Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy a fenébe tudnék nyugodtan...

Hogy a fenébe tudnék nyugodtan elaludni?

Figyelt kérdés
Reggel arra ébredtem, hogy a skizofrén testvérem rácsapta az ajtót apámra de úgy hogy szét törött az üveg az ajtóban. Ezután felvett egy üveg darabot, ezzel fenyegette édesapámat, majd nagyobbik tesvéremet egy késsel fenyegette. Közben többször elmondta, hogy kinyírhatna minket akármikor. Elvághatná az ütőerünket, ilyesmi. Fater felhívta a pszichiátriát, azok rendőröket küldtek ki, megbilincselték tesómat, majd mentőt hívtak rá és bevitték. Tesóm meg gúnyosan mondta, hogy egyszer úgyis kijön onnan, sajnos így lesz valóban. De jelenleg nem tudok elaludni. Olyan stressz van bennem. Megittam egy citromfű-komló tea keveréket, de még mindig nem vagyok nyugodt. Erre rá tesz egy lapáttal, hogy ha ilyen stresszesen alszok el, előjön az alvásparalízisem, ahol hülye hallucinációkat látok. Ahogy próbáltam elaludni, éreztem, hogy abba a feles alvásfázisba esek, most ezért sem merek elaludni. 20/F

2015. okt. 25. 23:18
 1/10 anonim ***** válasza:

és nem tudjátok, hogy meddig marad bent tesód?


de ez tényleg nagyon durva

2015. okt. 25. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Tavaly vokt bent először, kb. pont egy éve. Akkor kb. Egy hónapig volt bent, főleg mert anya szereti és sajnálta, hogy bent kell lennie. De azt mondta anya, hogy ezentúl nem fogják hazahozni hétvégente mint akkor. Sőt, megmondják a doktornőnek, hogy keressen valami otthont neki ha lehet, mert haza nem jöhet. Tesóm amúgy 27 éves.
2015. okt. 25. 23:26
 3/10 anonim ***** válasza:
Hát ez elég felkavaró lehet, nem csoda, hogy nem megy. Egy alvás kihagyása nem vészes, annál jobban fog menni holnap :P
2015. okt. 25. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
három felnöt féri egy ellen... kicsit túl sok filmet nézel
2015. okt. 25. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Gondolj abba bele, hogy ő jelenleg le van szedálva, lehet nincs is magánál (először úgy szokták), szóval ártani nem tud.

Ha folyamatos kezelést és gyógyszerezést kap, alakulni fog a személyisége (tudom, édesanyámon tapasztaltam), csak az kell, hogy tényleg még véletlenül se vigyétek haza, ne szakadjon ki abból a környezetből.

Megszökni meg úgyse tud egy intézetből. Ott tényleg senki nincs magánál. Mindenki mint egy zombi kóborol. Messzire nem mennek. Már ha egyáltalán szabadon mozoghat és nincs az ágyhoz kikötve.


Szóval nyugalom, nem fog tudni ártani.

2015. okt. 26. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Hát igen, remélem a gyógyszerek tényleg hatni fognak. :)
2015. okt. 26. 00:13
 7/10 A kérdező kommentje:
Egyébként mi van akkor ha anya és apa azt mondja, hogy mostantól nem lakhat itt? Megtehetik mert 18 éves elmúlt, nem? Magyarul a kórház akkor nem adhatja ide haza már.
2015. okt. 26. 00:26
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

ne hallucinálj hülyxeséget gyógyfüvektől

menj fuss egyet a ház körül az kiüzi az agyament képzelgéseidet

2015. okt. 26. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Vannak bentlakásos otthonok, oda el lehet vinni.
2015. okt. 26. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
61%

A kórház simán kiadja akkor is, ha ti nem akarjátok befogadni. Akkor élhet az utcán. Gondolom ezt nem akarjátok. Ha ennyire közveszélyes, akkor otthonba kell elhelyezni. Ha ő ezt nem akarja, mert 99 %-ban ez szokott lenni, akkor orvosi javaslatra el kell indítani a gondnokság alá helyezési eljárását, amit lehet gyorsítva is kérni. Ha megkapja, onnantól kezdve a gondnoka és persze az összetett orvosi vélemények döntenek arról, hogy otthonba kell mennie, mert a család már nem tudja kezelni a helyzetet.

Ehhez azonban az kell, hogy a szüleid belássák, otthon közveszélyes és nem tudják már kezelni a helyzetet.

2015. okt. 26. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!