Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen hatásai lehetnek a fűnek?

Milyen hatásai lehetnek a fűnek?

Figyelt kérdés

TUDOM, hogy számtalan ilyen kérdéssel lehet találkozni gyakorikérdések-en, aminek 90%-a meg is van válaszolva, DE(!) az utolsó ilyen kérdést, amit láttam, 2013-ban tették fel. Azóta gondolom nagyon sokat változott a helyzet, bár egyáltalán nem vagyok jártas a dologban, de azóta mégis csak 3 év telt el.

A hatásai gondolom nem nagyon változtak, de 3 év alatt bejött kb 100.000 féle új drog, amit nem is ismerünk...


Na szóval olyanokat olvasgattam itt-ott interneten, meg itt gyakorikérdések-en, hogy nem igazán lehet rászokni, illetve nincsenek nagyon durva hatásai, csak ellazul az ember, felerősödnek a gondolatok, elkezd szárnyalni a képzelet, sokkal okosabbnak hisszük magunkat, sokkal lassabban érzékeljük az idő múlását, nagyon éhesek leszünk, illetve dehidratáltság érzet is felléphet.


Egyetlen negatív hatását olvastam, mégpedig azt, hogy mivel ez mégis egyfajta cigi, ezért nyilvánvalóan károsítja a tüdőt.


Nagyon szeretném tudni, hogy ebből mi igaz, és mi nem? Illetve mivel lehetne még kiegészíteni a fentebb leírt hatásokat?


És egy utolsó kérdés:

Mitől illegálisabb ez, mint az alkohol?


Nyilván nem arra akarok kilyukadni, hogy akkor az alkohol is legyen illegális, hanem arra, hogy ha azt szabad, akkor lehessen ezt is, elvégre (olvasottak alapján) a fűtől nem leszünk másnaposak, nem vált ki agresszív reakciót, stb... Ez az alkoholról nem mondható el.


Szeretném azok véleményét/tapasztalatait kérni, akik már megtapasztalták, hogy milyen is a dolog. Miért jó? Miért nem jó? (Azon kívül, hogy pénzbe kerül... De mi nem?)



2016. jún. 12. 00:33
1 2 3 4 5 6
 31/56 A kérdező kommentje:
Istenem... Ha tudom, hogy ez a vége, inkább fel sem teszem a kérdést. Nem kellett volna ennyire egymásnak esni. Mindent elolvastam, és hát köszönöm, hogy ennyi időt szántatok rám. :)
2016. jún. 12. 17:25
 32/56 anonim ***** válasza:
19%
a 3-as mér lett lepotozva?!?! teljesen jól mondja a drog tönkreteszi kb mindened.
2016. jún. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/56 anonim ***** válasza:
73%
nem a drog tesz tönkre hanem te teszed tönkre magad:) mi a különbség az alkoholista és a nem alkoholista között szerinted? hát az, hogy aki nem iszik az tudja, hogy mennyit szabad és hol a határ. nem a drog jelenléte a gond hanem az emberi hülyeség:DD
2016. jún. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/56 anonim ***** válasza:
69%

tudjátok, mi idegesít fel? (vadonatúj kommentelő vagyok, sziasztok, heló)

miért nem tud senki egy reális, egyáltalán nem elfogult módon előadott, magyarán objektív megközelítésből írt kommentet a kérdező elé nyomni? ahogy végigolvastam a kommenteket, annyira szemetszúrt, hogy a (általában 0%-os) kedvenc drogellenes - valószínűleg - komoly aktivistánk tényleg agymosás áldozata. igen, a fűnel vannak rossz hatásai, de azt sem kell letagadni, hogy jók is. és ez fordítva is igaz. sok embernek a rövidtávú memóriája bánja, de leegyszerűsítve füvet használnak pár helyen mint "gyógyszert" is. ez van, szerintem mértékkel nem lehet belőle baj, nem kell olyan radikálisan megközelíteni a dolgot, hogy az illető biztosan biozik, és napi szinten csinálja. a valóság ennyire nem szörnyű. viszont ami még engem foglalkoztat, hogy az alkoholra miért nem szálltatok rá? nagyon sok szempontból rosszabb dolog, ugyanúgy drog, és hazánkban a vezető problémák között áll, mivel családok mennek tönkre miatta, de persze, megértem, hiszen minden este egy pohár bor nem árt meg...

2016. jún. 14. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/56 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó válaszoló! Már privát üzenetben is kifejtettem önnek, hogy a 60-as, 70-es évek drogkultúrája sokkal veszélyesebb volt, mint napjainkban a ki-kipróbálgatás és a fűtől is tartózkodás. Ezt kifejtettem önnek tanulmányaimmal alátámasztva a tényeket.

Sajnálattal látom, hogy figyelmen kívül hagyta, pedig úgy érzem tanulmányaim pontosabb információkat adhatnak, mint a hobbiblogok.

2016. jún. 14. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/56 anonim ***** válasza:
8%

44!


Válaszolok neked tömören, röviden a hülyeségeidre.


"tudjátok, mi idegesít fel? (vadonatúj kommentelő vagyok, sziasztok, heló)

miért nem tud senki egy reális, egyáltalán nem elfogult módon előadott, magyarán objektív megközelítésből írt kommentet a kérdező elé nyomni?"


EZT tettem, nem a kisujjamból szopiztam ki az információkat. Amiket tudok, azt onnan tudom, mert komoly szakemberek írtak róla, én csak úgymond "közreadtam", és képes voltam tájékozódni a sok elcseszettnek itt, de minek is? Tehát nem állja meg a helyét már az sem amit írsz. Egyedül én voltam az, aki tudományos - MÉRT - dolgokat közreadott, hidd el aki drogozik nem képes felmérni saját magán a következményeket, amikor észleli, akkor is utána tagadja..


Jó hatása lenne? Nem. Nincs semmilyen jó hatása. Semmilyen. De komolyan.


Gyógyszer? Ez sem igaz. Az, hogy szerencsétlen utolsó stádiumos rákosoknak adják az azért van, hogy valahogy elviselhetőbb legyen a halálhoz vezető útjuk.. Hogy ne szenvedjenek annyit. Meggyógyulni még egyetlen rákos sem gyógyult meg a drogtól...

Valahogy elviselhetőbbé akarják tenni azt a rengeteg szenvedést, ami a rákkal jár.. EZÉRT csinálják! Nem azért, mert gyógyít!

CSak humánusabbá akarják tenni, ami jogos is!


ETTŐL egyik rákos sem fog javulni, ha javul valamitől az a kemoterápia, és egyéb más gyógyászati lehetőségek.


Ha mégis megygyógyulna (nem a drogtól ez ugye érthető és világos :DDD), akkor pedig MARAD egy sor károsodás, amit pl. a füves cigaretta is okoz, és mindenféle drog.


MINDIG marad káros hatás, csak nem mindegy, hogy valakit a halál torkából hoznak vissza és ahhoz képest már "minden jobb", mint a halála.

Még akkor is, ha élete hátralévő részében sokat károsodott.


"az alkoholra miért nem szálltatok rá?


Azért nem szállnak rá - egyébként van bizonyos tilalom rá rosszul tudod ezt is -, mert az alkohol KIÜRÜL a szervezetből, a drog NEM! Ezért, többek között. Sokkal kevesebb kárt okoz.



"nagyon sok szempontból rosszabb dolog, ugyanúgy drog, és hazánkban a vezető problémák között áll, mivel családok mennek tönkre miatta, de persze, megértem, hiszen minden este egy pohár bor nem árt meg..."


NEM IGAZ. Nem rosszabb. Olvass utána, illetve a "hazánkban a vezető problémák"-tól ez pontosan a drogra is ráillik, pontosabban sokkal több vele a gond, és sokkal többen csinálják, egy alkoholista egy idő után kifekszik az alkoholmennyiségtől, a drogos inkább felpörög, és tör-zúz, dühöng, agresszív, és embereket öl.


Légyszíves nézzél meg olyan embereket akiket lecsuktak, mert olyan dolgokat műveltek amik a társadalommal nem összeegyeztethető (öl, rabol, agresszív, verekedik, stb.) és szinte MINDEGYIKNÉL ott van, hogy DROGOZOTT IS. Igen, a füves cigi is ugyanúgy drog, nem kéne tagadni.


A kérdező válaszokat várt, megkapta, de csak azokét tudja elfogadni, akik nem látják át saját helyzetüket a drogozásból kifolyólag.. Alacsony értelmi szint és mentális képesség, komoly pszichés elváltozások + minden más "finomság", ami egy életre tönkrevágta már őket...


Tőlük csak olyan válaszokat látunk, hogy "lebegsz", meg milyen jó érzés, de az, ami a kérdés igazándiból, hogy mik a káros hatásai, nos arról átfogó, komplex válaszokat nem láttunk, sőt nem is fogunk, mert tagadják saját maguk előtt is... (Illetve nem objektívek már saját magukkal szemben, nincs rálátásuk az előbb említett okok miatt már.. sajnos.)


Mint már írtam, nem magamtól találtam ezeket ki, komoly vizsgálatok támasztják alá.


(Aktivista meg végképp nem vagyok, nem is leszek, pusztán a jó szándék vezérelt. Szóval ezen tévképzeteit az itt lévőeknek el szeretném oszlatni. Ezt az ellenséges viselkedést is a drogozásuknak tudom be: paranoia. Aki paranoiás, az pedig támadja a másikat olyan dolgokkal, amit valójában nem is tudhat. Kitalál dolgokat, képzeleg, ellenségeskedik. Nekem egyáltalán nincs semmilyen mentális és egyéb betegségem sem, de sajnos van itt pár kommentelő, aki amiatt, mert nem tetszik amiről tájékoztattam őket - ne rám haragudjatok emiatt, hanem magatokra, hogy emberi roncsokká tettétek saját magatokat -, azért támad és legjobb védekezés a támadás alapon terel, és kitalál dolgokat plusz a drogozása miatt.)


Amit ezekért az emberekért tettem, nem kell megköszönni.


[link]


[link]


[link]


Fontos utóirat: mivel visszafordíthatlan agyi folyamatokról van szó (ezt nem győzöm elégszer hangsúlyozni), ezért életük folyamán BÁRMIKOR előjöhet és el is jönnek komoly, és súlyos pszichés betegségek: pánikroham, depresszió, antiszociálissá válás és enerváltság, motiválatlanság az életre ezáltal keresni kell az "izgalmakat" (öl, rabol, verekedik, másokban károkat tesz), skizofrén, paranoid, borderline, pszichopatává válás, nyugtalan állapot, hiperaktivitás, majd löttyedség, teljesen hullámzó szakaszok váltogatják hirtelen egymást, álmatlanság, depresszió, öngyilkossági hajlam és mások életére törő hajlam, szadizmus.


CSak pár "finomság" a füves cigi használata után.


MÉg fontosabb megjegyzés: - már egyszeri alkalom után is előfordulhatNAK mindezek. Vagy csak egyféle bajság, vagy többféle is, átfedésekkel.


Komoly, visszafordíthatatlan, nem gyógyítható bajokat okoz az agyban. Az agy az egyik legfontosabb terület, így játsszon mindenki a saját életével!


Ha mindez megéri, akkor viszont hajrá!


Vajon mitől van ennyi agresszív, pszichésen torz személyiség kishazánkban is?


Hát ettől.. Rettentő sokan használnak valamilyen drogot, a legtöbb ember kipróbálta már a füves cigit/vagy alkalmi használó/vagy pedig függő/vagy túllépett a füves cigin és már mást használ, mert ezt már "kevésnek" érzi.


ÉN a saját olvasatomban MINDENKIT függőnek gondolok, aki élete hátralévő részében BÁRMIKOR késztetést érez arra, hogy elszívjon egy ilyen cigit... Hiszen a függőség fogalma az, hogy nem bírja, nem képes megállni, hogy ne tegye meg..


Az én olvasatomban inkább fokozatok vannak. De ez csak én vagyok..


További jó szórakozást, fröcsögést rám.


Nyilván semmit sem kell megköszönni, nem várom el, az már egyenesen maga lenne a csoda.

2016. jún. 14. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/56 anonim ***** válasza:
10%

46-os: Nem olvastam, nem kell nekem semmiféle "privát", nem olvasok ilyesmit.


Ne nekem írjad, hanem a többieknek, én - mint az az írásaimból is kiderült - nem vagyok drogfogyasztó :DDDD


Amit pedig állítasz, az nem igaz, ettől persze még hitegetheted saját magadat, vagy előkaparhatsz olyan írásokat, akik szintén drogfogyasztók és saját mentegetésükre írtak ilyesmiket.


Ha láttad volna, nem hobbyoldalakat linkelgettem be, de mindegy. Van közöttük olyan, ahol pl. iskolásoknak válaszolt valaki az sem hobbyoldal, hisz egy felelősségteljes szakember aki választ ad, szintén nem a kisujjából szopja az igazságokat...

(Nyilván nem én válaszoltam ott sem, hisz már mondtam a tévképzetesnek, hogy nem vagyok "aktivista", nem foglalkozom senki testi és lelki nyomorával.)


Itt megtettem, de nem bánom. Azért nem bánom, mert hátha csak 1 ember idetéved, aki keres-e témában, és hátha elkezd gondolkozni, hogy a sok visszafordíthatatlan hátrányával kell-e neki?


Az, hogy az itt lévő emberek közül - akik használják bármilyen sűrűséggel, vagy alkalmanként is - nem is merem remélni, hogy elgondolkoznak egy cseppet, és soha többet nem teszik.


Mindenki a saját életéért felelős. Szokták volt mondani. Minden jót.


Ne írjon senki - legalábbis ha kérhetem számomra ne -, mivel egyrészt úgysem fogok ide viszajönni ergo felesleges, másrészt kizárólag olyan pár mondatok és téves, fals információkat lehet majd itt látni a sok drogosból kifolyólag, akik a füves cigi "értelmét" akarják itt meglobogtatni.


Az alkoholista is olyan, hogy bármikor képes arra, hogy tettét, alkoholizmusát elbagatellizálja/vagy tagadja, sőt, arra is, hogy kvázi "megmagyarázza", és téves elméleteket gyártson rá, hogy miért is fogyasztja, vagy miért is JÓ, az amit csinál...


Nyugodtan domborítsátok itt ki és babusgassátok, zengjetek ódákat a füves cigi szánalmas "pozitív hatásairól". Nincs pozitív hatása.

A pokoljárást, amiben életetek hátralévő részében végigkísér majd benneteket, talán még nem is sejtik egyesek. A különbség annyi, hogy valaki MÁR tudja, valaki MÉG nem :D Ennyi. Én mentem.


(Soha nem voltam drogfogyasztó, és nem is leszek. Megvetem az ilyenfajta gyenge jellemű embereket, akik nem tudnak és képesek megbírkózni a hétköznapi életükben keletkezett űrrel, és az abban tapasztalható problémákkal. A drogozás SEMMIT sem szüntet meg ezek közül, SŐT! Aki belekezd, az inkább készüljön fel mindenre, a legrosszabb dolgokra is.)


Sok sikert hozzá!

2016. jún. 14. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/56 anonim ***** válasza:

Köszönjük a válaszát, ment rá az ahhoz megfelelő értékelés is, amit ön is megnézhet a zöld, kék és piros kezek fölött százalék arányában.

Van pár téves rész a hozzászólásában:

- az alkohol antidepresszáns drog

- nem gyógyszer? az LSD egy gyógyszertárban látott napvilágot

- nem gyógyszer? a morfium, heroin hogyan indult? egyszerű, ártalmatlan nyugtatóként... természetesen elfajult

- nem ürül ki a szervezetből? a különböző magok, gomba, de még a heroin is kiürül a szervezetből hasmenés, hányás és egyéb kellemetlenségek útján bele a WC-be, oda fog kiürülni

- a kamaszpanasz és társai nem hiteles oldalak, blogok, amik a témával foglalkoznak

- szövegértelmezés: senki sem mondta, hogy jó hatásai vannak. Az objektív válaszoló felsorolta a negatív és pozitív hatásait, az első válaszoló intette a kérdezőt saját tapasztalatai fényében, hogy nagy esély van a negatív kimenetelre

- az orvosi marihhuana létező dolog, insomnia, hiperaktivitás kezelésére is használják

- Van is egy film, melyben egy poén is elsül ezzel. Egy doktornőnek egy fiatal férfi udvarol, de a doktornő megszólal: "maximum azért szeretne összejönni velem, hogy orvosi marihuanat írjak fel neki."

Ennyi volt, ezt már privát üzenetben is leírtam önnek hosszabban és több alátámasztással. Reméltem, hogy egy olyan intelligens személy, mint ön más véleményét is meghallgatja, de sajnos csalódnom kellett.

2016. jún. 14. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/56 anonim ***** válasza:
0%

Apropó!


Ezt valakinek a tollából idézem, most bukkantam rá. Azért másolom be, mert ide is írhatta volna akár az illető. Csak, hogy olyan embertől lássátok, aki drogfogyasztó volt, ne tőlem. Saját tapasztalatát adja közre, és gyanítom van amiről még ő maga sem tud, tehát sokkal több kárt okozott neki, mint amiről valójában tud.


Egyedül a "sz.r" szót változtattam meg benne (pontot tettem a két betű közé), minden mást eredeti formájában adok közre. Egyébként sok cikket és kommentet találhattok, ha rákerestek. Nyilván a szerhasználók többségének esze ágában sincs bevallani, hogy milyen káros következményei vannak, vagy nincs teljesen tisztában vele..


Íme: " Hogy mit össze tudnak okoskodni ebben a témàban az emberek...te jó ég...

Én 7évig voltam marihuána függő.. Tudnék mesélni.. De semmi jót.. Ezek az okos megàllapítàsok pl h mellékhatàs nélkül ébredsz reggel... Na ez pl hülyeség mert sokkal fàradtabban kedvtelenebbül ébredsz..

Az is hülyeség h a fűtől nem kötekszel..de.. Frissen beszívva valóban nem de amikor màr az évek folyamàn elszívtad az agyadat mint pl én és nem bírod összerakni a gondolataidat és mindenféle összeesküvés elmélet tör ràd mert kavarognak a gondolataid és a végén màr nem tudod elválasztani a valósàgot a fantàziádtól akkor hidd el h neki tàmadsz embereknek..de ez nem 1-2 év utàn alakul ki..nàlam pl 6év kellett hozzà..

A megállapítàs a cikkben viszont igaz..h az agy kompenzàl.olyan dolgokat veszel észre és olyan dolgokban làtsz összefüggést amit màs észre sem vesz..na és ha ilyet kezdesz tapasztalni magadon akkor hagyd abba mert ez egy jel h nem kell többez szívnod..én majdnem belebolondultam. 2hónapja nem szívok és visszatért az agyam. Előtte én is minden hülyeséget összehordtam..ezt a dumàt én is nyomtam h az alkohol károsabb meg h a részeg ember gusztustalanabb..ugyanolyan gusztustalan mind2.. Amikor az agyad elméleteket kezd gyàrtani azt hiszed tök okos vagy közben csak az a sz.r àtveri az agyadat és fogalmad sincs h milyen hülye vagy..

Ezen a kommentemen egy évvel ezelőtt jót röhögtem volna h ez egy elmeroggyant aki nem bírja a füvet..de hidd el én bírtam..belekötöttem vna h biztos vmi szar 0.4es vadkendert szokott szívni..de nem így volt.jó kis füveket szívtam..most is kívànom de nem éri meg.. "


Ha rákerestek "marihuána hatásai", akkor kiad egy bőséges választékot, vannak olyan cikkecskék is, melyek "kedvezően" akarják feltüntetni ezen szer hatásait, de azok mind drogosok. Ha azokkal a cikkekkel áltatod magad, akkor biztos lehetsz benne, hogy már nyakig benne vagy a rosszban..

Egy normális, ép elméjű ember el se kezdi..


Akit komolyan érdekel, és nem mentsvárat keres, az nyugodtan olvasgasson a témában.


[link]


Egyáltalán nem érdekelnek a százalékok, csak a gyermekded ostoba önimádó egyéneket érdekli, hogy ki milyen százalékot ér el, vagy kire milyen "kezek" (zöld, avagy piros) érkezik.

Összességében valakinek hasznos, valakinek pedig nem. Nyilván azoknak nem, akik drogosok, mivel ha belátnák, hogy igaz, akkor le kéne tenniük minden drogot, a füves cigit is (mivel az is drog). Csak ezt kissé kellemetlen belátni.


Nagyon kiragadta itt valaki és rászállt, egy kamaszpanaszos oldalon is ugyanúgy adnak hiteles információt, hiszen nem az oldal maga számít, hanem az, hogy tényeken alapul. Ők gondolom csak bemásolják, tehát nem az oldal maga számít. Ismét egy butaság attól, aki le akar minősíteni bármit is és kötözködik (drogtól előfordul ilyesmi :D)


A feltételezett "gyógyszerre" pedig senkinek semmi szüksége nincs, hisz nem azért használják, mert betegek lennének. Gyógyszert sem kapkodunk be csak úgy, ha nincs bajunk.

Rákos ettől még nem gyógyult meg, garantálom. Lehet a kínjait "elfedi", hisz arra is való olyankor. Semmi másra. Azonban - ha kigyógyul ismétlem NEM a drogoktól -, akkor is lehet arra számítani, hogy a megváltozott agyi funkciók miatt még rettentő sok baja lesz.


Hagyjuk egymást. Aki drogos, az mindig keres mentséget, kifogást. Babusgassátok csak egymás kifogásait és téves infóit.


Droghasználat közbeni néhány tévhit:

- Azért, mert "okosabbnak" hiszi magát valaki a drogtól, attól még nem lesz az. Ilyenkor jön a másikba való belekötés utcán és emberek között is, és máris megtörténik a baj.

Droghasználat közben és utána még butább leszel, mint valaha is voltál.


- "Kreatívabb leszel". Hülyeség a köbön. Megfogalmazta itt már egyikőtök is, hogy mit jelent ez a ti szótáratokban? Mert azt nem lehetett látni, csak puffogtatjátok a szót magát, de még egyik sem fogalmazta meg. Gyanítom, hogy itt a víziókra, hallucinációkra gondolnak (hangi és képi formában), amit normális állapotban - szerencsére - aki ép elméjű nem tapasztal. Az már rég rossz, ha valaki hallucinál, vízionál, és hangokat hall, baromságokat képzeleg, ami a valóságban nincs is. Sajnos ez a füves cigi után is bejöhet a képbe, és be is fog, élete bármely szakaszában bekövetkezhet ugyanez. Mint már mondtam, visszafordíthatatlan agyi zavarok tapasztalhatók a későbbiek során, mind mentálisan, mind testi folyamatok szintjén.

Nem lesz senki sem "kreatívabb", mert a droghasználat közben butul. Aki kreatív, az előtte is az volt, nem a drogtól lesz olyan.


Hányással, egyéb módon sem szabadulsz meg tőle, mindig ott fog maradni a sejtjeidben. Sajnos nagyon buták vagytok ti. Tájékozódjatok egy ici-picit.


Az olvasmányokat, linkeket ne felejtsétek elolvasni, amivel vesződtem nektek.

2016. jún. 14. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/56 anonim ***** válasza:
Kérlek, magyarázd kémiai összefüggésekkel, hogy hogyan maradhat ott a sejtekben. Ha tudományosan elfogadható választ fejtesz ki nekem, akkor hiszek neked és hívőd leszek. Köszönöm.
2016. jún. 14. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!