Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi annak az injekciónak a...

Mi annak az injekciónak a neve, ami rendkívül hatásos pseudomonas aeruginosa baktériummal szemben, de csak kórházi ellátás keretében adható?

Figyelt kérdés
Anyukám fülében pseudomonas aeruginosa telepek vannak, és otitis externa maligna alakult ki. Sajnos "ciprobay" hatóanyagra érzékeny, így nagyon nehéz számára hatékony antibiotikumot találni.
2010. ápr. 24. 18:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Hatónyag tartalom szerint: amikacin (jelenleg erre van a legkisebb rezisztencia, a többire 65-78%-ban érzékeny csak), piperacillin+tazobactam; imipenem, meropenem, ceftazidim, cefepime, ciprofloxacin, gentamicin, tobramycin.
2010. ápr. 24. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A ciprofloxacin van a Ciprabay-ben...Azt lehagytam
2010. ápr. 25. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Szeretném kérni, hogy emil címemre jelezze, ha még kérdezhetek privát üzenetben.

Köszönöm:-))

2010. ápr. 25. 18:27
 4/5 anonim ***** válasza:

Sajnos ettől többet nem tudok segíteni, mert még 3-ad éves vagyok :)

De ezek mindegyike receptköteles, így mindenképp kell orvossal konzultálni az ügyben. A legjobb az lenne, ha vennének mintát és kitenyésztenék a mikrobiológián és az ott megállapított érzékenység alapján írnák fel a legmegfelelőbb antibiotikumot.

2010. ápr. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

A kitenyésztésen túl vagyunk, megpróbáltak többféle antibiotikumot is, de sajnos még nem sikerült rátalálni az igazira:-)

Mégegyszer köszönöm a segítséget, és sok sikert kívánok majdani orvoslásod során!!!

2010. ápr. 27. 18:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!