Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen iskolaorvosi vizsgálat...

Milyen iskolaorvosi vizsgálat elfogadható számotokra és mi az ami már kiborít bennetek diákok? Létszi, normálisan

Figyelt kérdés

Milyen vizsgálati módszert,vizsgálatokat támogattok ill. elleneztek?Szerintetek mi az ami nem tartozna egy iskolaorvosra?


Csak azért kérdem,mert több helyen foglalkoztak ezzel és majd bemásolok egy linket,és a 11.oldal kommenjében írnak erről diákok és szerintem érhető volt a diákok háborgása.

Nálunk hál istennek semmi ilyen nem volt.


2010. máj. 6. 15:36
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:

Ezek nem ijesztegetések sok helyen vannak túlkapások,és meztlenre vetkőztetések,a linkekben olvasható.


Semmi köze nem lenne a nemiéletéhez és fejlettésgéhez az iskolaorvosnak,ez nekem is perverz.A legtöbb tini még a szülője előtt sem mutatkozik szívesen alsóneműben miből gondolták,hogy akkor osztálytársak előtt szívesen állnak egy száll bugyiban.


De leírtam,az előző kommentemben mihez van jogotok,csak nem kell gyávának,vagy birkának lenni,szóval ki kell állnotok magatokért,és kérni hogy egyenként vizsgáljon meg,a legrosszabb esetben beszól a doki,de az meg kit érdekel,más nem fog ki állni értetek,és írtam,hogy ha nem akarja valaki az alsót v. melltartót levenni akkor azt is megtehetik,mert joga van hozzá.


Ezzel nem a viszgálatokról akarlak titeket lebeszélni,de bár engem nem érintenek már és ilyen jellegű vizusgálatok nem is voltak nálunk,néhányan nem engednék,csak a rutint,a mellemhez és a nemiszervemhez semmi köze,szóval ezeket nem engedném,vagy hogy más előtt vizsgáljon meg.


Bemásoltam a legelején egy linket és ott is le vannak írva a jogaitok,hogy mit tudtok csinálni és a kérdés írónak privátba is lehet írni,én is az oldalt olvasva tettem fel a kérdést.Az utosó előtti kommentem ami be lett másolva az is tőle származik,már nem emlékszem jól egy jogász barátnője nézett utána hogy mit tehetnek a diákok.Szóval tagadhattok meg vizsgálatot és volt is rá már példa és arra is hogy szólt ő egyedül akar menni,ha nem engedték inkább elment a háziorvosához és t őle kapott papírt.


A lényeg ha nektek kellemetlen az eljárás akkor ne engedjétek,szóljatok előre az osztályfőnőknek és a szüleitekkel is lehet róla beszélni,mert sok szülő nem is tud róla,hogy milyen vizsgálatok vannak.

És azért mert pl egy barátnőd nem mer szólni és bemegy és tök rosszul érzi magát utána, még nem kell neked is megtenni és őt követni.


De le van írva milyen jogaitok vannak álljatok többen össze és álljatok ki magatokért,beszéljetek a szülőkkel ha kell,ha jó fej a háziorvos akkor őt is választhatjátok és t őle is lehet papír szerezni.

2010. máj. 11. 10:05
 22/26 A kérdező kommentje:

12 éves kislánynak!


Figyelj ha nem akarod nem kell levetkőznöd előtte főleg nem meztlenre,ahhoz nincs joga és nem foghat le,ha meg is tagadod akkor mi lesz szólnak a szüleidnek,és anyukád ír egy papírt hogy nem engedi a nemiszevviszgálatát és max. ha kötlezeni akarják akkor a háziorvosnak mutatod inkább meg,már ha kötlezehtnek rá,de beszélj szerintem felvilágosítás után anyukáddal,ha te polóban akarsz bemenni akkor abba mehetsz be és ha megvizsgálta a felsőtested,akár tetszik neki akár nem felöltözhetsz fölül.Ha nem tetszik neki a dolog max. duzzog,meg beszól,de nem kell megijedni.Ha meg alul akar megnézni és te nem szeretnéd,hát ne enged.De ha mégis bele mész,hogy megvizsgáljon,akkor előbb vegyél fel polót és ne enged,hogy egy száll bugyiban fektessen az ágyra és ott azt letolassa veled.


Mondjátok meg jogotok van az egyenkénti vizsgálathoz és nem akartok félmeztelenül ácsorogni a vizsgálatra várva,hanem majd bennt vetkőztök le.Ha azt mondaná,hogy vegyél le mindent szólj neki előtt vizsgáljon meg fölül,utána te felöltözöl felül,mert nem vagy hajlandó meztelenre vetkőzni.


Szóval állj kimagadért és akár vond be a többi lányt is a dologba.Ha egy megszólal,hogy neki ez az eljárás nem jó,nem tetszik utána a többi is mer már szólni,az első oldalon is írt erről valaki.


Majd írd meg mi volt és tényleg anyukádnak joga van a vizsgálatot megtagadni,és esetleg háziorvossal megcsináltatni,ha egyátalán lesz ilyen jellegű.De akaratod ellenére nem vetkőztethetnek és nem is kötlezhetnek hogy vetkőz le teljesen.

2010. máj. 11. 10:16
 23/26 A kérdező kommentje:

A 12 éves lánynak és akinek aktuális!


14 éven aluli személynél:

Ezt találtam a milyen jogaik vannak a diákoknak című bemásolt linknél ami erre vonatkozik,bemásolom:



Igen a szülő nyilatkozhat arról, hogy nem járul hozzá, hogy az iskolaorvos megvizsgálja a gyermekét.

A nemiszervek vizsgálatáról NEM köteles papírt bemutatni a szülő.


A "papír bemutatás" másra vonatkozik. Az olyan esetben szükséges ha a szülő MINDEN vizsgálatot MEGTILT az iskolaorvosnak. EBBEN az esetben kell olyan papírt bemutatni, hogy a háziorvos (vagy más a szülő által választott orvos) igazolja, hogy a gyermeknek nincs fertőző betegsége, járhat közösségbe és a szükséges védőoltásokat megkapta.


Tehát a konkrét kérdésedre válaszolva ILYEN jellegű vizsgálatoknál (vagyis a nemiszervek stb) IGEN elég ha a szülő MEGTAGADJA a hozzájárulást az orvosi vizsgálat elvégzéséhez az iskolaorvosnak.

2010. máj. 11. 13:39
 24/26 anonim válasza:
75%
Szerencsére nálunk nincs iskolaorvos, ugyanis külföldön lakok... :') Eléggé felháborítónak tartom, csoportosan járkálnak a vizsgálatra... -.- Külföldön ezt a háziorvos végzi, de még akkor se kell teljesen levetkőzni... -.-" Ilyen is csak Magyarországon történik... :D
2012. dec. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
70%
nekem teljesen meztelenre kellett vetkőznöm (12 éves voltam) megfogta a heréimet felhúzta(!) a bőrt majd rá kellett könyökölnöm az ágyra a lábaimat terpeszbe tenni és akkor belenyúlt a fenekembe bár használt síkosítót de eléggé kellemetlen volt mikor két ujjal benyúlt és széthúzta a nyílást hogy belenézzen
2013. márc. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
71%
Nekem addig semmi bajom amíg boxer maradhat, és nem turkál benne.
2016. jún. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!