Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha egy ember veszett és nem...

Ha egy ember veszett és nem kezelik akkor mi van?

Figyelt kérdés
2016. szept. 1. 01:03
 1/9 anonim válasza:
100%
[link] itt egy youtube videó ami mindent szépen elmagyaráz, remélem segít.
2016. szept. 1. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Meg lehet halni. Olvastam.

Ma negkarmolt a kiskutyam aki nincs beoltva mert kicsi még. Egy anyajegyek mármint meg, voltam a balesetin . Kaptam tetanuszt. Azt mondták menjek el a háziorvosomhoz, de elköltöztem és messze van.

van rá esély hogy veszett vagyok?

2016. szept. 1. 01:12
 3/9 anonim válasza:
Nagyon kicsi, Magyarországon utóljára, ember, 1994ben volt beteg.
2016. szept. 1. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A veszettségvírus az esetek 99%-ában halálos kezelés nélkül. Igazából ha a tünetek megjelentek, már áshatod is a sírodat, mert akkor már az oltás is hatástalan. Nagyon kevés ember élte túl, és ők is maradandó bénulást szenvedtek itt meg ott. Ha túl is éled, de a légzőizmaid bénulnak meg, azt fogod kívánni, bár végzett volna veled a betegség...
2016. szept. 1. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
És a kutyádnak is kis esélye volt eddig elkapni. Ha nem harapta meg veszett állat, akkor nagyon valószínűtlen. De ha ilyen kis pici, és bántotta volna vmi azt tudnád.
2016. szept. 1. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 gnoomage ***** válasza:
Nem lesz semmi bajod. Ha a kutyádat nem marcangolta meg semmi(mivel még él így ez szinte biztos) nem kaptál semmit. Meg ha esetleg fiatal vagy a kötelező orvosi injekcióknál kapsz ellene anyagot.
2016. szept. 1. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

1,2 és 3. komment gazdája, még mindig.


Ne izgulj... annak hogy veszett legyél nagyonnagyon kicsi az esélye, ha nagyon aggódsz írj privátban :)

2016. szept. 1. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#3 - Ez irreleváns. Azért nem halt meg itthon veszettségben senki az utóbbi évtizedekben, mert évente 3-10 ezer ember részesül utólagos immunizálásban. Ha ez nem lenne, egy rakás halott lenne, természetesen messze nem annyi, mint az említettek, mert nagy részben amiatt kapják, mert ismeretlen állat harapta meg őket, de ez még ugye egyáltalán nem jelenti azt, hogy veszett is volt.


Persze ettől még tényleg nemigen kell aggódni a kérdezőnek, egy karmolás eleve nem fertőz, másrészt a saját kutyája volt, akiről csak tudná, hogy megharapta egy veszett állat.

2016. szept. 1. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
kutyáktól nem nagyon lehet már elkapni, ott ritka, hiszen oltás van ellene, ami kötelező. Veszett rókát viszont találtak már idén is. Ha szelíd rókával találkozol, aki akkor sem menekül ha észrevesz és közeledbe is enged, 99%, hogy veszett, ne közelíts hozzá és ne simogasd, mert megharaphat és akkor bizony elkaphatod. Ismeretlen állat harapásnál szokás biztos, ami biztos alapon oltani, de nem kellemes az oltás sem és sokat kell beadni, ha van rá mód akkor előbb megvizsgálják az állatot és csak akkor adják be ha igazoltan veszett volt.
2017. máj. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!