Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vérvételtől való félelem?

Vérvételtől való félelem?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Holnap megyek vérvételre, már kb. az 5. amit megélek, de nagyon félek tőle most is. Nem amiatt mert megszúrnak, hanem mert utána mindig rettenetesen rosszul szoktam lenni. Lehet ez ellen tenni valamit? Előre is köszönöm a segítségeket!

2016. dec. 22. 19:33
 1/3 anonim ***** válasza:
Bő folyadékbevitelre van szükség előtte, maga a vérvétel során van akinél az segít ha nem néz oda, másra koncentrál, utána pedig tényleg szorítsd sokáig a vattát. Ha arra gondolsz hogy úgyis rosszul leszel utána akkor nagyobb a valószínűsége hogy ez bekövetkezik. Vérvétel után egyél is ha éhgyomorira mész.
2016. dec. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hozzászokás az egyetlen. n rendszeresen elájultam (férfi létemre). Aztán a sors fintoraként 24 évet dolgoztam vérellátóban. Aztán amikor később cukorbetegséget állítottak meg és évente kellett mennem vérvételre, otthon pedig ujjbegyet kellett szúrni a vércukorszint méréshez, akkor valahogy "hozzászoktam".
2016. dec. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Előtte 1/2-1 órávak igyál meg egy nagy pohár vizet és szólj,hogy rosszul szoktál lenni. Akkor lefektetnek és elkerülheted a rosszullétet. Amikor a vért veszik,akkor pedig próbálj meg beszélgetni a nővérrel,hogy ne arra koncentrálj,ami történik éppen.
2016. dec. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!