Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért megy egy nő urológusnak...

Miért megy egy nő urológusnak vagy esetleg egy férfi nőgyógyásznak?

Figyelt kérdés
Hiszen a férfiaknak könnyebb az urológia szakma, hiszen olyan nemi szervük van és a problémákat is jobban tudják, már meg tapasztalni és elképzelni is, mint a nők. Vice versa a nőgyógyászra.
2016. jan. 18. 23:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Én nem tudom, de csakis női nőgyógyásznál voltam még...féri nagyon fura szerintem.
2016. jan. 19. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Urológus nem csak férfiakkal foglalkozik.

A nőgyógyászat meg szerintem nagyon nem nőnek való szakma, egyrészt a fizikum miatt, másrészt ha vállal szüléseket, akkor az állandó készenlét miatt.

Nem hiszem, hogy minden női nőgyógyász küzd gombával, fertőzésekkel, menstruációs problémákkal, meddősséggel, stb.

Az urológia fizikailag könnyű munka, pont nőnek való, a nőgyógyászat több szempontból sem.

2016. jan. 19. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen Urologus nem csak a férfi nemiszervel foglalkozik, de legfőgképpen azzal. Ha egy nőnek kell menni urologushoz, például vesekő miatt akkor nem a nemi szervét fogja vizsgálgatni. :)
2016. jan. 19. 15:20
 4/8 anonim ***** válasza:

Ennyi erővel csak az mehet onkológusnak, aki volt rákos? Csak az mehet nőgyógyásznak, aki már szült, volt miómája, mindenféle nőgyógyászati daganata, fertőzése, és a szülése előtt még meddő is volt?

Csak az mehet sebésznek, akit már műtöttek? Vagy az mehet traumatológusnak, akinek már legalább egyszer volt balesete?


Véleményem szerint mind a két területben (urológia, nőgyógyászat) az a legszebb, hogy sokoldalú. Szülészet-nőgyógyászatban ott a szülés, viszonylag sokféle műtét, fertőzések, endokrinológia, meddőségi kezelés, képalkotó eljárások (UH, HSG stb.)

Az urológia is hasonló, ott is elég sokféle dologgal találkozik az ember.

2016. jan. 19. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen csak egy nőnek nem sok köze van a herékhez pl. :) Mert akkor már jobban tudom én a dolgokat mint a női urologus. Például. :)
2016. jan. 19. 17:48
 6/8 anonim ***** válasza:

"Mert akkor már jobban tudom én a dolgokat mint a női urologus. "


Attól, hogy van heréd, még nem vagy urológus. Ő tanulta, te nem. Ez a nagy különbség. Nem kell, és nem is lehet mindent megtapasztalni ahhoz, hogy foglalkozz vele.

2016. jan. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én személy szerint csak női orvoshoz megyek. Minden orvosom nő, jobban megbízok egy nőben
2016. jan. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen. Attól, hogy van herém nem vagyok urologus, de jobban ismerem, mint ő. :) Hisz neki nincs. És csak a könyvekből tudja illetve abból amit látott, de érzésre nem.
2016. jan. 19. 21:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!