Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hajhullásom volt, már jobb,...

Hajhullásom volt, már jobb, de már kezdhetek vele valamit?

Figyelt kérdés

Régen nagyon sok hajam volt, világosbarna, aztán 3 éve lett előszőr szőkére bemellíroztatva. Semmi probléma nem volt vele. Aztán egy szerelmi csalódás miatt befestettem vörösre, egy hónap múlva le lett szívva hidrogénnel, vörösesszőke árnyalatot kaptam, a hajam alja feketére lett feste. Utóbbi nagyon irritálta a fejbőrömet, viszkedett, pár napig vakartam, kipirosodott, meg puklis lett, de aztán elmúlt. Egy kicsit ritkább is lett, de nem volt vészes. 2 hónap múlva szőkére szerettem volna festeni, de barna lett belőle, szőkés árnyalattal, és fokozatosan kiszőkült. Az alja megint feketével lett megcsinálva. Nagyon viszkedett újra, mostmár a teteje is, de közel se annyira mint a fekete rész,az nagyon durván vagy egy hétig. Végül pár hónap alatt drasztikusan elkezdett hullani a hajam, foltokban, főleg elől a fufrumnál, és oldalt. Nagyon kétségbe estem, rájöttem mekkora baromságot csináltam, mennyire tönkretettem a hajamat. Félévvel az utolsó festés után mentem fodrászhoz, ő akkor levágta álligérőre, mondta, hogy így könnyebben fog nőni, és már látni "bébihajszálakat". Nos, ez az eset másfél éve volt, azóta nem csináltam semmit a hajammal, sok visszanőtt, de még mindig nem az igazi, látni a fejbőrömet főleg ha 3 napos a hajam.

Bánfi hajszeszt használtam 9 hónapig, lehet hogy az is segített.

Még kisebb koromba hennáztak a karomra egy ábrát, és egy hónap után sem jött le, hanem kiütéses lettem azon a helyen. Az orvos azt mondta, hogy allergiás vagyok rá, és ha lehet ne nagyon fessem a hajamat se. Csak sajnos én nem tartottam ezt be. De ha jól tudom nem mindegyik festékbe van henna.

A kérdésem az lenne, hogy merhetek-e mellíroztatni? Azzal semmi probléma nem volt régebben se, mert nem ér hozzá a fejbőrhöz annyira a festék. Így szőke csíkok lennének benne. Feketét többet nem fogok tetetni bele, úgylátszik az váltja ki a legjobban az allergiát, viszont ha nem ér hozzá a fejbőrömhöz azt is lehet, már próbáltam régebben.


ui. Sok hajnövesztőről hallottam: Revalid, Hairclinic...stb. Melyik az ami segíthet?


2010. márc. 24. 12:33
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!