Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek felelőtlenség...

Szerintetek felelőtlenség volt a szüleim részéről, hogy 1 éves koromtól csak kecsketejet itattak velem?

Figyelt kérdés
Semmi mást nem kaptam csak kecsketejet. A hugom tápszeres volt és ránézésre is sokkal erősebb mint én.
2016. márc. 31. 13:37
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Az en gyerekeim anyatejesek, a környezetünkben (külf) viszont mindenki joval elöbb befejezte az anyatejes taplalast, ill. a mostani magyar szokasokhoz kepest joval többen adnak az elejetöl csak tapszert. Ugy latom, h a tapszeres babak mintha "fel lennenek fujva", puffadtabb arcuak es az egesz testük. Kb ilyenekre mondjak Magyaro-on, h "husis". Olvastam arrol, h ez az adalekanyagok miatt van, es nagyon csunya hasonlat, de ahogy a haszonallatokat felhizlaljak tapszerekkel, hasonlo modon törtenik ez a tapszeres gyerekekkel is.

Ezt a "felfujtsag"-ot szerencsere kesöbb ki is növik, kesöbb mar nyoma sincs. De kerdes, h ami a külsöre igy hatott, vajon van-e mas hatasa...


10.

2016. márc. 31. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Szinten kulfold, mi pont azt lattuk, hogy az itteni szegeny taposgyerekek kicsik, fejletlenebbek, a mi anyatejeseink meg egeszsegesek, majd kicsattannak, es gyorsabban nottek.
2016. ápr. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

12-es

Nem azt irtam, h magassagra nagyobbak a tapszeresek, hanem husisabbak, hurkasabbak, es plane nem azt, h emiatt egeszsegesebbek!

A gyermekek egyedi fejlödese miatt nehez, nem lehet meghatarozni egy minden esetre ervenyes szabalyt, de sztem alap, hogy a csak anyatejes babat keptelenseg tuletetni! Az igeny szerint szoptatasnal pont ennyit fog enni, amennyire szüksege van. Sztem emiatt külsöre is "termeszetesebbnek tünik" a testsulya.

Marcsak emiatt is lehetetlen, hogy a tapszeres babak veznabbak legyenek - ha a "kicsik" es "fejletlenebbek" jelzöt igy ertetted esetleg, hacsak nem elhanyagolas vagy betegseg miatt alultaplaltak. Viszont eleg nagy esellyel tuletethetök, tovabba az adalekanyagok sem termeszetesek, ezt sem kepes olyan mertekben feldolgozni a szervezet, mint a termeszetes anyatejet. Emellett a tapszergyartok ömlesztik a jo esetben javaslataikat, de leggyakrabban allitasaikat konkret etrendi összeallitassal az altaluk gyartott termekekböl. Ez is csak tuleteteshez vezethet, mert egy ennel joval kisebb igenyü babanal, ennel kevesebbet adva ugy erezheti az anyuka, h keveset ad, ezert probal többet - ha meg esetleg több a baba igenye, nyilvan nem vonja meg töle. Szoval igenyenel kevesebbet nem kaphat tapszerböl. Tovabba biztosan ismered a cumisüveg trükköt: a mai cumisüvegek lyuka eleve nagyobb, es nem hiaba igy gyartjak, eleve tuleteteshez szoktatja a cumisüvegböl evö gyerekeket.


En csak hurkasabbak, "husisabb" tapszeres babakat lattam (amire az anyukajuk büszke es az egeszseg szimbolumakent tekint rajuk ö es a közvelemeny is), es a gyermekeim fejlödesekor is rakerdeztünk 2 gyerekorvosnal, akik elött ott a szamitogepes diagramm, akik szerint a testsuly meg2szerezödese, 3-szorozodasa is csak a tapszeres babaknal elvart, es anyatejeseknel szokott kisebb sulyt tapasztalni. (De emellett ök egeszsegesebbek!)

2016. ápr. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!