Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Segítség! Anyám azt hiszi...

Segítség! Anyám azt hiszi hogy anorexiás vagyok! Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Szóval 15 éves átlagos testalkatú lány vagyok.Anyukám védőnő.

Mostanában anya rámszállt. Nyáron fogytam 3 kg-ot, és azóta egyfolytában olyanokat mondd, hogy formátlan a seggem, meg hogy tisztára elvesztettem az alakomat. Viszont a barátnőim, ismerős felnőttek, azt mondják, hogy milyen jó alakom, van meg hogy milyen csinos vagyok, tényleg mindenki, csak anya nem...nem szándékosan fogytam, de engem nem nagyon izgat, az a pár kiló....na szóval: mióta nyáron fogytam 3 kg-ot azóta anyu egyfolytában nézi, hogy mennyit eszem, és kérdezget, hogy mit ettem a suliba, és amikor mondom neki, hogy mit,és mennyit, akkor nem hiszi el, és azt mondja hogy muszáj ennem...meg tiszta anorexiás vagyok...mikor mondom, neki hogy eleget eszek, akkor visszatámad kiabálva, hogy ja mert biztos én jobban tudom, és hogy nem én végeztem el az egészségügyi főiskolát, hanem ő...egyfolytában anorexiás lányokról szóló cikkeket nézeget a neten, és már szólt a gyerekorvosnak is, meg kért egy beutalót egy pszichológushoz..amikor vele vagyok, mindíg szóba hozza valahogy az "evészavar" témát, és valahogy mindíg veszekedés lesz belőle...az orvosnak meg olyan dolgokat mondd rólam amik nem igazak (pl, hogy én azt mondtam, hogyha elküldd pszichológushoz,akkor nem működök együtt) mindig a nyomomban van és tömné belém a kaját, és fűnek-fának panaszkodik, hogy "igen a lányom meg mostanában nem hajlandó enni, és már tiszta csont"...elegem van, mikor megkérdezem, hogy miért csinálja ezt akkor, ha épp vidám hangulatában van, akkor "mert aggódom érted, és nem akarlak elveszíteni" de ha feldúlt akkor leordítja a fejemet, hogy "beutal egy pszichiátriára, mert elmebajos vagyok,meg idióta" ...mondhatjátok, hogy örüljek neki, hogy félt az anyám, de ez nekem már kész lelki terror, gyakran sírva alszom el emiatt, és sokkal többet sírok is...valahogy a kedélyállapotom is változott ezóta, mert sokan kérdezgetik tőlem, hogy mi baj, meg h mostanában olyan levert vagyok...és amikor mondom neki, hogy én nem tartom magamat kövérnek, akkor ő azt mondja rá, hogy "a ravasz anorexiás is ilyen, elhiteti a környezetével, hogy semmi baja, aztán szépen belehal abba, hogy semmit sem eszik..." Kérlek segítsetek, már nem tudok hova fordulni...én ebbe beleőrülök... 15/L (amúgy anyunak vannak jobb napjai is, amikor tök jól el lehet vele dumálni, de valahogy mindíg kilyukadunk ennél a témánál...ne értsetek félre szeretem anyumat, és biztos vagyok benne hogy ő is nagyon szeret, de ez a dolog már nekem sok... )



2015. dec. 16. 21:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Jaj... Arról nem olvas cikkeket, hogy milyen evészavarokat tud okozni az, ha a szülő állandóan megőrjíti a gyerekét a témával? De komolyan, ezzel sokat lehet rontani egy erre igen érzékeny tinin. Remélem, te nem vagy olyan, normális emberként is nyilván pokolian zavaró ez :(

Sajna nem tudom, mit tegyél, mivel nekem nagyon úgy tűnik, hogy ebben elég zakkant az édesanyád s nem hat rá a józan ész. Mivel én az a fajta vagyok, nyilván megpróbálnék komolyan beszélni vele s meggyőzni, de a leírásod alapján erre már nemigen van esély. Én mondanám, hogy mondja el nekem észérvekkel, hogy MIT csinálok szerinte rosszul. Akár számoljunk kalóriát (de az macerás, ne sokáig). Nézzük meg, mennyit fogyok egy héten, ha szerinte alig eszem. De tényleg nem hiszem, hogy bármi hat rá. Viszont ha nem tudna engem ő meggyőzni, akkor néznék rá kissé lesajnálóan és ajánlanám neki a pszichológust vagy a pszichiátert... Szüksége is lenne rá amúgy.

Ha olvas anorexiáról, miért nem tudja, hogy mi az, hogyan viselkedik, aki valóban olyan? S normális anya szerinte leidiótázza a gyermekét?

2015. dec. 16. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
70%

Én a helyedben elmennék a pszichológushoz, és elmondanám neki a problémát, és beszél anyukáddal, hogy valójában nem is küzdesz evészavarral. Egyébként lehet anyukádnak is jót tenne egy pszichológus, mert már elég betegesen félt téged.

Persze, szakmai ártalom. Hasonlít ahhoz, amikor az orvostanhallgatók tanulnak egy betegségről, és elkezdik magukon érezni a tüneteket, csak anyukád most rajtad kezdte el "észrevenni", ami nincs is.

Szerintem ha a pszichológusnak felvázolod, akár együtt rá is jöhettek, hogy milyen megoldás lenne erre a problémára.

Mert ez is egy olyan téma, a szülő-gyerek viszony, amit meg lehet beszélni egy szakemberrel.

2015. dec. 17. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Hány kiló és hány centi vagy? Számoljátok ki a BMI-det, 18,5 fölött normális. Ha ez alatt van, anyukádnak van igaza, de ha nem, akkor teljesen normális az alakod. Ha ez megnyugtatja őt, hetente nézzétek meg pl együtt a súlyod, hogy lássa, nem fogysz.
2015. dec. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem, akkor sincs igaza, ha a BMI alacsony... Aki vékony, az még nem feltétlenül anorexiás és ha az, akkor sem kell idiótának nevezni, sőt, vigyázni kell rá és finoman visszavezetni az életbe...
2015. dec. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!