Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van itt még olyan, aki fél a...

Van itt még olyan, aki fél a vérvételtől?

Figyelt kérdés

Hogyan néztek szembe vele?

Nekem holnap kellene vévételre mennem, és kicsit megijedtem tőle, mert nem birom nézni, ahogy engedik ki a vérem. :(



2014. ápr. 3. 22:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
70%

Ne nézd, azt kész.Én önkéntes véradó vagyok, semmi komoly.

Mikor benyomják a tűt, kissé fáj, oszt kész.Nem a világ vége.Vérvétel után pihenj egy kicsit, ne végezz fizikai munkát, igyál sok folyadékot. :P De ezt ők is elmondják majd.

2014. ápr. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Én nem félek tőle, hanem rosszul leszek. Nem szoktam odanézni mert a vér látványától is rosszul vagyok, de ha nem nézek oda, akkor is érzem, hogy a véremmel együtt az élet is távozik belőlem. Az utolsó ilyennél majdnem lefolytam a székről :D

Nem tehetek róla, nem bírom, pedig véradó is szívesen lennék, de így nehezen menne :)

2014. ápr. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Vérvételkor nem vesznek le annyit, hogy bármi bajod legyen (elvileg).


Én 1x voltam életemben vérvételen, még nem láttam ilyet. Végignéztem. Kutya bajom nem volt se a látványtól se utána ahogy levették.


De még véradó nem voltam. Majd egyszer.

2014. ápr. 3. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Én is nagyon félek tőle pedig még sosem vettek tőlem vért. Én az általános iskolai kötelező oltásokat is végigsírtam... Már a sorunkra várva is rosszul voltunk páran, előre beparáztunk. Magától a tű gondolatától rettegek szégyen-nem szégyen. :(
2014. ápr. 3. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Én nagyon szeretem azt az érzést amikor érzem hogy átszúrják a vénámat. Már 37-szer szúrták meg a jobb karomon a vénát, és már heges, emiatt nehezebben megy bele. Amikor átszúrják hallok egy reccsenést is. Belebizsereg az agyam, mint az orgazmusba. Szóval én szeretem.
2014. ápr. 3. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Passiflora ***** válasza:
Nem vagyok hasonló helyzetben, de én egyrészt azt tanácsolnám, hogy fordítsd el a fejed, és nézzél más irányba arra a rövid időre, másrészt gondolj arra, hogy a sima vérvételhez használt tűk ma már rendkívül vékonyak, így minden túlzás nélkül kb. annyit érzel az egészből, mint amikor egy szúnyog megcsíp.
2014. ápr. 4. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
A vérvételhez használt tűk egyáltalán nem vékonyak.. Ezt nem tudom honnan veszed. :) Épp az a cél hogy minél gyorsabban tudjanak csapolni. Igen szép vastagok. Az injekciós tű, na az vékony, de az alkalmatlan vérvételre.
2014. ápr. 4. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

A vérvételhez használt tűk vékonyak! A véradásos tűk nem vékonyak!


Amúgy meg ne nézz oda:D én 7 éve járok negyedévente, mégse tudok oda nézni, nem ciki. Egyszer néztem oda, és majdnem elájultam.

2014. ápr. 4. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Passiflora ***** válasza:

Kedves 7. hozzászóló!


Onnan veszem, hogy vékonyak, hogy volt alkalmam egész közelről megnézni őket. A véradáson használt tűknél sokkal vékonyabbak, és jóval vékonyabbak azoknál a tűknél, amiket mondjuk 20 évvel ezelőtt használtak vérvételhez.


(Ha van kedved, megnézheted ennek a katalógusnak a 34. oldalán, hogy az egyszer használatos vérvételi tűk átmérője 0,7 / 0,8/ 0,9 mm.)


Az, hogy a vérvételhez használt kémcsövek olyan gyorsan, gyakorlatilag néhány másodperc alatt megtelnek, az nem annak köszönhető, hogy nagy lenne a tű átmérője, hanem annak, hogy a vért vákuumos, zárt vérvételi rendszerrel veszik le.


A tű tövénél lévő un. "bütyökhöz" csatlakoztatják a speciális, vákuumos kémcsöveket, és ezek mintegy "kiszívják" a vénából a szükséges vérmennyiséget.

2014. ápr. 4. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Passiflora ***** válasza:

Bocsánat, az előbb kimaradt a katalógus hivatkozása:


[link]

2014. ápr. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!