Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Önbizalomhiány! Hogyan tovább?

Önbizalomhiány! Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Sosem voltam igazán megelégedve önmagammal. Csak egészen pici koromban nem érdekelt az emberek véleménye. Viszont a szüleim elvárása hamar nagy teherként zúdult rám,és úgy érzem nem vagyok elég jó. Se tanulás szempontjából,se személyiségileg. Mindig félek új emberekkel beszélni. A tudat ,hogy bármi hülyeséget mondhatok,vagy éppen semmi nem jut eszembe témaként ,nagyon zavar. Nagyon nehezen kerülök közeli barátságba,pár barátom van,akiket imádok,de szeretnék újakat megismerni,hiszen erről meg az emlékekről kéne ,hogy szóljon most az életem.

Az első ami a környezetemben lévőknek eszébe jut rólam,az az hogy milyen csendes vagyok. Sokszor megakad a szó,elnémulok és ezt nagyon utálom,pedig annyi mindent mondanék,csak nem merem. Néha viszont tényleg nem tudom mit mondjak és biztos unalmasnak tartanak. Totál félős vagyok,pedig imádok órákat beszélgetni a barátaimmal,de nem tudom ezt elképzelni egy idegennel.

Külsőleg sem érzem a legtöbbször szépnek magam. Elkezdtem sportolni,mert úgy érzem van egy-két plusz kiló rajtam,viszont elég kitartó sem vagyok.

Fiúk terén abszolúte nincs semmi. Ha rám néz a buszon egy helyes srác,már attól rögtön elkapom a fejem és úgy érzem,rákvörös vagyok.

Csak rá kell néznem egy szép lányra és teljesen szomorú leszek.

Ti mit csináltatok ,hogy ne érezzétek ennyire senkinek magatokat? Tudom ,hogy valamilyen szinten ez az elfogadás kérdése mindenkiben felmerült,legalábbis tini korban elég gyakori. Csak ugye valaki úgy kompenzálja,hogy kirakja a melleit.. vagy egyszerűen leszarja az emberek véleményét és mer önmaga lenni. Mindig irigyeltem az ilyen felfogású embereket.

15/l



2016. nov. 17. 18:09
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Én egészen fél évvel ezelőttig ilyen voltam. Sőt, duci és naiv is. Nem átlagos háziállatokat tartok, ez tény (baromfik). Feltettem egy képet a facebookra magunkról. Kaptam pár "szép és önbizalomnövelő" kommentet a neten és a valóságban is. De rájöttem hogy nem kell szégyelnem magamat azok miatt akiket szeretek. Végülis mi is a problémám önmagammal? Vastag a lábam? Legalább stabil! Miért is hagyom magam szivatni? Mert nem tudok visszaszólni? Dehogynem! Merni kell lépni és nem csak sajnáltatni magunkat anonim fórumokon. Itt nem lesz több önbizalmad, ezt megsúgom. Nyisd ki a szád és állj ki magadért! Nem azt mondom hogy legyél k**va de azért igenis mutasd meg hogy igen én is tudok menő lenni! És ami a legfontossabb hogy érezd jól magad, ne hallgass másokra. 40 évesen mire akarsz emlékezni arra hogy mindig az utolsó voltál a sorban és senki nem figyelt rád vagy hogy te voltál a buli lelke? Most élj és ne később!
2016. nov. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igazad van,tudom,csak nem könnyű. Köszönöm széped a válaszod:)
2016. nov. 17. 19:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!