Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehetséges, hogy bélférgem van?

Lehetséges, hogy bélférgem van?

Figyelt kérdés
Tegnap éjszaka nagyon "csikizett" az ánuszom körül valami de nem láttam semmit. Nem viszket és alhasi görcseim sincsenek, a székletemben nem találtam féreghez hasonló darabkákat. Olvastam, hogy elvileg ezek éjszaka, ágymelegben petéznek meg ilyenek és nagyon megijedtem. Azóta nem érzem.
2015. okt. 18. 22:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Dehogy is.
2015. okt. 18. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Én is érzek ilyet néha, mindig ráparázom a férgeket, de tudom hogy aranyerem van.
2015. okt. 18. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Lehetséges, de nem kell megijedned. Nem halálos, csak kellemetlen. Ha többször is éreznél ilyet, kérj a háziorvosodtól székletvizsgálatot.

A cérnagiliszta tényleg éjjel okoz jellegzetes csiklandozó érzést. Hasfájás meg ilyesmi nem feltétlen jár vele, de a székletben előbb utóbb észre kellene venned a 6-8 mm-es fehér dögöcskéket. Ha ezeket megtaláltad, már vizsgálat se kell, a háziorvos felírja a Vermoxot, beszeded és kb. 10 nap múlva megismétled a kezelést. Csak a kifejlett férgekre hat a szer, egyszeri kezelés után garantált a kiújulás. Mivel nagyon könnyen terjed, célszerű az összes családtagot egyszerre kezelni, akkor is ha nincsenek panaszaik.elég valószínű, hogy ők is megfertőződtek. De persze csak akkor, ha tényleg bélférged van.

2015. okt. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Még mindig nem vettem észre a székletemben semmit, de a wc is olyan, hogy nem látszik (elég furcsa ezt így leírni :D ) Amúgy nem érzem azóta a csikizést, egyszer volt az azutáni este, de ott csak beképzeltem mert ráparáztam. Aranyerem nincs.
2015. okt. 23. 21:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!