Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi bajom lehet? Mitől van ez?

Mi bajom lehet? Mitől van ez?

Figyelt kérdés

22 éves lány vagyok...

kb. 1 hete azt tapasztalom hogy nehézkesen lélegzek.

Mire felérek az emeletre alig marad levegőm...ha ideges vagyok, vagy stresszelek még kevésbé...

Soha nem volt ehhez hasonló problémám...viszont 1 hónapja rendszeresen tornáztam....meg ebbe a jó időben sokszor kimentem futni, biciklizni, bár szüleim figyelmeztettek hogy nincs még azért annyira jó idő...van rajtam 10-15kg amit le szeretnék adni, bár voltam már ennél kövérebb is..de sporttal sikerült fogynom.

Viszont egy hete, mióta ezt a nehézkes, légzést tapasztalom, nem csinálok semmit. Bent is sokat futottam a futógépen...tényleg ameddig az erőm birta...nem tudom ettől lehet-e...?De eléggé zavaró...éjszaka nyugodtan alszok nem ébredek rá hogy megfulladok vagy valami de reggel..és este lefekvés előtt elég zavaró..napközbe úgy megfeledkezem róla bár néha a nagy rohanásba beszélni is alig birok...nem tudok annyira mély levegőt venni vagy én nem tudom mi ez..

Megfogattam h az ünnepek után elmegyek dokihoz...de kiváncsio lennék a véleményetekre.

Lehet ez esetleg allergia?Nem is dohányzok amugy...

Ja és 3 napja volt egy kis lázam is meg trook fájás...jól bevolt dagadva a mandulám...

Gondoltam a megfázással együtt jár...vagy légcsőgyulladás..De a torokfájást szinte már nem is érzem...ez a légzéses panaszom meg nem mulik.

Próbáltam sós vizzel párologtatni...de ugyanolyan.

Mit tegyek?Valami házipatika?

Vagy valaki aki volt már igy?


2010. ápr. 2. 12:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia


Nos, a tippem a következő: Rá lehet fogni a nehezebb légzést akár a tavaszi fáradtságra is, de ez fölösleges. Az állandó hízás és fogyás (és itt nem sértegetni szeretnélek), de megviseli a szervezetet, leginkább a szív és érrendszert veszi igénybe. Elhízásnál azaz eltunyulásnál az érfalak rugalmatlanabbá válnak és a vérnyomásod is csökken egy picit. Kevesebb oxigént szállít, így még könnyebben tunyulsz el. Na mármost, ha fogyózni kezdesz a szívedet kényszeríted, hogy aktívabban pumpáljon vért, de ezt sajnos nem szabad azonnal abbahagyni, amint látható az eredmény. Fontos, hogy olyan edzéstervet építs fel, ami nagyon sokáig tartható és a fokozatosságra épül. Lehet fogyni akár egy hét alatt is, úgy hogy az mérhető, de a szervezeted nem ezt nemigazán tolerálja. Légy kitartó és fokozatosan terheld magad és hamarosan vékonyabb is leszel és az említett gondjaid is megszűnhetnek. Ha sokáig fenáll ez a probléma látogass meg egy orvost, de szerintem ez nem komoly. A torokproblémák szerintem nem függnek össze a súly és légzésproblémáiddal, de figyelj rá.

2010. ápr. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Lehet igazad van, köszi a választ....

De szerinted amig nem szűnik meg ez a probléma ne mozogjak, ne terheljem a szervezetem, vagy figyelembe se vegyem?

2010. ápr. 2. 22:17
 3/6 anonim ***** válasza:

A kérdező kommentje:

Lehet igazad van, köszi a választ....

De szerinted amig nem szűnik meg ez a probléma ne mozogjak, ne terheljem a szervezetem, vagy figyelembe se vegyem?


Szia ismét!


Nem hiszem, hogy jó ötlet leállni a mozgással, mert azzal is csak időt adsz a bajok bonyolódására. Ha javasolhatom a következőt tedd: Fogyassz komplex vitaminokat. Nem bogyókra hanem zöldségre és gyümölcsre gondolok. Kenyereket tésztákat mellőzd egyél rizset és halat. Az alábbi gyakorlatokat végheted otthon. Négyütemű fekvőtámasz, guggolás és felülések. Javasolt napi 2 alkalom és maximum 40 perc. Előtte melegíts be. Kinti mozgást, amíg fáj a torkod mellőzd, de amint 15 fok van legalább, akkor sipirc ki futni. Ne a beled hajtsd ki hanem fuss egy picit és aztán sétálj egy keveset. FONTOS, hogy az orrodon végy levegőt. Átlag 3 lépés (futva és tempótól függően) belégzés az orron, majd 3 lépés után kilégzés a szájon át. EZ FONTOS, mert a szájon át belégzéskor a hideg levegőnek nincs ideje felmelegedni eléggé, ezért okozhat torok és felső légúti gyulladást. Ha viszont az orron veszed a levegőt, akkor a benne lévő orrszőrök először megszűrik a beáramló levegőt miközben megmelegítik azt. Mindezt fokozatosan kell csinálni. Tanácsért keress bátran és ha tudok hasznos tippet adni, akkor megteszem.

2010. ápr. 2. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs nagy bajod, a legvalószínűbb, hogy a nem régi megfázásod miatt lerakodásod lett, szerintem majd kitisztul.( mert nekem mindig így van, ha csak egy kicsit fázok meg akkor is, hetekig lerakodásom van, szó szerint ugyanazokkal a tünetekkel, mint neked, sokáig én se jöttem rá, hogy mitől van) Tuti így van, de azért én egy allergia-asztma vizsgálatot megejtenék, biztos, ami biztos. Főleg így tavasszal sok az allergén...
2010. ápr. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Csodálom az első válaszoló türelmét, és a precíz válaszát. Hogyan lehet, hogy mégis alig 18%-on állsz? Csak nem megsértetted a szerkesztőt?

Nagyon jól írtad, és finoman fogalmaztad, ezt az örökös meghízás, lefogyás stresszt. Szinte hihetetlen, hogy ezt épp ésszel lehet bírni. Hogy megvárják, amíg elhíznak ( persze a levegőtől, és egy-két nap alatt), falnak, aztán ijedten felocsúdnak, hogy de kövér vagyok, és egy huszast le kellene adnom. persze egy hét alatt, mert itt a tavasz stb. Írd meg légyszi, hogy milyen magas vagy, és hány kg? ( ezt a kérdezőtől kérdeném)

2010. ápr. 5. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

én nem pontoztam le senkit...

Sőt örültem a válaszoknak.

De te utolsó, nem bánnám ha elnézést kérnél tőlem úgyanis én nem vagyok az élő példája a tipikusan elhizott embereknek akik semmit nem hajlandóak tenni a fogyásért, és csak tömik magukba a kaját, és ülnek a tv vagy a gép előtt.

Teljesen normális testalkatú gyerek voltam, aztán 11-13 éves korom körül kezdtek feljönni rám a kilók...nagyszüleimnél rengeteg időt töltöttem...mindig is mondták hogy túlságosan is elkényeztettek, volt hogy csak kináltak egyél még, ezt meg azt, meg édességek....

Aztán mikor 16 évesen a 170cmhez 93kg voltam...nagyon megijedtem. Lehet, hihetetlen de nem néztem ki annyinak, és szüleim meg mindenki mondta te ilyen tipusu vagy (mellesleg nincs a családunkban tulsulyos ember)....engem viszont zavart, pasizni akartam, és hiába volt szép arcocskám...mindig ki lettem közösitve.

Erőt vettem magamon....hajnali 4-5órakor már futni jártam asportpályára, 2x egy héten aerobicoztam, nem koplaltam!- hetente max 2 kgt fogytam de általában azt az 1et! Tudod milyen érzés amikor egy kis faluban pletykálnak hogy ez a dagadt minek jár futni....rengetegen bántottak.

Aztán 62 kg-osan mindenki nézett, mi lett ezzel a lánnyal. Borzasztóan jó érzés volt...és bár 22 éves vagyok...és sajnos ez idő alatt visszaszaladt rám megint jó pár (76kg avgyok) a mai napig ha elmegyek a barátnőimmel valahová, én vagyok az aki a pasiknak kell, és 10 ből 9en azt mondanák nem is nézek ki annyinak.

Hogy ennyit hiztam annak az az oka hogy angliában töltöttem egy évet. Gyerekekre vigyáztam és elkényelmesedtem, azt hiszem nem kell bemutatni...

Bár ott a sok kövér ember között én még mindig angyon csinosnak számitottam.

Aztán most itthon van egy jó állásom....és elkezdtem megint fogyózni.....és a többit meg már fent leirtam. Egyébként még most is fennáll a probléma..szerdán meglátogatom az orvosomat.

Ennyi.

2010. ápr. 5. 11:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!