Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha dühkitöréseim vannak és...

Ha dühkitöréseim vannak és magamat bántom akkor valószínű, hogy másnak is fogok ártani?

Figyelt kérdés

Egy idegbeteg állat vagyok és nem tudom kezelni azt ha úgy érzem, hogy igazságtalanul bánik velem valaki (ha joggal lecsesznek az teljesen más..nem mintha ennek köze lenne a kérdéshez...)

A lényeg .. : ha pl. anyámmal veszekszek akkor akaratomon kívül felemelem a hangom és kiabálni kezdek és amikor jobban felhúzom magam akkor eldobok valami törékeny tárgyat, de mindig olyat ami sokat jelen(tett :P) nekem. És ez fáj belül és ezt akkor..sőt még talán 20 perccel a dühroham után teljesen helyesnek érzem, hogy magamat szívatom ezzel. Mostanában a babakori képeimet tépem szét amikor mérges vagyok (későbbi képeim nincsenek), lehetőleg úgy tépem szét,hogy ne lehessen összerakni véletlenül sem -> pl az arcom teljesen apró darabokra tépem és ez nagyon fáj mert olyan mintha törölnék egy darabot az életemből és már visszacsinálni nem lehet ugyebár ezeket a képeket... szoktam még a jól sikerült rajzaim tépkedni..na azt mindenképpen kár :( (így utólag..) Persze a képek tépkedése is baj főleg, hogy már mind széttéptem és egy sem maradt.

Anyám látta ma ahogy tépkedem az utolsó képeim és azt mondta, hogy elmebeteg vagyok (mondjon olyat amit nem tudok..) azt mondta, hogy be fog záratni pedig azt nem is tudja (hálistennek) hogy 2x -3x már ollót vágtam a combomba mérgemben vagy azt, hogy eltörtem az egyik ujjam, nem balesetből...Igazából egyáltalán nem érzem úgy, hogy bántani akarnék mást, de rettegek magamtól, hogy megtörténik. Gondolkodtam azon, hogy felkötöm magam, de az egy szánalmas megoldás és úgy venné ki magát, hogy mást akartam büntetni.


Nagyon aggódok, hogy valakit egyszer bántani fogok és anyám is ettől fél szerintem, azért mondta azt, hogy bezárat (láttam rajta, hogy félti magát miközben tépkedtem a rajzaim)


Zárjam el magam jobban a családtól (mert csak velük veszekszek) vagy zárassam be magam a gyogyóba?


18/L (ha ez számít)


2015. ápr. 3. 15:35
 1/3 anonim válasza:
Nem vagy elmebeteg. Nagyon sokaknak vannak dühkitörései, és azt sem tartom nagy számnak, hogy képeket és rajzokat tépkedsz. Ez közel sem jelenti azt, hogy majd másnak is ártasz. Sőt, szerintem kifejezetten ez a viselkedés(tépkedés) arra utal, hogy nem fogsz ártani. Az, hogy magad bántod szintén nem utal arra. Ez már annyira azért nem normális, de ha ennyi miatt valakit elmegyógyintézetbe tennének...nos, mind meg lenne telve. Sok ilyen van. Kezdj el sportolni valamit, úgy le tudod vezetni a feszültséget.
2015. ápr. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Tárgyakon vezeted le a dühödet, ez nem jelenti azt, hogy eszkalálódni fog a helyzet. Ha ez megnyugtat, én is dühkitöréses vagyok, de embert még soha nem ütöttem meg, max. a saját karomat ütöttem bele valamibe. Van egy határ, amit nem olyan könnyű átlépni, persze sokaknak sikerül.

Szerintem legyen a közeledben valami olyan tárgy, amit nyugodtan püfölhetsz, akár meggondolatlanul is, pl. egy párna vagy valami ruhadarab. (Bár nekem egyszer sikerült egy párnát ripityára tépnem, és ezerfelé hullott belőle a foszladék, egy órán át szedegettem utána a szőnyegről. Mondanom sem kell, hamar lenyugodtam.)

2015. ápr. 5. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, jobban megnyugtattak mint azt le tudnám írni... nem tudok erről senkivel sem beszélni (nem is akarok mondjuk..:D) a családban pedig egyértelműen túlreagálják, hogy ezt csinálom. Szerintem azt hiszik, hogy mindig ezt csinálom ha valakivel vitába keveredek, pedig nem.. volt már 1-2 csúnyább vitám iskolai barátokkal és fel sem emeltem a hangom. Itthon pedig tudok mit püfölni, köszönöm a tanácsokat. :)
2015. ápr. 5. 09:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!