Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van itt olyan, akinek gerincfe...

Van itt olyan, akinek gerincferdülése van és ez nagyon zavarja (lelkileg)? 21/F

Figyelt kérdés
A hátam kicsit "görbébb" és mivel van gerincferdülésem is, ezért nem vagyok teljesen szimmetrikus. Nem feltűnő, de engem lelkileg nagyon megvisel. Csomószor a gerincemmel foglalkozok és azt figyelgetem... Rossz érzés, hogy az ennyi éveseknek általában tökéletes a gerincük, az enyém meg nem. Kevesebbnek érzem magam azoknál akiknek nincs ilyen problémája. Mióta 15éves korom óta tudom, hogy nincs rendbe a gerincem a személyiségem rossz irányba változott. Depressziósabb, önbizalomhiányosabb vagyok és kevesebbnek érzem magam azoknál akiknek nincs ilyen hibája. Másnak is volt/van hasonló problémája? Mit ajánlotok?
2010. ápr. 6. 21:02
 1/7 anonim ***** válasza:
én 17/L vagyok, nekem is ferde, és nekem sem feltűnő, de engem is zavar - bár engem főleg az, hogy annyira szeretnék futni, vagy csak egyszerűen normál tesire járni, bukfencezni, vagy itthon felüléseket csinálni, hogy kicsit izmosodjon a hasam (nem vagyok kövér, de magabiztosságot adna)... Vagy hogy egyáltalán ugyan azokat tudjam csinálni, mint a többiek... Mert hiába nem látszik, fáj. Tegnap is pl rosszul fordítottam hátra a fejem, és reccs - azóta úgy ülök, mint aki karót nyelt, és semmit nem tudnak vele csinálni, mert még fiatal vagyok. Maximum injekciót kaphatnék, de azt nem akarom, mert nagy "lóadag" lenne, és amúgy is gyógyszerellenes vagyok (meg persze félek a tűtől :$).
2010. ápr. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Járj gyógytornára, így az önbizalmad is erősítheted, hiszen sok hasonló emberrel találkozol, aki éli az életét, és valódi eredmény is lesz.
2010. ápr. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Én járok/jártam gyógytornára, SZTK-ba is többször, suliban is gyógytesis vagyok (bár a tanár sz*rt se ér, de nem ez a lényeg), és az ortopédorvos rendes volt, és adott nekem egy nagy köteg scoliosis-ra való gyógytornaleírást, azokból csemegézek minden nap - és semmi változás :( Pedig nem olyan nagy mértékű a ferdülésem :S És ennek ellenére mégsem javul, és mégis fáj :S

2010. ápr. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!


Gyógytorna szerintem is elengedhetetlen. Én még kondizni szoktam, meg ritkán úszni. Számítógép előtt meg fitball labdán ülök.


Fizikálisan teszek az egészségemért, csak a lelkemet kéne rendbe tenni, hogy ne azzal foglalkozzak, ne zavarjon, ne érezzem magam kevesebbnek, ne legyek depressziósabb...


Erre mit ajánlotok?

2010. ápr. 8. 21:04
 5/7 anonim ***** válasza:
emiatt ne érezd magad kevesebbnek. butaság lenne emiatt bezárkóznod. az meg h az ennyi éveseknek ált tökéletes a gerincük ezt megcáfolnám... nekem is látszik h gerincferdülésem van. sőt nekem a térdem is csupa heg mindkettő... (műtétek...) szóval mint már előttem írták gyógytorna és ne legyél emiatt önbizalom hiányos főleg 21 évesen ;)
2010. ápr. 8. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A lelkedre a gerincjógát javaslom. Keress rá neten, az angyalszívben pl. van ilyen. Ez testre lélekre egyaránt hat. Nekem is hasonló a problémám. Nagyon remélem, hogy a kemény önkontroll segít valamennyit alakítani a dolgon.
2010. ápr. 8. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönöm szépen a hozzászólásaitokat! Megpróbálok változtatni, csak elég nehéz.

2010. ápr. 10. 21:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!