Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nehezen érthetően kommunikálok...

Nehezen érthetően kommunikálok, nehezen és zavarosan fogalmazok szóban, mit lehetne ezzel kezdeni?

Figyelt kérdés

Mindig leégetem magam ha beszélni kell, az élet minden területén mert nem értik. Ezenkívül beszélgetni se nagyon akar velem senki. Háziorvoshoz is alig merek elmenni mert tudom hogy ott is csak nyökögni fogok valamit alig érthetően, amire a feszültség csak rátesz mégegy lapáttal. Az orvos meg vagy megérti nagy nehezen miről beszélek vagy elküld a fenébe és ott is szét égetem magam.


Egyébként főleg ilyen dolgokra szoktak panaszkodni a beszédemmel kapcsolatban: túl gyors, túl halk, minimális a gesztikuláció és furcsa, zagyva megfogalmazás


2017. febr. 19. 09:05
 1/1 anonim ***** válasza:
76%
Ha olyan helyre mész előtte gondold végig,h mit is akarsz mondani és próbálj meg minél tömörebben fogalmazni.Próbálj meg lassabbban és tagoltan beszélni.Regisztrálhatnál egy chat-es oldalra.Lehet írásba könnyebben menne a fogalmazás és talán,ha már ott megy élőbe is egyszerűbb lenne.Vayg olvashatnál könyveket,h bővüljön a szókincsed.És a háziorvosod is lecserélhetnéd.
2017. febr. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!