Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Teljesen elmentek otthonról...

Teljesen elmentek otthonról nálam? Potyognak a könnyeim és karácsonyi dalt éneklek miközben bántom magam. Van még ennél is lejjebb? félek. Teljesen megfogok örülni?

Figyelt kérdés

nagyon erősen szenvedek az ocd miatt és nem bírom...állandó rettegés,félelem és stresszes életet élek (tudom,ki nem)de túl sok a nyomás és az elvárás rajtam,velem szemben és a betegségemmel eleve küzdők ami órákat vesz el a napomból..... nagyon sokszor kiborulok magamból kikelve üvöltözök ilyenkor rendszeresen bántom magamat/pofozom magam,ütöm a fejem,fojtogatom magam,karmolom magam és beveszek pár szem nyugtatót(sokat)/előfordul,hogy leülök és magamat ostromolva elkezdem vagdosni magam(zavar mert nyoma van és persze mindig kimagyarázom,hogy megkarmolt a macska vagy átnyúltam a kerítésen és a szögesdrót karistolta végig...)ma is ez történt igazából minden egyes vágásnál elmondom,hogy undorító vagyok,értéktelen,mindenkinek a terhére vagyok...(pedig ez nem igaz mert okos vagyok,tehetséges jó pár dologban,sokat segítek másokon) de a mai vagdosásom megrémített,hogy teljesen megbolondultam-e mert eddig sosem sírtam közben..most sem viszont potyogtak a könnyeim..tudom elég szürreálisnak és betegnek hangzik de én sem tudom honnan jött elkezdtem vagdosni magam,potyogtak a könnyeim és egy karácsonyi dalt énekeltem végig...2 féle nyugtatót szedek egy hosszú távon hatót helex sr és a frontint viszont a helex 1 hétig kimaradt és tegnap kezdtem újra szedni..az egyik antidepresszáns nem jött be csak a mellékhatásai és a másik "nekem valóról" pedig levették a támogatást..

az utolsó ambuláns lapom a tegnapi mivel a receptekért mentem Státusz:nyomott hangulat,szorongó magatartás Diagnózis:kevert kényszeres gondolatok és cselekedetek,egyéb kevert szorongásos zavar


2015. okt. 9. 10:11
 1/6 anonim ***** válasza:
40%
Mondtál már valaha imát Istenhez?
2015. okt. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
a dilibogyók nem oldalnak meg semmit. A "nekem teljesen elmentek otthonról" önmarcangolása sem. A mai világban bárkinek lenne oka szorongani, félni,önmagát bántani és megbolondulni, úgyhogy ne vádold magad, te vagy a normális, a többiek irreálisan jobban bírják a stresszt. Neked mindössze alkalmazkodnod kell a többiekhez. Az értéktelenség érzését, az önmarcangolást és a depressziót leginkább a nehéz fizikai munka gyógyítja, lehetőleg a szabadban. Legalábbis sokaknál bevált.
2015. okt. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

és ezeket az orvos tudja?

vagy neki magyarázod ki a vágásokat?

mert ha neki hazudsz, akkor ne várd, hogy tudjon segíteni.

2015. okt. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
szoktam imádkozni bár egyre kevésbé hiszek isten jóságában...ha olyan jó miért hagyja szenvedni az embereket ártatlan gyerekek annyira szenvednek rövidke életük során és...ááhh nem is megyek bele.. nem titkolom az orvos előtt hisz neki ha észreveszi is egyértelmű mert millió ilyen esettel találkozóik ..próbálok mindenben 100%-ot nyújtani suli,gyakorlat,munka,házvezetés de még mellette segíteni ahol tudok viszont nagyon sok negatív dolgot kapok az emberektől,főleg idegenektől ezért is sokat szenvedek bár ez az én személyes gyengeségem?hogy ennyire a szívemre veszem
2015. okt. 9. 10:47
 5/6 anonim ***** válasza:

Sajnálom, hogy most ilyen rosszul vagy, de hidd el, lesz jobb.

Mindenképp kellene pszichoterápiára járnod, ha még nem tetted meg.

Pesten a Tömő utcában van TB-re ellátás, ha vidéki vagy kérdezd meg a pszichiáteredet, hogy hová tud beutalni.

Hajrá!

2015. okt. 9. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat..próbálok minden megoldást,felmondott a terapeutám a kórháznál..mostanra már a felmondási ideje is lejárt azt hiszem bár nem is igazán vált be az ő előtte lévő pszichológus meg egyszerűen még többet ártott mint használt..

mikor bent voltam utoljára akkor beszéltem az egyik gondozóval,hogy olvasgattam nagyon sokat erről a betegségről és a hipnózis is felmerül mint lehetséges gyógymód és keresett is nekem egyet..egyetlen egy ember van a környéken aki vállal ilyent a sors furcsa fintora,hogy ez a személy a háziorvosom (pszichoterapeuta végzettsége is van)

viszont most a hegekkel vagyok bajban mert iszonyú csúnyák és nem tudom,hogy magyarázzam ki ha véletlenül kilátszana

2015. okt. 10. 22:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!