Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tovább? Úgy érzem,...

Hogyan tovább? Úgy érzem, teljesen becsavarodok.

Figyelt kérdés

Bizonytalan, mely kategóriába passzolna leginkább a kérdés, a mentális egészséggel valószínűleg mellélőttem, előrebocsátom.

14 éves lány vagyok 160 centivel, 60 kilóval és csecsemőmaroknyi önbizalommal. Tudni kell, hogy nem mindig mutatott ám ennyit a mérleg, ütöttem már meg a 78at is testtömegben és egészen tavaly szeptemberig viseltem magamon, amikor aztán felismertem, nem mehet ez így tovább. Elhatároztam, hogy ezennel véget vetek a súlyom folyamatos gyarapodásának, mondhatni, sikerrel is jártam, elvégre kishíján 20 kilóval szegényedtem azóta. A fogyás mindazonáltal nem hozta magával a tőle elvárt pozitívabb önszemléletemet. Valahányszor utcára lépek, mindig az engem körülvevő női (itt ne feltétlen 20 év felettiekre gondoljatok, éppúgy beleszámítanak a korombeliek is) járókelőkre szegezem a tekintetem, rájuk összpontosítok. Mindegyikükben egyre inkább azt látom, mennyivel magasabbak, vékonyabbak, csinosabbak nálam, mennyivel hosszabbak combjaik az enyémeknél. Igen, tökéletesen tisztában vagyok az alkatom csiszolhatóságával, azzal, hogy bőven lenne még mivel rádolgozni, csakhogy egy-egy ilyen eset elszívja ez elől a csekély motivációmat is. Mert igyekeztehek én bármennyire, kiteperhezem magamból a legvégső szusszt, verhetem plafonhoz a szebbik felemet, akkor sem lesz az az Isten, mi lehetővé tenné egy bombatest elérését. Hisz alacsonynak születtem, rövid végtagúnak, a darázsderék fogalmától is meglehetősen távolra estem, így hát az ideálom csak álomkép maradhat a fejemben mindörökké.

Most került sor egyébként az általános sulis időszakom végére, egy szűk hét van hátra a gimiig, semmi kedvem átélni ugyanazt a zsírtöbbletem hegyoldaláról lezúduló röhejlavinát, ami mindig is beárnyékolta a hétköznapjaimat. Hiába soványodtam, gyönyörködtetem még hurkákkal a jó népet, ráadásul előjött a jól ismert stria-problematika. Bár a bőröm - szerencsémre - elég magas kollagéntartalommal bír ahhoz, hogy meg ne ereszkedjen, ettől független baromi kényelmetlenül érzem magam benne. Nem hiszem, hogy fiatal kamaszként helyes volna ezen a ponton beletörődni egy boldogtalanabb életbe, de fentebb felvázoltam már, mi akadályoz meg annak előteremtésében. Szóval végeredményben arra kérnélek titeket, áruljátok el (a fogalmazási stílusom kritikáit NÉLKÜLÖZVE), min változtatnátok, illetve mibe törődnétek bele hasonló helyzetben(?). Nagyon beteges szint ez?...



2012. aug. 27. 19:06
 1/9 anonim ***** válasza:
26%
Kicsit se beteges, nem értem pár kg miatt mért kell becsavarodni.
2012. aug. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 poiu ***** válasza:
Amúgy éled az életed? Van hobbid? Sportolsz? A feleségem 160 (én 180 vagyok), nekem pont jó :-) De a 180 cm-mel megtehetném, hogy nézem a magasabb és izmosabb pasikat, de nincs erre időm, érkezésem. Ahogy egyébként a kortársaidat elnézem, nem vagy egyedül, sőt.
2012. aug. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Beteges. Ha ennyire jól meg tudod magadnak fogalmazni a problémádat, mit vársz tőlünk?
2012. aug. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Amúgy ugyanez van 180 centi magas fickó ismerősömmel, 1 mázsás a gyerek, szemüveges pluszba, a háta mögött röhögtek szegényen. Erős kisebbségi komplexusa volt, mindenkinek csak próbált beszólogatni, de magát nem nagyon vette észre. Legalább jó napokat teremtett nekünk, volt kin röhögni... :D
2012. aug. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%

Nagy teljesítmény 14 évesen ilyen modorosnak lenni.


Tornázzál, attól, hogy alacsony vagy, még lehet "bomba tested".

2012. aug. 28. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
29%
Olyan fenyegetően hangzik, hogy "bomba"
2012. aug. 28. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem tök jó, hogy idáig eljutottál, erre egyáltalán nem képes mindenki!

Itt az ideje, hogy új ént jelentess meg a suliban. Új társaság, új emberek, azt a képet fogják megjegyezni rólad, amit mutatsz.

Szóval válogasd meg a ruháidat, legyél jófej, nyitott, barátkozz, legyél magabiztos és senki nem lesz seggarc veled.

Ha pedig több nádszálkisasszonyt látsz, gondolj arra, hogy honnan indultál és már nagyon jó írányba változtál.

Sok sikert! :)

2012. aug. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nem a pár kiló az egyedüli hangsúlyos a történetben. A második okfejtés túl nagy energiaveszteséggel járna, úgyhogy azt kérném az első válaszolótól, legyen szíves visszaolvasni! Egyéni megítélésem szerint állíthatom, igen, élem a magam kis világát, noha nem kézzelfogható cselekvésben merül ki ez nálam, a beállítottságom az elméletire hajaz. Sportolnom amatőrmódon muszáj, ha nem akarok kilendülni a formámból, fontos azonban kiemelnem, hogy a legenyhébb élvezettel, jóézéssel sem tölt el. Zenei aláfestés nélkül a két első perc után rám törne a fulladás ingere. Utálom, de kötelező.

Egynémelyikőtök írt olyat (avagy utalt rá), hogy a jó megjelenés és az alacsony termet simán megférhet egymás mellett. Ezt így, ebben megfogalmazásban cáfolatlanul hagynám, viszont annyit javasolnék nektek, vessetek össze egyszer egy karcsú, nyúlánk lábpárt egy rövidke tömzsivel. Kérdéses, melyik az "étvágygerjesztőbb"?

Jófej, nyitott, barátkozós, magabiztos... álcát kéne felvennem mindehhez, ideig-óráig talán hatásos lehet, de előbb-utóbb mindenképp kivillan a fogam fehérje. Alapvetően megosztó személyiség hírében állok, van úgymond egy stílusom, ami két táborra oszlatja a populációt; az egyikük csipáz és vevő a fricskáimra, míg másikuk legszívesebben az ibolyák alá kívánna. Semleges véleményt humanoid nemigen épített még ki lényemről. Itt rajtolnak a gondok és ott folytatódnak, hogy régebben is az évfolyamtársaim szívattak a legnagyobb előszeretettel (velük jóformán két kerek szót nem váltottam 8 év alatt), szóval közel sem biztos, hogy kedvező eredményekkel kecsegtető taktika ez a jópofizás. Azért majd bevetem a tőlem telhetőt 'hátha'-alapon. Az pedig sajnos a kutyát nem érdekli, micsoda amorf szerkezet voltam másfél esztendeje, hisz a potenciális gúnyolódók nem ismertek akkoriban, nincs mihez viszonyítaniuk az ideális alakzaton kívül, ezenfelül nem érem be én sem a minimummal. Amennyiben ösztönzésnek szánódott a mondat ("Ha pedig több nádszálkisasszonyt látsz, gondolj arra, hogy honnan indultál és már nagyon jó írányba változtál."), hasznosság is húzódhat benne.:D

A 'Mit vársz tőlünk?' kérdésre szintén fellelhető a válasz.

Kösz mindenkinek!

2012. aug. 29. 12:36
 9/9 poiu ***** válasza:

Étvágygerjesztőbb? Izlés kérdése. Mondjuk az én ízlésem úgy változik, ahogy a feleségem - mert van fontosabb is a vádlinál.

Viszont a szerep, amit választottál magadnak a lehető legkellemetlenebb neked és a környzeted számára is. Nehéz elviselni azokat, akiknek kicsi az önbizalmuk és másokat kritizálnak. Ettől nem nősz meg. Nem jópofizni kellene, hanem keresni másokban ami jó, és akkor magadban is megtalálod.

2012. aug. 30. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!