Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen hatásai lehetnek a fűnek?

Milyen hatásai lehetnek a fűnek?

Figyelt kérdés

TUDOM, hogy számtalan ilyen kérdéssel lehet találkozni gyakorikérdések-en, aminek 90%-a meg is van válaszolva, DE(!) az utolsó ilyen kérdést, amit láttam, 2013-ban tették fel. Azóta gondolom nagyon sokat változott a helyzet, bár egyáltalán nem vagyok jártas a dologban, de azóta mégis csak 3 év telt el.

A hatásai gondolom nem nagyon változtak, de 3 év alatt bejött kb 100.000 féle új drog, amit nem is ismerünk...


Na szóval olyanokat olvasgattam itt-ott interneten, meg itt gyakorikérdések-en, hogy nem igazán lehet rászokni, illetve nincsenek nagyon durva hatásai, csak ellazul az ember, felerősödnek a gondolatok, elkezd szárnyalni a képzelet, sokkal okosabbnak hisszük magunkat, sokkal lassabban érzékeljük az idő múlását, nagyon éhesek leszünk, illetve dehidratáltság érzet is felléphet.


Egyetlen negatív hatását olvastam, mégpedig azt, hogy mivel ez mégis egyfajta cigi, ezért nyilvánvalóan károsítja a tüdőt.


Nagyon szeretném tudni, hogy ebből mi igaz, és mi nem? Illetve mivel lehetne még kiegészíteni a fentebb leírt hatásokat?


És egy utolsó kérdés:

Mitől illegálisabb ez, mint az alkohol?


Nyilván nem arra akarok kilyukadni, hogy akkor az alkohol is legyen illegális, hanem arra, hogy ha azt szabad, akkor lehessen ezt is, elvégre (olvasottak alapján) a fűtől nem leszünk másnaposak, nem vált ki agresszív reakciót, stb... Ez az alkoholról nem mondható el.


Szeretném azok véleményét/tapasztalatait kérni, akik már megtapasztalták, hogy milyen is a dolog. Miért jó? Miért nem jó? (Azon kívül, hogy pénzbe kerül... De mi nem?)



2016. jún. 12. 00:33
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
66%

Ht az egyik fontos dolog, h mikor kipróbálod...ha kipróbálod, kellemes környezetben tedd,mert az első élmény meghatározó.

Sajnos nekem e miatt nem igazán kellemes, többször is próbáltam már, de én nem éreztem többet annál, h lusta vagyok, ha olyan a környezet felpörget. De nekem az első miatt nem megy soha a teljes lelazulás. Kicsit sajnálom, h nem érzem azt amit a többiek. De talán jobb is így, legalább a tüdőmet nem károsítom

2016. jún. 12. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 A kérdező kommentje:

Szeretném próbálni, igen. :) De szigorúan csak egyszer!!!

Hajt a kíváncsiság, hogy mit élhet át olyankor az ember. :) Mert más utánaolvasni, és más tapasztalni.

2016. jún. 12. 01:38
 3/56 anonim ***** válasza:
5%

Nem vált ki agressziót?????? Kisapám nézzél már meg egy híradót, olyan, mint a kékfény, a drogozás népbetegséggé vált, és ebből adódik az esetek legalább 80 %-a, bűnözés, agresszió, stb!


Nagyon-nagyon, de nagyon el vagy te varázsolva amiket te itt leírogatsz, mert kib.szott káros hatása van, te fel se fogod! Nyilván olyan bugyuta oldalakat olvasgattál, ami támogatja a füvezést, még,ha nem is nyíltan!


El bagatellizálja a problémát, pedig van ott dögivel hidd el!


Először is: nagy tévedés, hogy nem lehet rászokni, aki rászokott és utána kín keservvel leszokott azt szokták rá mondani, hogy EGÉSZ ÉLETÉBEN drogos marad a lelkében, mert BÁRMIKOR hozzányúlhat, szóval csak ennyire nem lehet rászokni!


Figyelj: Rohadtul fals információid vannak! Itt a leges leg kisebb probléma pont a szros tüdő!


Mentálisan egy kalap fos leszel, magyarul nem ember!


Szakembertől tudom, hogy elég egyetlen (!) alkalom is ahhoz, hogy valaki utána egész életében mentálisan sérült legyen: depresszióra hajlamos, képzelgés, hallucináció, stb. (nem vagyok szakember), tehát EGÉSZ életedben ezek és még rengeteg kísérő tünetek lesznek és visszafordíthatatlan folyamatok! Komolyan ez kell neked?? Ennyire mentegetni akarod, hogy a fű az semmiség?? Nem, nem semmiség! Jóval károsabb, mint az alkohol, azért is nem legális! Meg a bűnözés miatt, a kábítószerért bárki bármire képes, a legrosszabbra is!


Ajánlom, hogy olvasgass szakértő oldalakat, Dr. Zacher Gábor úgy tudom nagy tudora ezeknek, hisz ilyen emberi roncsokkal foglalkozik.


Lehet tagadni ezeket, lehet a fejet a homokba dugni, de attól ez még igaz.


Ja, és még minden emberi kapcsolatot tönkretesz körülötted a drog.. Ha ez kell!

2016. jún. 12. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 anonim ***** válasza:
11%

És nem mariJuána, mint ahogy a kulcsszavakban leírtad, hanem marihuana!

Aki ilyen gyatra képességekkel rendelkezik, hogy még alapvető dolgokat sem tud, mert nevetséges, hogy "marijuánázik", az inkább ne pusztítsa tovább azt a kevés agysejtjét!

2016. jún. 12. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/56 anonim ***** válasza:
51%

Nem csak a tüdőt károsítja, az agyat is tompítja gyakori használat után. Ezt meg lehet előzni, ha vársz a használat után, hogy regenerálódjon a szervezeted. Ez általában 11 nap.

Az éhség és a hatások is a növénytől függenek. Mivel mind függ ugye a növény, a magok típusától, a termesztés körülményeitől, valamint a THC tartalmától. A növény sarjadása és virágzása nem is olyan sok idő, de kivárni, amíg eléri a megfelelő mennyiségű ható anyagot, az már több jóval.

Ezt két tapasztalatommal magyarázom. Az első, amit próbáltam (enyhe volt, szóval itt nem voltak nagy hatások) azután nem voltam éhes egyáltalán.

A második, ami már egy másik helyről jött, ott kegyetlen éhes voltam utána. Itt viszont elég durva hallucinációm is voltak, vízióm. Kellemesek és olyanok is, amik próbára tettek. De az utóbbiakat nem negatív élményként kell kezelni, hanem inkább az agyad játékaként, akin felül kell kerekedned. :) Kellemesként voltak hullámzó ingereim, libikóka érzésem, kábaság és elképesztő élvezet, amitől nevettem és boldog voltam. Aztán hazaindultam, azt hittem ennyi volt a kaland (15 perc után? Ugyan! Akkor kezdődtek az igazi izgalmak) Mit ne mondjak a Kálvin téri 4-es metró aluljárójában az a sárga folyosó. Egyik legjobb élményem. :D Negatív élményként iszonyú fájdalmat éreztem a lábujjamban, mintha egy kötéllel húzták volna. Annyira elhittem, hogy fizikai fájdalmam volt, sántikáltam. Ezt végül sikerült legyőznöm és átalakítanom egy kellemesebb hallucinációvá, de a képzetet, miszerint ott van valami a további használatok alatt sem tudtam törölni. Ez van, ezzel kell élnem.

Elképesztő gondolataim voltak, tényleg zseniális elképzeléseim és eszmefuttatásaim. Olyanok is, amik meghatottak és sírásra késztettek majdnem, vagy hatalmas haragra, aztán csodálkoztam, hogy ez az egész nincs is, mit magyarázok itt magamnak.

Ezeket leírtam akkor ilyen élménybeszámolóként, szóval, ha érdekel az élményem bővebben, meg a tapasztalataim, a víziók bővebben, akkor át tudom küldeni privátban valahogy, ha szeretnéd. :) Írj privátot, ha kíváncsi vagy.

Egyébként az alkohol/tömény drágább is, mint egy 0,2-es joint (500 forint), ami egy magas hatóanyagú növényből bőven elég. Persze ez embertől, súlytól és szervezettől függ.

2016. jún. 12. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 A kérdező kommentje:

Őszintén értékelem, hogy leírtad a személyes véleményed ezzel kapcsolatban, és köszönöm, hogy próbálsz ésszerű érvekkel lebeszélni róla, DE szerintem egy picit eltájolódtál. Te olyan szerekről beszélsz, mint a kokain, heroin, és mindenféle névtelen szer. Ezek valóban veszélyesek, könnyű függőivé válni. Én viszont egy teljesen más dologról beszélek. Sokak állítása szerint, illetve orvosok szerint is a TISZTA fű gyógyszer. Tisztában vagyok vele, hogy tisztát Magyarországon nemigen lehet kapni. Sokan azt állítják, hogy ez nem is igazi drog. Ezt én nem jelenteném így ki. Ez is drog (szerintem), viszont olyat sehol nem láttam, hallottam, olvastam, hogy valaki a fű miatt veszítette volna el a barátait, a fű miatt került börtönbe, a fű károsította volna az agyát, stb... A depressziót, amit említettél, még aláírom, hogy előfordulHAT, de itt is vannak kétségeim.


Mindenesetre mégegyszer köszönöm a választ!

2016. jún. 12. 01:57
 7/56 anonim ***** válasza:
13%

Ezt rögtön az első találatok között találtam. Ha te ennyire sík buta vagy, hogy még erre se voltál képes, hogy megtaláld, pedig kb. 1 másodperces művelet rögtön az első találatok között, akkor jobb, ha elfelejted ez egészet. Meg egyébként is.

Amit te írsz, és ahogy szinte felmagasztalod a drog hatását, szinte piedesztált állítasz neki és lelkesen írogatod, hogy milyen "nagyszerű" hatásai vannak, nos az nem igaz.


Ezeket kell alapul venni, de mélyebb tanulmányt is folytathatsz.


Gondolom a piedesztál szó maga már meghaladja a képességeidet (retkesül műveletlen vagy ez látszik is), aki olyan alap dolgokkal sincs tisztában, hogy nem mariJuána!


Itt van, hogy mennyire nem káros. Most már tudom legalább, hogy miért van ennyi buta ember magyarországon ahol népbetegség lett. Teljesen lebutít, és akkor ez még mind semmi.


"A cannabis hatását általában hamar lehet érezni a fogyasztás után. Ezek gyorsabb szívverés, különböző érzékszervi zavarok. Körülbelül 30 percen belül elérik ezen érzékelhető hatásaikat. Ezek azután a következő órákban teljesen elmúlnak, amely időtartam függ a fogyasztott marihuána mennyiségétől, a THC erejétől és természetesen az esetlegesen hozzáadott más drogoktól. Nagyon káros a tüdőre a füves cigaretta szívása, mivel –a hatás növelése érdekében- a fogyasztók megpróbálják minél hosszabb ideig a tüdőben tartani az égő cannabis füstjét. Ez felér körülbelül 5 átlagos cigaretta elszívásával és torokfájást, torokkaparást, gyulladásokat (légcső) okozhat.

A marihuána gyakori szívása jelentősen csökkenti az emlékezőképességet és lassítja a gondolkodást; gyakorlatilag egy buta, munkára és tanulásra már-már szinte képtelen személy látszatát kelti é eredményezi. Kísérleti célból állatok agyában megfigyeltek károsodásokat is a THC miatt.


Kutatások igazolják (a józan szemmel látható megfigyelésekat alátámasztva), hogy a cannabis hatóanyagának maradványai évekig a szervezetben maradnak.

A marihuána szervezetbe kerülése után rögtön megjelenő hatások a gyorsabb szívverés, koordinációs zavar, mozgás összezavarodottsága; ezeket gyakran depresszió, vagy álmosság követi. Ezek mellett a pánik, vagy szorongás is tünetként jelentkezhet.

Ezek azonban csak a közvetlenül jelentkező hatások. A hatóanyag, azaz a THC hónapokig, de akár évekig is ott tud maradni a szervezetben, mivel a maradványanyagokat a zsírréteg elraktározza. Ez azért lehetséges, mert, mint a legtöbb drog, a THC is zsírban oldódik.

A füst, mely a marihuánából származik, átlagosan 60%-al több rákkeltő anyagot tartalmaz, mint a normál cigaretta füstje. Ezért ér fel egy cannabist tartalmazó cigaretta elszívása 5 átlagos cigaretta elszívásával. A régebb óta marihuánás cigarettát szívóknál gyakran állandó hörghurut alakul ki, valamint számos tanulmány szerint az agyban is jelentős károsodások vezethetők vissza a marihuána szívására.


Az ondósejtek szerkezetének eltorzulása szintén a marihuána hatásai közé tartozik. Ehhez nem kell évekig szívni a jointot, mivel még a csekély mennyiség is veszélyezteti ideiglenesen a férfiaknál a gyermeknemzési képességet. A nők esetében a cannabis hatóanyaga a menstruációs ciklust zavarhatja meg. A THC hatóanyag az idegsejtek működését teszi nehezebbé, ezért a szellemi képességek jelentősen csökkennek – ez a korábban már említett emlékezetre van negatív hatással.


E fajta drog azok közé a drogok közé tartozik, melyek a jövő generációira is kihatással tudnak lenni, mivel súlyos, örökletes fogyatékosságok alakulhatnak ki a nem optimális sejtosztódás során. Koraszülött, csekély súlyú kisbabák megszülését eredményezheti egy terhes anyánál a cannabis fogyasztása. "

2016. jún. 12. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 anonim ***** válasza:
0%

"RÖVIDTÁVÚ HATÁSOK:


• torzult érzékelés

• pánikrohamok

• félelem, szorongás

• kontrollálatlan mozgás

• lassú reakcióidő

• hamis vidámság, feldobottság után erőteljes álmosság vagy rosszkedv

• gyorabb szívverés, és megnövekedett esély infarktusra


HOSSZÚTÁVÚ HATÁSOK:


• általánosan legyengült immunrendszer

• fiatal szervezeteknél nem kielégítő növekedés

• hímivarsejtek számának csökkent termelődése

• tüdőszövetek roncsolódása

• lecsökkent szexuális teljesítőképesség

• lecsökkent tanulási képességek

• célok hiánya, motiválatlanság

• furcsa hangulatváltozások, követhetetlen személyiség

• lecsökkent képesség a megértésre


A CANNABIS ÉS A DROGFÜGGŐSÉGHEZ VEZETŐ ÚT


Testünk miután toleranciát igyekszik mutatni a droggal szemben, egyre több és egyre keményebb drogokra tart igényt ugyanahhoz a „kellemes” érzés eléréséhez. Előbb-utóbb ez a folyamat egy keményebb kábítószerhez vezet.

Habár maga a marihuána szívása nem vezet önmagában erősebb drog szedéséhez is, a szervezet a fentiekben leírtak szerint a -mostmár- normális állapot eléréséhez több kábító hatású szerre tart igényt. Emiatt nyitva áll a kapu egy erősebb droghoz, mely akkor megoldásként szolgál a fogyasztónak.


Majdnem mindegyik kokainfüggő egy olyan droggal kezdte, amely negatív hatása rövidtávon számára alig volt mérhető, vagy nyilvánvaló; ilyen a cigaretta, az alkohol és a marihuána is.

Természetesen nem minden ember aki marihuánát vagy hasist fogyaszt válik kokainfüggővé. Azonban megdöbbentő, hogy egy felmérés szerint a 15 éves korú gyermekek, akik kipróbálták a füvet, 60%-a tér át kokainra később.

A marihuána hatása a mindennapokban

A marihuána fogyasztása nem csak az egyénre, hanem a körülötte élőkre, és a társadalomra is rossz hatással van. A fogyasztó maga is egy bizonyos kockázattá válik a környezetére.


Egy 129 főiskoláson végzett tanulmány egyértelműen kimutatta, hogy teljesítményük sokkal rosszabb volt, mint azoké a társuké, akik a felmérés előtt nem szívtak füvet. A kábítószer használók között figyelemcsökkenést, emlékezési problémákat tapasztaltak, melyek a tanuláshoz elengedhetetlenek.

Hasonlóképpen egy postás cégnél azt tapasztalták, hogy a marihuánát fogyasztó munkatársak közül került ki 55%-a a balesetet szenvedőknek és 85%-al gyakrabban sérültek meg, valamint 75%-al gyakrabban maradtak ki a munkából.


A fenti adatok tisztán bizonyítják, hogy a társadalomban lévő értékes munkaerő megkárosításához, és munkára képtelenné tételéhez milyen mértékben járulnak hozzá a drogok; jelen esetben a marihuána. "


Erről csak ennyit. De ez még csak gondolom a Jéghegy Csúcsa!


Szóval rohadtul falsak az információid!!


És mondom: rögtön az első találatok között, tehát semmilyen időráfordítást nem igényelt, mint neked, hogy megtaláljam! Fiam már most is hót hülye vagy, ülj le, egyes!

2016. jún. 12. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 anonim ***** válasza:
74%

#4 vagyok. Az előttem lévő válaszolóra ne hallgass. ;)

Tipikusan az az ember, akinek a TV árasztja az igazságot és képtelen saját tapasztalatból beszélni.


Függőség? Egész életében drogos lesz? Egészen biztos vagy ebben. Hát jó...

Magamat hozom példának. Párszor próbáltam és nem lettem se függő, se drogos.

Mondjuk ez lehet, hogy az én erősségem, mivel volt, hogy egy hónapig dohányoztam, napi szinten egy-két szál lecsúszott, utána egy hónapig felé se néztem.


Nem kellene úgy beszélni a fűről, mint a heroinról.


Abban az esetben, hacsak nem vagy áldozata ilyen mélyen a marijuana (csakazértis így) használatának akkor kérlek szépen, ne beszélj butaságokat.

2016. jún. 12. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 anonim ***** válasza:
3%

Itt megtalálod, erről írtam:


[link]

2016. jún. 12. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!