Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Valaki meggyógyult anorexiás?...

Valaki meggyógyult anorexiás? Segítség kéne.

Figyelt kérdés

Kevesebb, mint egy éve meggyógyultam az anorexiából. Megszerettem az evést, és alapjáraton egészségesen eszem. Már nem tetszik a nagyon vékony alak, de még így is az alsó határon vagyok.

Az utóbbi időben nem tudom, hogy de megint elkezdtem fogyni. Pedig nem ettem egy morzsával se kevesebbet, mint amennyit szoktam. Őszintén egy kicsit megijedtem, a menstruációm is eltűnt, pedig már nem szeretnék fogyni..sőt. Valaki tudna segíteni ebben, hogy mit csináljak?



2015. aug. 27. 14:45
 1/4 anonim válasza:
akkor növelned kell az adagokat
2015. aug. 27. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Szintiszoli123 ***** válasza:
Meg fogsz döbbenni a válaszon Liza: többet kell enned!
2015. aug. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Szintiszoli123 ***** válasza:

Oké, tovább gondoltam: attól félsz, ha töbebt eszel, hízni fogsz.

Nem fogsz. Számolod a kalóriákat? Méred a makróidat.

Ha nem, ne is kezd el. Valahogyan biztosan megoldod, hogy minden nap ugyanannyit egyél. Ezt növeld egy kicsivel. Nem fogsz tőle hízni, épp csak szinten fogsz tartani.

Növelj 100 Kcalt. Az 11 gramm zsír vagy 50 gramm kenyér.

Ha kevés egy hét múlva növelj megint ennyit, amíg a súlyod nem stabilizálódik.

Ha egy kis fogyástól elmegy a mensid, nem hiszem, már az ideális súlyodnál jársz, ezért a hízástól sem kéne félned.

Sportolj és egyél még többet, akkor a felszedett tömeg jó eséllyel izom lesz majd.

Ne kezdj viszont addig sportolni, amíg nem tudod, mennyi a szintentartó mennyiséged.

2015. aug. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Táplálkozás előtt és után is igyál egy egy deci folyadékot.

A táplálékot rágd meg rendesen, hogy mennél több nyállal keveredjen.

Amit eszel, az mindig szerves eredetű legyen, kerüld a ételízesítőket ízfokozókat,tartósítószereket antioxidánsokat,stb. és ne használj műtrágyázott káliumozott sót

2015. aug. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!