Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » IBS-be szenvedek mit tehetnék...

IBS-be szenvedek mit tehetnék ellene?

Figyelt kérdés

Alapból szorongás miatt alakult ki ez az egész. Teljesen kikészít már idegileg, és rengeteg eseményt is ki kellett emiatt hagynom, ami borzasztó lehangolttá is tesz egyúttal hisz jóformán kihagyom emiatt az élet adta pillanatokat...

Hogyan lazulhatnék el?

Tippek, esetleg.



2017. jún. 10. 20:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Joga, meditacio, relaxacio segit a stressz oldasban.

De nem reszletezted, hogy miben nyilvanul meg ez a "betegseg" nalad, es milyenek pl az eletkorulmenyid. Miert szorongsz, suli, munka, maganeketi gondok, stb...

2017. jún. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Sajnos magam sem tudom.

Azt se tudom, hogy mikor is kezdődhetett, semmit.

Talán a szégyenérzet miatt.

Mármint annyira rástresszelhettem arra, hogy felkordul a gyomrom és meghallják a körülöttem lévő emberek stb., hogy idáig húzódhatott.

Pedig tudom, hogy alapból nem lenne miért ennyire ráparáznom, hisz osztályban lévők is a barátaim stb. viszont már legjobb barátom mellett is totál szorongok, szóval esélytelen nálam az ellazulás..

Más tippem nincs.

Családi helyzetem se túl fényes, viszont én nem veszem annyira komolyan az életet, hogy minden rezdülésre elszomorodjak.

Egyedül az ibs keseríti az életem.

2017. jún. 10. 20:54
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem is volt, de elmúlt, igazából én nagyon egyedül voltam akkoriban, lehangolt, depressziós voltam biztos emiatt volt nálam is. De elmúlik majd ne aggódj :)
2017. jún. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok. Csak azert kerdeztem, mert nekem hasmenesed IBS-em volt, nemcsak hogy gorcsolt a hasam, hanem rohannom kellet a wc-re is, es rendszerint akkor amikor menni kellett valahova. Itthon ha nyugiban voltam nem vokt ilyen, de ha jott valaki vendeg pl szulok, mar akkor is ugyanugy gyomorgorcsom volt.

Na, en igy egy ido utan nem mentem sehova, dolgozni szerencsere tudtam itthonrol.

Szoval nekem mar eleg sulyos volt, jobb lett volna hamarabb felismerni es foglalkozni a dologgal, hogy ne jussak el ilyen melyre vele.

De megfelelo stresszkezelesi technikaval sokat lehet javitani az allapoton. Ha csak gyomorgorcsod van esetleg a stresszoldas mellett (merthogy azt mindenkepp szukseges lesz) meg veny nelkul kaphato gyogyszerekkel lehet probalkozni enyhiteni a tuneteket (duspatalin es meteospazmyl pl tipikus ibs tunetekre van, de buscopan is jo lehet ra) es persze a probiotikumok is eleg jotekony hatassal lehetnek.

2017. jún. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2017. jún. 10. 21:50
 6/8 anonim ***** válasza:

Sajnos ugyanez történik velem is..

Mennyi idős vagy ,elárulod?

2017. jún. 11. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
16
2017. jún. 15. 20:27
 8/8 anonim ***** válasza:
Nagyon jó eredmények érhető el pszichoterápiával önmagában is. Emellett progresszív relaxáció, autogén tréning és egyéb stresszkezelő technikák lehetnek hasznosak.
2017. jún. 15. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!