Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Tudnátok segítséget? Ötleteket...

Tudnátok segítséget? Ötleteket szeretnék kérni tőletek!

Figyelt kérdés

Sajnos a gerincműtétem utáni években minden évben 2x szteroidos infúziókat kaptam és a műtét miatt a rendszeres sportolást is abba kellett hagynom.(Futottam, pingpongoztam, néha teniszeztem)

Ezeknek következtében rám jött 10 év alatt 25 kg fölösleg, bónuszként még inzulinos cukorbeteg is lettem.

Ez az állapot nem használ a beteg gerincemnek, borzasztó sok ez a súly, a térdeim is olyan állapotba kerültek, hogy protézis van kilátásban.

A problémám az, hogy örökké BORZASZTÓ ÉHES VAGYOK !... most is korog a gyomrom, holott csak majd 1 óra múlva ehetek valami semmiséget, amitől nem fogok jóllakni.

A diétámat szigorúan tartom, ezért - így inzulinnal - a cukrom normálisnak mondható.

Szénhidrátot csak a megengedett és kötelező mértékben eszem, mégis minden hónapban hízom minimálisan 0,5-1 kg-t, ami éves viszonylatban alaphangon 6 kg.

Tudnátok valami hatékony étvágycsökkentőt ajánlani, mert már lassan nem fogok tudni lábra állni, holott folyton éhezem.

Próbáltam már zellercsipszet, sárgarépát, ... semmi nem használ, folyton az evésen jár az eszem és hízom! :(

Amit nagyon szerettem azelőtt, azok a gyümölcsök, de azokból is minimális mennyiséget vehetek magamhoz.

Halálosan el vagyok keseredve, mert így teljesen reménytelen az életem és ebben nem a hiúság (azt már rég elfelejtettem) a fő szempont.

Van valamelyikőtöknek bevált étvágycsökkentő módszere, amit cukorbeteg is használhat, vagy ismertek olyan szert, amit kipróbáltatok és használt?

Az úszást ne mondjátok, kis faluban élek, ahol se közel, se távol erre nincs lehetőség és utazással, belépővel együtt - napi szinten, hogy látszata is legyen - nem fér bele az életembe, de főleg a pénztárcámba.

Végtelenül hálás lennék minden segítségért!



2016. okt. 19. 17:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Azt ugye tudod, hogy jó eséllyel az térdkopást, elhízást és a cukorbetegséget is a szteroid kúráknak köszönheted? Csak hogy tisztában légy vele, milyen mellékhatásai vannak a kezeléseknek. Vajon ezt említették az orvosok? Feltétlenül szükségesek voltak ezek a kúrák?

Hogy a kérdésre is válaszoljak, sok-sok zöldség. Telít, de kevés benne a kalória. Alacsony szénhidráttartalmúak közül válogass. Elsősorban sovány húsokat egyél hozzá. Ha fogyni akarsz, a tejtermékeket hanyagold. Én felkeresnék egy magán endokrinológust, megnézni, hogy mekkora károkat okoztak a szteroid kezelések, hátha tud segíteni helyrebillenteni a hormonháztartást.

2016. okt. 19. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Biztos rossz ezt olvasnod, de sajnállak. Mindenért. Én is inzulinos cukros vagyok, az is elég nagy dolog, plusz még neked a többi...

Tanácsot nem sokat tudok adni. A cukorbetegség egy ördögi kör. Mióta vagy cukros? Én csak az első hónapban voltam állandóan éhes, utàna ez csillapodott. Kerestem a módszert hogy mivel tömhetem tele magam anélkül hogy sok lenne a szénhidràt,de olyan kaja nincs. Max a saláta... én törökmogyorót szoktam enni ha éhes vagyok de nem ehetek, mert abban viszonylag kevés a ch, és telít is, de nagyon hízlal. A hús ugye az amiben nincs semmi ch, laikus szemmel nézve abból annyit ehetne az ember amennyit akar. De a sok fehérje meg ugye tönkrevàgja a vesét.

De ha inzulinos vagy, naponta 5-6-szor eszel. Bírd ki valahogy.

2016. okt. 20. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Kedves 1-es!

Sajnos mát tudom, de már későn.

Akkoriban, a műtét után, fél évente kontrollra kellett mennem és kórházba utaltak esetenként 1-1 hétre, 10 napra, hogy mennyire volt indokolt, arról gőzöm sincs.

Különösebb panaszom nem volt, de úgy gondoltam, hogy ez annak is köszönhető, hogy odafigyelnek az állapotomra.

Amikor befeküdtem, fogalmam nem volt az első években, hogy mit kapok, "Jön az infúzió Ketteske, ne menjen már sehová!" alapon, én szót fogadtam, mert vakon megbíztam az orvosokban. Nem mondták, hogy szteroid és nem mondták, hogy az mivel járhat később.

Őszintén szólva én akkoriban nem voltam tisztában a szteroiddal és mellékhatásaival.

Valamikor később említette a háziorvosom, amikor kezdődtek a problémák, - indokolatlanul megemelkedett vérnyomás, hízás - hogy ez a szteroidok mellékhatása lehet.

Ettől a perctől kezdve nem engedek semmilyen formában szteroidot beadni, vagy bevetetni velem, de már késő.

A szomorú az, hogy a mai napig használják a páciensek "gyógyításában", az ilyen tudatlanokon, mint én is voltam, mert a gyors eredményeket lehet elérni

egyes gyulladásos betegségek kezelésében, ....és hogy mi lesz a beteggel 3-5-10 év múlva, az meg kit érdekel?

Gondoltam maszek endokrinológusra már én is, de azóta eltelt annyi idő, hogy beléptem a változókorba is, a hormonokba belenyúlni megint csak kétélű fegyver lenne, úgy tudom, amit nyer az ember a réven, elvesztheti a vámon, jelentkezhetnek más irányú problémák, amik eddig még nem voltak.


Kedves 2-es!

Köszönöm és jól esik az együttérzésed, egyáltalán nem volt rossz olvasni! :)

Ez év június 22-én múlt 2 éve, hogy kiderült, hogy cukorbeteg vagyok (27-es cukorral kerültem az ügyeletre), de biztos, hogy 1-2 évvel előtte is már az voltam, így visszagondolva, csak nem tudtam róla.

Az állandó éhséget még csak kibírom valahogy, csak az e melletti hízás ami nagyon aggaszt, a már fent leírtak miatt.

A napi 5x-i evés meg egy vicc, mert pl. az éjszakai infúzió előtt csak 1/4-ed zsemlét ehetek, vagy 1 szem kekszet, ami minden, csak nem étkezés, valójában arra jó, hogy még éhesebb legyek tőle, meghozva az étvágyat, ha addig nem lett volna.


Na, de eleget panaszkodtam, biztos vannak még nyomorultabb helyzetben levő emberek, (bár ez nem lehet vigasz) csak reméltem, hátha van valaki, aki tud valami csodaszert, ami egycsapásra megoldja a problémámat! :)

Mindkettőtöknek köszönöm, hogy válaszoltatok a kérdésemre, őszinte szimpátiával minden jót kívánok nektek!

2016. okt. 20. 13:54
 4/5 anonim ***** válasza:

Én a húslevest ajánlanám neked. Sok zöldség kell bele, semmi tészta vagy krumpli, egy kis csontos hús, fűszernövények. Nem kell bele plusz zsírt tenni, csak ami a húsból kifő. Kalóriából nem sok, viszont ahhoz képest nagyon jól laktat. Étkezések között is lehet 1-1 decit melegíteni és meginni, elveszi az éhséget. Egyébként is egyél sok meleg ételt, leveseket (persze a megengedett ch és kalóriakereten belül), hamarabb laktatnak és segítenek a fogyásban. Húsokhoz egyél házilag savanyított káposztát, egyéb savanyúságokat.

Meleg gyógyteák is nagyon jót tehetnek, van cukorbetegeknek összeállított keverék is, de bármi jó, ami az emésztés javítására való. Nem tudom, hogy egy pici méz belefér-e a keretedbe, de egy teáskanál mézzel szerintem minden gyógytea finom, és ezek is segítenek kihúzni a következő étkezésig.

2016. okt. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

1-es vagyok ismét. Nagyon sajnálom, hogy így tönkretettek az orvosok. Sajnos velem is majdnem megtették, ennél sokkal kisebb probléma miatt. Egy autoimmun betegségem van, ami csak esztétikai gondot okoz. Erre kaptam 13-14 évesen két kúra medrolt. Én szerencsére megúsztam cukorbetegség és komoly ízületi problémák nélkül, de az egész testem tiszta stria, ami nem egy szép látvány. A gyógyszer használt, amíg szedtem, amint abbahagytam, a betegség visszatért. Mit csinált a doki? Felírt még egy kúrát, és egy harmadikat is akart, amikor otthagytuk, mert addigra tudtuk, hogy nem szabad folytatni. Azóta én is hízékony vagyok, de a cukrom szerencsére rendben, a hormonjaim kevésbé. Amióta tudom, hogy mit tettek, igyekszem távol tartani magam a hagyományos orvostudománytól, amennyire lehet. Nem akarom magam még jobban tönkretenni. Akartak még felírni koleszterincsökkentőt, vérnyomáscsökkentőt azóta. Valahogy a diéta és a sport egyiknek sem jutott eszébe, mint opció. Szerencsére addigra már volt annyi eszem, hogy egyiket sem váltottam ki. Azóta több helyen olvasom, hogy ezek sokkal többet ártanak, mint amennyit használnak.

Én nem gondolom, hogy nagy bűntény lenne belenyúlni egy rossz hormonháztartásba, ha azt egy hozzáértő ember teszi. Nekem a Mens Mentisnél ajánlották Dr. Tűűt, állítólag ő nagyon jó.

Nem tudom, hogy a térdeid mennyire engedik, de mozogni kéne, az nagyon jót tesz a testnek és a léleknek is.

2016. okt. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!