk, hajhab, zselék...stb szerek és kozmetikumok a lyuk közelébe való használatát. (természetesen mosd meg a hajad, de ne álljon rajta a sampon (az ékszeren))

nekem van pár porcban lévő, volt ami csak 4-6 hétig, volt ami másfél évig.


Egyéb kérdésed lenne, írj privátban ;)

2015. okt. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Úristen, köszönöm szépen! :D Remélem megoldódik, de ha nem, örülök, hogy van hová fordulni. :)
2015. okt. 11. 19:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!