Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Meddig jo a tetanusz oltás,...

Meddig jo a tetanusz oltás, szerintetek mit csináljak?

Figyelt kérdés

2014 nyaran kaptam, de haromszor kellett volna,de csak kettot kaptam meg a harmadikra elfelejtettem elmenni...


tegnap megvagtam az ujjam veget, csak egy nagyon kis pontban verzet mivel inkabb bort vaágtam be.de parazok hogy most mi lessz...a penge elejevel vagtam be magam,ahol ugy latom nem rozsdás, szerintetek?


[link]

[link]

[link]

[link]


[link]

[link]


2016. jan. 27. 07:50
 1/8 anonim ***** válasza:

A tetanuszt baktérium, illetve az általa termelt toxin okozza, semmi köze a rozsdához. Ráadásul a baktérium csak oxigénhiányos környezetben tud szaporodni és működni, vagyis magyarul mély, szúrt sebben. MÉLY, SZÚRT sebben!

És egyébként is hogy lehet elfelejteni elmenni egy oltásra, a telefonos emlékeztetők korában??

2016. jan. 27. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez furcsa én tavaly kaptam egy oltást nem kellett 3x menni és 10 évig véd.
2016. jan. 27. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Húha, vigyázz, le fog esni az ujjad.
2016. jan. 27. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

En foleg a bort vagtam meg. es egy kis helyen ,pontban verzett csak.

Nem kell elmenni vele orvoshoz?

2016. jan. 27. 08:53
 5/8 A kérdező kommentje:
ha valami baj lenne,akkor mar magasabb laznak kene lenni vagy esetleg mar nagyon fájna az ujjam,vagy betagadt volna?
2016. jan. 27. 08:54
 6/8 anonim ***** válasza:
79%
Akartam írni, hogy pasik... De aztán eszembe jutott, hogy nagybátyám egyszer félig bevágta az ujját, azzal sem ment orvoshoz, azt mondta, majd összenő.
2016. jan. 27. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
de most mi legyen? a penge nem volt rozsdas a vegenel ....
2016. jan. 27. 09:08
 8/8 anonim ***** válasza:

A rozsda nem számít, a tetanuszt okozó baktérium jelenléte akkor valószínű, ha a sérülést okozó tárgy földdel szennyezett.

Az oltás aktív védelemmel két évet fed le, szóval elvileg már elmúlt, de a képek alapján egy ilyen pengétől nem valószínű hogy bármi is lenne előle.

Ha nagyon párázol, akkor menj be, adnak egyet, bajod nem lehet tőle.

2016. jan. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!