Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Eléggé fáj a fejem, érdemes-e...

Eléggé fáj a fejem, érdemes-e bevennem algopiryn injekciót (szájon át)? Korábban (úgy egy hónapja) ügyeleten kaptam alg. Injekciót, nem történt semmi baj, hatott, szóval nem vagyok rá érzékeny.

Figyelt kérdés

2016. febr. 20. 11:41
 1/3 anonim ***** válasza:
Algopyrin injekciót valóban meg lehet inni, sima vízbe teszed (jó keserű lesz). Ha nem vagy rá allergiás nem lesz tőle semmi bajod. A sima algoflex forte nem használ?
2016. febr. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mitől lennél allergiás ? Jó kis gyógyszer az az algopirin, én már használom vagy 55 éve és mindig hat. Csak azért akarják kiszorítani a piacról, mert kicsi rajta a gyógyszergyárak haszna.
2016. febr. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kedves 2-es válaszoló. Édesanyám 62 éves koráig nyugodtan szedte az algopyrin gyógyszert. Fejfájásra, lázra azt használtuk a családban. Aztán egyszer kaptam a telefont, hogy gond van siessek haza, ők pedig indulnak a gégészetre. 1 db algopyrin bevételétől rá 10 percre bedagadt a torka, alig kapott levegőt. Gégészeten azonnal infúzió és miután valamennyire lejjebb lohadt, tovább a László kórház. 2 napig volt bent. Na innentől nem kaphatott algopyrint, illetve ott a biztonság kedvéért úgy mondták felejtse el a "pyrin"re végződő gyógyszereket.

Tehát nem lehetsz biztos semmiben.


Egyébként én is ittam már algopyrin injekciót, mikor a lázam nem akart gyerekként lemenni makacsul, akkor a gyerekdoki ott maradt nálunk és 2 injekciót beletett vízbe. Fél óra múlva már nem volt lázam.

2016. febr. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!