Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni kiégés ellen?

Mit lehet tenni kiégés ellen?

Figyelt kérdés
Létezik ez a burn-out szindróma, és az életem folyamán már másodszor kerülök bele. Először 12 évvel ezelőtt volt, amikor belefásultam a munkámba, de szerencsére leépítés volt, kaptam végkielégítést, és egy teljesen más karrierbe bele tudtam vágni. De most ennek is vége, úgy érzem nem mozgat már semmi, már újat sem akarok tanulni. Még csak negyven éves vagyok, nem vonulhatok vissza, pénzre is szükségem van. A jelenlegi munkahelyemen pedig úgy érzem, szellemileg leépülök, nem jövök ki a kollégákkal, és a munka sem érdekel már. Kerestem más állást, voltam pár interjún, de annyira szorongok a változtatástól, hogy nem mertem elvállalni másik állást. Nemcsak egy múló rosszkedv ez, hanem hónapok óta tartó levertség és érdektelenség. Volt már valaki ilyen helyzetben?
2017. aug. 15. 09:18
 1/8 anonim ***** válasza:
37%
Próbálkozz a hedonizmussal!Egyél valami finom ételt!Vegyél egy üveg jó minőségű szeszes italt!Süss-főzz!Sportolj!Keress egy társat!Utazz el egy szép kis faluba vagy menj túrázni!
2017. aug. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Van társam, és most töltöttünk el két hetet egy hegyvidéki házban kettesben. Végig úgy éreztem, hogy örökre ott akarok vele maradni, és nem akarok ebbe a rohadt mókuskerékbe visszatérni. Teljesen motiválatlan vagyok.
2017. aug. 15. 09:55
 3/8 anonim ***** válasza:
Voltam így. Ami segíthet: válts munkát, és csinálj teljesen más egyéb elfoglaltságokat, mint eddig. Valósítsd meg egy gyerekkori, vagy régi álmodat, amit mindig szerettél volna, de nem volt rá időd/pénzed/bátorságod. Ez bármi lehet, a motorozástól a terepasztal építésen át, a bélyeggyűjtésig akármi. Úgy működik, hogy újrahuzalozza az agy egy részét, ezáltal visszahozza a jókedvet. Én a kiégésem után megtanultam dobolni, és íjászkodtam. Ez a 2 gyógyított meg.
2017. aug. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

# 2: Rátapintottál a megoldásra. A mókuskerék nem természetes életmódja az embernek.

A fősuli végeztével én is kiégtem, a rendszerváltás idején. Az volt a gyógyszere hogy nem mentem bele többé semmiféle mókuskerékbe. Falun nőttem fel, ahol a szülőktől megtanultam az önellátást. A városi lakásomnak persze még kertje sem volt, de találtam lehetőségeket arra hogy megélni nem csak munkahelyből lehet, persze tisztességes utakra gondolok. És amikor már szabad voltam, a kiégés is elmúlt és élveztem az élet minden örömét.

Ma már üres a szülői ház, de amikor ott vagyok és arra gondolok hogy ott egykor munkahely nélkül is megéltem, sőt jobban éltem mint mérnökként (helyesebben biorobotként), akkor szinte maradni akarok. Teljesen kivertem a fejemből a biorobot életmódot, vagy más néven mókuskereket, mert zombivá változtatna ismét.

Valójában sok ember él a világban a mókuskeréken kívül. Tehát akik nem alkalmazottak hanem például itt van ez a toszkánai kép:

[link]

Lakóinak jövedelemforrása a ház körüli birtok.

Ez Magyarországon tanyaként ismert, itt az a megfelelője, pontosabban csak volt, mert az 50-es évektől kezdődően a társadalom mindenkiből biorobotot csinált. A háború után még több mint 120 tanya volt a Bakonyban. Lakói azt a szabadságot és boldogságot érezték amit te is éreztél a hegyvidéki házban.

2017. aug. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Kedves #3! Megtettem már egyszer, hogy váltottam, 12 éve, gyökeresen másba vágtam: egy banki ügyintézői állásból mentem kreatív szakmába. Tanultam is két évet, este, vizsgáztam, nagyon jó volt, élveztem egy ideig. Aztán egyszer csak megint elfogyott a szufla, és itt állok totál érdektelenül. Most nincs semmi ötletem, hova válthatnék.
2017. aug. 15. 10:25
 6/8 anonim ***** válasza:

Hát pl. én most felmondok.

Nekem először most jött el az érzés, meg az is, hogy nincs kiút...aztán rájöttem, hogy azért érzem így, mert ennyire utálom a körülöttem lévőket meg a céget, időnként a munkát is.

Muszáj ebből kilépnem hogy tisztán lássak, pedig még sosem voltam munka nélkül, egyetemről is kb. beestem az első helyre.A család, férjem támogat, még akkor is ha pár hónapig meló nélkül leszek. Szerencsé svagyok, de szükségem is van rá, hogy ebből kilépjek.

2017. aug. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
21%
Keress egy új hobbit és szánj rá időt rendszeresen!
2017. aug. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Van gyereketek? Az kéne.
2017. aug. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!