Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tudok tenni izzadás ellen?

Mit tudok tenni izzadás ellen?

Figyelt kérdés
Jön a meleg, és én egyébként is izzadós vagyok, tudom, hogy nagy melegbe mindenki, de én annyira, hogy kimegyek, sétálok 1 percet, és már tiszta víz a hátam.. Ez nekem kellemetlen, és az a kérdésem, hogy ezzel lehet valamit kezdeni? Így csak fehér pólót használok, azon kevésbe látszik, de szeretnék más pólót is hasznánli..

2016. ápr. 4. 21:48
 1/2 hunbula ***** válasza:
Sajnos alapvetően sok mindent nem tudsz vele csinálni, ez ilyen, genetika :(, igyekezz minél jobban szellőző, nem műszálas ruhákat hordani. Nem tudom, árulják-e még, de érdemes rákérdezni, én régen lábizzadásra kaptam a gyógyszertárban valami oldatot, állítólag az olyan kemény volt hogy az izzadságmirigyeket elölte, nem tudom, de tény hogy amíg használtam kevésbé izzadt a lábam. Egy érdeklődést megér.
2016. ápr. 5. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Próbálj meg többet mozogni, és a vízbevitelre, étkezésedre is ügyelj.

Vegyük példának magamat, én is ilyen voltam régen, de még most is néha.

Szóval mikor alig mozgok, nem végzek fizikai munkát(1hét kb, vagy pár nap), és utána elkezdek aktívabban mozogni, akkor nálam jelentkezik az erős, és erőteljes szagú izzadás. Nagyon rossz.

Szóval naponta igyál meg kb 2-3 liter vizet, de ha nem is ennyit, akkor emelt pár pohárral a napi beviteledet.

Ásványvizet ajánlom, ha szénsavasat iszol, akkor mellette legyen 9,2ph-s víz is. Ne savasodj el.(Én szivárvány aquat iszom)

Kajánál meg tartózkodj pl a kólától, és egyéb ilyen üdítőktől. Illetve csökkentsd a zsíradék(bárminemű állati zsír, olaj(amivel sütsz, napraforgó stb..), margarin, vaj beviteledet, meg ha lehet kevesebb kenyeret egyél, helyette ilyen puffasztott SÓS dolgokat, de abból is olyat, ami jobb esetben csak sózva, fűszerezve van, szóval amibe van aroma, tartósító stb.. azt kerüld.


Illetve kerüld az olyan ruhát, amibe pl bepálsz(nem találtam rá jobb szót). Pl ha sokat ülsz, akkor csináltass kis szivacs párnát, ami szellőzik, és rakd magad alá.


Fürdésnél pedig a sampont stb..re ügyelj, mert attól sok bacit lemoshatsz, ami segíthet, illetve olyat használj, ami természetes/kevés ismeretlen stb. anyagot tartalmaz. Vannak jó fajták, megfizethető áron, pl a dm-be.

Ha a fejbőröd is izzad, akkor van arra is jó sampon, de testre is láttam azt hiszem.


Dezodorból én most a Nivea Mentől a Fresh Ocean 48h 50ml golyós deo változatát használom kb fél éve, nagyon jó, az illata is. Van mikor elfelejtem bekenni magam, de előző nap bekentem(fürödtem is), ugyan úgy nem izzadok, kb harmadik nap kezdek valamennyire.

2016. ápr. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!