Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit csináljak hogy tudjak aludni?

Mit csináljak hogy tudjak aludni?

Figyelt kérdés
Folyton problémám van az alvással. A héten egyszer aludtam jól, tegnap éjjel meg most is már éjjel kettőkor fent voltam és nem tudtam visszaaludni. Így hét végére már szörnyen kimerült vagyok emiatt, fáj a fejem meg a szemeim, suliban képtelen vagyok figyelni. Szeptember óta van ez úgyhogy sok köze van hozzá a sulinak, de mostanában kezd eldurvulni ez az egész és nem tudom mit csináljak. Altatót nem akarok szedni mert még csak 19 éves vagyok, talán egyszer majd elmúlik ez az egész, mert régen én sose voltam problémás alvó, de mióta megkezdődött a suli ráadásul végzős vagyok és hatezer dolog miatt kell aggódni, azóta teljesen kész vagyok. Tudom, hogy egyetemen ez még durvább, de abban reménykedem, hogy mivel még itt maradok egy évig, azalatt talán rendbe jön az alvásom. Valamikor elaludni nem tudok, de ezen a héten az volt a problémám hogy éjjel megébredtem és nem tudtam visszaaludni. Próbáltam már a citromfű teát, hat után nem eszem, max pár darab kekszet. De most már nem bírom hogy az alvás miatt is stresszelek, amikor egész nap amúgyis a sulin jár az eszem.

2017. febr. 10. 06:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Sport, fizikai aktivitás sokat segít. Monitormentes esték, egy háttérben zene, míg újra elalszol. Orvos(nem viccelek).
2017. febr. 10. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az evést nem tudom, miért hanyagolod hat után, az épp, hogy elálmosít (az emésztés energiaigényes). Persze ne annyit egyél, amitől már rosszul vagy. A DM-ben kapható nyugtató tea nekem bevált, illetve a bio-melatonin (ez is kapható recept nélkül és természetes anyag), meditációk hallgatása (Domján László pl.), alvás előtt meleg fürdő.
2017. febr. 10. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Ami nekem bevált: binaural/isochronic tones

Olvass picit utána, és aztán keress rá youtube-on, illetve play áruházban is találsz millió appot telefonra.

Mikor először kipróbaltam, utolsó emlékem, hogy na ez semmit nem használ - majd már csak reggel ébredtem fel.

Próbáld ki, hátha.

Illetve az előttem szólok módszereivel érdemes kombinálni.

2017. febr. 10. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2017. febr. 10. 14:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!