Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen iskolaorvosi vizsgálat...

Milyen iskolaorvosi vizsgálat elfogadható számotokra és mi az ami már kiborít bennetek diákok? Létszi, normálisan

Figyelt kérdés

Milyen vizsgálati módszert,vizsgálatokat támogattok ill. elleneztek?Szerintetek mi az ami nem tartozna egy iskolaorvosra?


Csak azért kérdem,mert több helyen foglalkoztak ezzel és majd bemásolok egy linket,és a 11.oldal kommenjében írnak erről diákok és szerintem érhető volt a diákok háborgása.

Nálunk hál istennek semmi ilyen nem volt.


2010. máj. 6. 15:36
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
72%
Nálunk hármasával kell bemenni, megmérik milyen magasak vagyunk, látás, tartás/hát, súly, női dolgokat kérdeznek. Ez volt általánosban és középiskolában is! Ez az amit normálisnak is tartok, ennél többet nem! Felháborítónak tartom hogy valahol meztelenre kell vetkőzni meg ilyenek, noha én szemrebbenés nélkül mentem nőgyógyászhoz elsőre is de ez akkor is más...
2010. máj. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:

Az utolsónak igaza van,a nőgyógyász az tök más,ott csak a vizsgálandó testrésznek kell szabadon lennie és a dokin kívül más nincs bennt,ráadásul akaratunkból megyünk.


De tényleg nincs olyan hogy kötelező,ha valaki nem akarja levenni a melltartóját v. nem akarja engedni hogy bizonyos vizsgálatokat végezenek,akkor ezt tiszteletben kell tartaniuk és nem tehetnek ellene semmit.Az első bemásolt link is erről szól és még a www.hotdog/tagok körkérdésnél van "egy mennyire kell levetkőzni középiskolában orvosivizsgálatnál"hasonló kérdés és ennek a 4. oldalán pontosan le van írva,hogy mit tehet egy diák saját érdekében.

2010. máj. 7. 13:45
 13/26 A kérdező kommentje:

Lányok!


Akit érdekel mit csinálhatnak még az a 24. oldal kommentjét nézze meg.

2010. máj. 7. 18:24
 14/26 A kérdező kommentje:

A hotdog-nál ezt találtam a diákok jogaival kapcsolatban a vizsgálatokra vonatkozóan bemásolom elég hosszú:



Sziasztok!


Előszöris annyit mondanék, hogy kb egy hónappal ezelőtt amikor véletlenül belebotlottam egy ilyen témával foglalkozó fórum topikba, nem akartam elhinni, hogy komolyan beszéltek! Utánanéztem neten is és több ilyen témájú fórumot is találtam. Később személyes ismerősöktől is utána érdeklődtem és némelyik ismerősöm megerősítette, hogy náluk is meztelenre vetkőztették őket, ami egy ABSZURD! Mármint az a része, hogy egy iskolaorvosi vizsgálaton mellet és nemiszervet nyomkod vagy akár csak nézeget egy iskolaorvos!


Én 10 éve érettségiztem, tehát hozzátok képest több információval rendelkezem és SEGÍTENI szeretnék nektek, mert úgy látom bizonyos dolgokkal nem vagytok tisztában, NEM ISMERITEK A JOGAITOKAT!! Ami a korotok miatt érthető,viszont az felháborító, hogy senki nem világosít fel titeket az ALKOTMÁNYOS JOGAITOKRÓL!


Elmondok sorjában mindent amit JOGOTOK van tudni és megtenni! (ahol jogokra fogok hivatkozni azt 100%-ig komolyan vehetitek mert egy barátnőmtől származik az info aki Orvos és jogász is)


Kezdjük az elején! Ezt egy történet meséléssel kezdem, amit neten olvastam.Egy felháborodott anyuka feljelentést tett egy óvoda ellen mert az ottani óvonők a szülők előzetes tudta és beleegyezése nélkül elvitték a gyerekeket valami állítólagos kötelező orvosi vizsgálatra és ott a gyerekeket pucérra vetkőztették és egymás előtt (fiukat lányokat)a nemiszervüket vizsgálták....


Erre a témára is egy orvos-jogász válaszolt, aminek a lényege kb annyi volt, hogy az óvodáskoruaknál az orvosi vizsgálaton valóban szükséges a nemi szervet is megvizsgálni, azonban az valóban etikátlan viselkedés volt, hogy a fiukat-lányokat együtt vizsgálták (hiszen szégyenérzet már ilyen picikorban is előfordul), sőt!! Kérés esetén az orvos azt is KÖTELES megtenni, hogy úgy vizsgálja meg a gyermeket, hogy CSAK Ő van ott a rendelőben!!! Tehát ehhez egy ovis gyereknek is JOGA van!!! (csak ezt a szülőnek is ajánlott kérni) Nemhogy a középiskolás kamaszlányoknak vagy fiuknak!!!


Aki 14 éves elmúlt az pedig azt tagad meg amit akar! Senkit nem lehet kötelezni semmi olyan vizsgálatra amit ő nem akar! Az meg egyenesen abszurd, hogy egy iskolaorvosi vizsgálaton melleket és nemiszerveket vizsgálni........Én ilyet soha nem engedtem volna és ha nálunk lett volna ilyen én azonnal megtagadtam volna! Tehát ha bementek és felszólítanak titeket a melltartó levételére, JOGOTOK van MEGTAGADNI!

Pl mondjátok azt: "Nem én nem veszem le a melltartót és a bugyit sem, nem akarom, hogy a mellemet és a nemiszervemet vizsgálgassa és TUDOM, HOGY EZ NEKEM ALKOTMÁNYOS JOGOM!!!


Sokan sajnos nincsenek tisztában a jogaikkal, az orvosok meg úgy látszik, hogy örülnek annak, hogy a tinik nagyrésze "tudatlan" ilyen téren és nem világosítják föl őket a jogaikról!

De már olyat is hallottam, hogy egy lány egyszerűen azért ment bele mert a másik 4 lány akikkel bement az levette a melltartót és ő nem mert "kilógni" a sorból.....persze utólag nagyon megbánta mert azóta is erről beszél, hogy ez milyen megalázó volt "annyi idegen ember előtt anyaszült meztelenül"....


A 14 éven aluli általános iskolások esetében annyi a különbség, hogy ott a szülő kérése kell a megtagadáshoz!

Tehát a szülőnek joga van úgy nyilatkozni, hogy "nem járul hozzá, hogy XY nevű gyermekét az iskola orvosa megvizsgálja..." Ehhez JOGA van! Csak ilyen esetben be kell mutatni a papírt arról, hogy a szükséges vizsgálatokat elvégeztette a háziorvossal (vagy az ő általa választott orvossal)


Azt is megkérdeztem az orvos-jogász barátnőmtől, hogy a lányok esetleg tehetnének-e panaszt amiatt, hogy ilyesmit kért tőlük az iskola orvos? Erre azt mondta, hogy nem! Önmagában emiatt nem! Ugyanis ez elvileg tényleg benne van abban az egészségügy minisztérium által kiadott nyomtatványban (amit én magam is elolvastam) hogy a teljeskörű vizsgálatnak ki kell terjedni a "nemi fejlettség" vizsgálatára....tehát elvileg azért akarják megkukkolni, hogy a megfelelő "véleményt" beírják (ez kell a statisztikához. Pl XY melle fejletlen,vagy átlagosan fejlett, vagy erősen fejlett.....és a punci nézegetésnek is ez az oka, hogy megnézzék az esetleges rendellenes fejlődést.


De a LÉNYEG mégegyszer!!! A melltartó és a bugyi levételét JOGOTOK VAN MEGTAGADNI!!!! Azt pedig pláne jogotok van megtagadni, hogy az említett testrészeieteket nyomkodja!

Ilyesmit nőgyógyász hatásköre elvégezni, de oda ugyebár mindenki egyénileg megy és szabad akaratából HA AKAR!!

Arra senkit nem lehet kötelezni egy iskolaorvosi vizsgálaton, hogy nőgyógyászati vizsgálatnak vesse alá magát, pláne egy iskolaorvos által.....

Még jó, hogy a hüvelyetekben nem akart vizsgálódni.....


Én ezt az egészet abszurdnak tartom....és ahogy írtam már, először azt hittem ez vmi vicc!


Remélem tudtam nektek segíteni! Tehát igenis legyetek tisztában azzal AMIHEZ JOGOTOK VAN!!!

2010. máj. 10. 12:12
 15/26 anonim ***** válasza:
60%

nekünk "csak"bugyira kell,de 5 ember van bent egyszerre, amikor jóidővan nyitva van az ablak......,a fiúk meg ott bámulnak,rohadt idegesítő,és mi lesz hogyha nekünk is bugyi nélkül kell majd....


wá.én nem fogok


bár most az utolsó vizsgálatnál,külön külön mentünk be az ilyen résznél,az 100× jobb volt,


tavaly pasi volt az orvosunk,na az is már basszus....


holnap felvilágosító óra xDD,de most mennem kell tanulni

(nem a felvilágosításraxd)



egy 12 éves lány

2010. máj. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
62%

nekünk 9-edikben bugyira lekellett vetkőzni, és belenéztek a bugyinkba..

idén szerencsére csak fölül kellett levetkőzni.. de mondjuk azt nem értem, hogy minek kell levenni a melltartót, ahhoz hogy megnézzék a gerincemet? mert amikor ortopédusnál voltam, ott nem kellett levenni.

és még azt is utálom, hogy megmondják hogy ki hány kg, és az egész osztály tudja a súlyomat, meg hogy mennyit hiztam tavaly óta :S

mért nem lehet egyesével bemenni?

2010. máj. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim válasza:
91%

Én ezt az egészet kiborítónak tartom főleg már középiskolába! De komolyan akkor már mi köze van hozzám? 5 perc alatt semmit se fog tudni megállapítani..

1. miért vetkőzzek le azért, hogy meghallgasson? Egyáltalán mi szükség van levenni a nadrágot azért, hogy megnézze a nem létező lúdtalpamat?!

2. Mi köze van az én szoc. magánéletemre? " Szokott dohányozni, szűz még, 1 héten hány nemi aktus stb.." Egyáltalán nincs hozzá semmi köze!

3. Undorítónak tartom, hogy megmérik hány centi vagyok, hány kiló stb és hangosan közzé teszik mindenki előtt aki ott áll melletted 1 szál nadrágba.. Na most ez egy elhízott vagy egy nagyon magas vagy épp alacsony lánynak akár megszégyenítő is lehet...

4. vérnyomás mérés.. Könyörgöm, 1 alkalommal mért eredményből nem lehet kikövetkeztetni semmit se!

5. úgy gondolom női orvosok kellenének az iskolákba, főleg ott ahol 3/4-e nőnemű.. (pl nálunk) mégis férfi az orvos, na most előtte hajolgatunk gerincvizsgálathoz, miközben maga elé szorít és tudod, hogy milye ér hozzá majdnem a háccsódhooz miközben alig van rajtad ruha..

6. Ne becézzen! Miszerint: mucus, cicus, bogárka, cica, husi.. Ezt én már perverznek tartom!



A legviccesebb, ha rendes tanítási napon sérülök le vagy betegszek meg és lemegyek a rendelőjébe, ahol minden nap tartózkodnia kellene, minimum az asszisztensének avval szembesülök, hogy zárva az ajtó.. És akkor ott ülök 2 órán keresztül, szinte majd beszarok a fájdalomtól és akkor talán megérkezik az orvos.. Amikor meg rutin évi vizsgálat van bezzeg te vagy a szrházi, ha nem pattansz rögtön ahogy a nevedet mondják, hanem mondjuk még a cipőfűződdel bíbelődsz..

Okádéknak tartom ezt az egészet!!!!


Legundorítóbb állsz vele szembe 1 szál melltartóba fogdossa a nyakadat és közbe látod, hogy hova koncentrál a szemeivel(na nem ám a nyakadra..), és megkérdezi, hogy szűz vagyok-e?! Erre válaszolok, hogy igen és ilyet benyőg, hogy na persze..

És akkor ne forrjon a vérem és ne kelljen magamat vissza fogni nehogy szétbas.zam azt a krva okos fejét....

2010. máj. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
36%

Nálunk sosem volt olyan hogy a nemi szerveket bárki nézegetné, vagy hogy tök meztelenre kellet öltözni.

Olyanra se emlékszem hogy hisztizett volna bárki mert le kellet venni a felsősét. Nem értem mért ijesztgetitek egymást ilyen baromsággal.

2010. máj. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim válasza:
46%

ma 15:51

Hát te kész vagy.. Nem zavar, hogy egy tinédzser akár attól is depresszióba kerülhet ha valaki csúnyán néz rá?! Kb. 1 kiscsaj ott áll a további 4 osztálytársa mellett na a 4 csajnak van melle nem is kicsi, ő meg olyan mint a deszka, vagy épp fordítva.. Mekkora egy szánalomba illő epizód, amint egymást bámulják és ez igen is megszégyenítő!

A másik 13-4 évesen nem hiszem, hogy épp a nemi szervedet kéne borotválni, csak azért, mert vannak olyan kedvesek és bugyira levetkőztetnek és nem akarsz megszégyenülni azért mert neked már szőrös a másiknak meg nem.. Vagy épp fordítva..

2010. máj. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
18%
Túl lehet élni és hozzá kell szokni hogy mások vagyunk nem kell szégyelni ha alkatilag valaki fejletlen.
2010. máj. 10. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!