Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez az állandó hasmenés tönkret...

Ez az állandó hasmenés tönkretesz. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Évek óta fennáll ez a probléma. Nem szervi betegség ez, csak nagyon stresszelek miatta és azért jön elő szerintem. Tudom, hogy nem kellene de mégis nagyon szégyenlős vagyok ilyen téren. Például itthon is csak akkor tudom teljes nyugalommal végezni a nagydolgomat ha egyedül vagyok vagy ha mindenki alszik. Akkor is ha nem hasmenésről van szó. A párom az édesanyjával lakik és olyan szerencsétlenül van megoldva, hogy a fürdőszoba ajtótól nem messze alszik az anyukája, így még éjjel sem tudok nyugodtan. Ha hivatalos dolgokat kell intézni vagy az orvosnál várok akkor is érzem néha, hogy mennem kell pedig csak téves riasztás. A tudat, hogy sok ember van és nem tudok mindenhol elmenni a vécére. Egyszer egy forgalmas autóúton jött rám, ráadásul a barátommal voltam, sehol egy bokor vagy benzinkút... a szerencsém az volt, hogy kb 1-2km múlva amúgy is lekanyarodtunk egy mellékútra és ott volt egy kukoricás. Nyakig sáros lettem és bőrig áztam, de muszáj volt. Nem tudtam volna tovább tartani. És ez már kétszer fordult elő. Suliban érettségi előtti időszakban nem is jártam iskolába mert elmentem és rögtön mennem kellett a vécére, onnan meg jöttem haza és kutya bajom nem volt. Sok napot csesztem el emiatt. Este programom van és majd csak vasárnap fogok hazajönni de már kétszer voltam és érzem, hogy nem jött ki minden. Nincs itthon gyógyszer sem. Már megettem 3 főtt krumplit, hátha. Másodszor a krumpli megevése után voltam. Érzem, hogy mozog a hasamban valami vagy nem is tudom csak érzem, hogy később mennem kell majd. Pedig nemsokára indulnom kell.

Hogyan vessek véget ennek az egésznek?

20/L


2016. dec. 9. 15:08
 1/7 A kérdező kommentje:
Az állagával kapcsolatban annyit hozzátennék, hogy nem olyan mint a víz, hanem mint mondjuk a joghurt, vagy félig ilyen puha félig meg olyan joghurt szerű :D
2016. dec. 9. 15:18
 2/7 anonim ***** válasza:

Idegi alapon kellene téged rendbe tenni. A gyógyszert meg ne próbálj szedni rá, mert rászoksz hamar. A főtt krumpli meg mit csinál?

Normálisan étkezzél és rendbe fog jönni.

2016. dec. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hjaj, neked azért van hasmenésed, mert annyira parázol. Elnézést a kifejezésért, de szó szerint f*sol tőle, hogy használnod kell a mosdót.

Ha nem idegeskedsz ennyit, akkor el fog múlni. Ez fejben dől el. Ajánlom meghallgatni youtube-on az ehhez tartozó biologikai magyarázatot. Nem egy ismerősömnek vált már be.

2016. dec. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A folyamat öngerjesztő. Azért fosol, mert fosol, hogy fosni fogsz. Ez amúgy egy speckó fóbia. Nem tudom mi a tudományos neve, de a szorongásos/pánik jellegű pszichés betegségek közé tartozik, olvastam róla.


Nincs más teendő sajna, mint szembemenni a félelemmel. Muszáj lesz reccsentened egy jót az anyóséknál vagy nyilvános helyen és elégedetten nyugtázni, hogy nem történ semmi extra.


De ha nem tudod egyedül leküzdeni, akkor keress fel pszichiátert, mert ők tudnak ebben segíteni. Ez tényleg létező betegség!

2016. dec. 9. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Pszichológus!
2016. dec. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem folyamatos probiotikum szedése megoldotta az ideg alapon mosdóba mászkálást. Ha programod van, előtte vegyél be egy Bólus astringes vény nélküli hasfogót. Ez egy teljesen veszélytelen szer. Nekem gasztroenterológus ajánlotta, és bevállt.
2016. dec. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nekem is voltak hasonló problémáim, a neurosan por nagyon jó ilyen ideges jellegű hasmenéses panaszokra. DR Hummel féle gélt tudnám javasolni az visszaállítja a bélflórádat. Mindkettő beszerezhető az interneten.
2020. aug. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!