Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha ideges vagyok, csak akkor...

Ha ideges vagyok, csak akkor nyugszom meg, ha bántom magam, miért van ez?

Figyelt kérdés

Sokszor volt már, hogy valamiért ideges lettem és magamat bántottam, hogy lenyugodjak,ami be is vált mindig. Például elkezdtem tűvel bökdösni, vagy hegyesebb ollóval karcolgatni magam, de legtöbbször sebesre ütöm a kezem valami keményebb tárgyban, pl fa, vagy megharapom magam. Ez miért van?

16/l



2016. ápr. 10. 19:31
 1/1 anonim válasza:
Szia. Mikor fizikai fájdalmat élünk át, az agyunkban olyan változások történnek (fájdalomcsillapító hormonok szabadulnak fel) amik többek a fizikai fájdalmat csökkentik. Másrészről mentális nyugtató hatásuk is van. Ez a magyarázat arra hogy sokan miért éreznek azután megnyugvást, miután bántották magukat. Viszont ez függőséghez is vezethet, úgyhogy vigyázz vele. Nekem az a tapasztalatom,hogy az edzés és a sport sok esetben segít ilyen helyzetben, mert akkor is élsz át kisebb fájdalmat, és a változások megtörténnek az agyadban, viszont ez inkább a tested előnyére válik. Egy idő után pedig erősebb is leszel, ami segíthet abban hogy nagyobb kontrollt érezz. De persze ezt sem szabad túlzásba vinni:)
2020. szept. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!