Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hipochonder vagyok?

Hipochonder vagyok?

Figyelt kérdés

Gyakran szokott fájni a hasam, sokszor van hányingerem (soha nem hányok) és egyszerűen rettegek hogy bármit elkaphatok. Este fájt a gyomrom, reggelre elmúlt, most ráz a hideg, mivel nemrég szóba került valami vírus.. Ha olvasok valami betegség tüneteiről pl. köhögés, akkor elkezdek köhögni.

Már nagyon unom, lehet ezzel valamit csinálni?



2016. febr. 2. 13:24
 1/3 anonim ***** válasza:
Hipochondriával és egyéb lelki nyavalyákkal a pszichiáter szakorvos és a pszichológus szakember foglalkozik. Hozzájuk érdemes fordulni.
2016. febr. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen, elég nagy valószínűséggel az vagy.

Viszont ez is egy betegség, amivel fontos lenne szakemberhez fordulni, mert ennél is súlyosabb állapotokat eredményezhet. Ezen kívül az önbizalmadat is rombolhatja és a kapcsolataidat is beszűkítheti. Amelyik kapcsolat megmarad, annak nagy valószínűséggel kóros tartalma is lesz, mert vagy aggódni fognak vagy sajnálni vagy dühösek lesznek rád vagy alárendelt szerepbe kerülnek stb. stb. Társkapcsolat létesítése / megőrzése is igen nehézkes szokott lenni ilyen betegségben.

Ez a betegség nagyon sokszor pszichoszomatikus tüneteket hoz létre, tehát az aggódásod, stressz létrehozhat tényleges betegségeket, amikre az állapotod rosszabbodik.

Pszichológushoz, pszichiáterhez mindenképpen érdemes elmenni. Ne vagy ne csak gyógyszeres kezelés legyen, hanem pszichoterápiát kérj, ha maguktól nem ajánlanák ezt fel. Gyógyulást kívánok.

2016. febr. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
És az a gond hogy nagyon fiatal is vagyok.. Elnézést a fogalmazásért utólag is!
2016. febr. 2. 14:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!