Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A sok suta ember miért hiszi...

A sok suta ember miért hiszi azt, hogy a fű olyan nagyon addiktív/rossz?

Figyelt kérdés
De tényleg. Csak azt hallani/látni hogy jaj a fű ilyen nagyon egészségtelen ( végül is persze az, mert füstöt szívsz be a tüdődbe ), hogy mennyire addiktív ( sokkal könnyebb leszokni róla mint az alkoholról vagy a cigiről ), meg hogy ha valaki elkezdi akkor már rögtön egy drogos köcsög, meg már rögtön keményebb cucc kell neki, és rászokik a herkára. Kis utánnanézéssel megtudnák, hogy ez nem így van. De nem, ők csak élnek a kis anti-füves világukban. Miért?

2016. szept. 15. 21:42
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:

Hollandiában se legális a fű, ott egy sajátos helyzet alakult ki a történelem során:

[link]

Szerintem nem rossz olvasmány.


Amúgy még nincs olyan generáció igazán kinövőben, ahol szélesebb mértékben elismernék a füvezés gyakorlati hasznát. Az olyanok, akik a rendszerváltás során érték el a kamaszkort, sokkal nagyobb eséllyel éltek ilyen szerekkel. Idősebb társaik nagy része meg nyilván konzervatív maradt a dolgokkal.

Még legalább 2-3 generációnak le kelljen zajlania, hogy nyitottabb eszménk legyen az ilyen dolgokra.

2016. okt. 25. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 PamutKecske válasza:

Azért hiszik azt, mert azt mondják nekik. Be van tiltva és ez elég nekik, hogy minden kamuhírt elhiggyenek. Ha valaki kicsit is utána néz, akkor láthatja, hogy az alkohol mérföldekkel keményebb drog, mint a fű, még is elfogadott. Az alkohol a depresszánsok közé tartozik, mint pl a Válium. Sokan alábecsülik az alkoholt, pedig a keményebb drogok közé tartozik. A fű nincs besorolva a depresszánsok, hallucinogének, Stimulánsok, Ópiát származékok közé. Külön "csoportja" van, a cannabis származékok, ami kimerül a marihuánában és a hassisban.


Negatív hatásai rendszeres napi, vagy heti 3-4 alkalommal történő fogyasztáskor jelennek meg: Memória zavarok, fáradékonyság, napi használatnál depresszió. Nem leszel tőle ingerlékeny/agresszív ezért a pillangó késes storyt is furcsának találom. Max ha megivott előtte a srác pár páleszt.


Rengeteg pozitív hatása van, mivel ez egy gyógynövény. Nincs tolerancia - Ez azt jelenti, hogy bár mennyiszer tépsz be mindig ugyanannyi elég. Nem úgy működik, hogy először csak pár g, aztán mindig több kell a hatásához. Ki szeretném emelni, hogy NEM OKOZ TESTI ADDIKCIÓT! És ez nem olyan dolog amivel vitatkozni lehet, ez tény. Oly módon lehet rászokni, ahogy mondjuk a csokira. Több barátom is több éven keresztül marihuánázott és egyik sem szokott rá. Több közülük naponta használta, aztán amikor egyszer csak úgy döntöttek, hogy már nem akarnak szívni, akkor egyik napról a másikra abba tudták hagyni. Én is próbáltam többször is, nem szoktam rá, viszont nagyon megnyugtatott.


De persze lehet, hogy kipróbálja valaki és rossz élményt tapasztal. Semmi gond, nem kötelező használni. Hánytam már én is alkoholtól, de igyekszem azt is mértékkel használni. A mérték a lényeg.

2017. ápr. 7. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
100%
Utsó azért az nem teljesen igaz, hogy nem alakít ki toleranciát, fizikailag lehet, hogy nem de én amikor kb havonta egyszer veszek 2 g-t, akkor először egy kevés is megüt, a vége felé amikor már harmadik napja szívok akkor már többszöröse kell ugyanahoz a hatáshoz. A barátaim is tapasztalják ezt, valamilyen szinten megy fel bizony a tolerancia rendszeres használatnál. Amúgy egyet értek veled.
2017. ápr. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!